Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pašto reforma jau duoda „rezultatų“

Avatar

Paskelbta

data

Nuo gegužės 30 dienos Radviliškyje pradėjo dirbti mobilieji laiškininkai – Radviliškis vėl tapo rajonu, išbandančiu naujoves. Rajono meras A. Čepononis džiaugėsi, kad ši paslauga bus labai vertinga kaimuose gyvenantiems senjorams, sunkiai judantiems žmonėms – nebereikės eiti spaudos užsisakyti į pašto skyrius, o šią paslaugą suteiks mobilusis laiškininkas. Deja, realybė pasirodė kiek kitokia.

Užkibo ant mobiliojo laiškininko „kabliuko“

Reklaminiuose straipsniuose garsiai giriamasi, kaip bus patogu kaimų gyventojams, kokias nuo šiol kokybiškas paslaugas teiks mobilieji laiškininkai.

Deja, reklama yra viena, o tikrovė kiek kitokia, ne tokia graži. Birželio 14 d. į „Radviliškio krašto“ redakciją paskambinusi Šiaulėnų miestelio gyventoja  skundėsi: „Visada prenumeruoju jūsų savaitraštį. Laikraštį užsiprenumeruodavau pašte ir niekas iš manęs neimdavo jokio papildomo mokesčio. Šiandien pas mane užsuko mobilioji laiškininkė ir pasiūlė pratęsti laikraščio prenumeratą. Aš jai pasakiau, kad rytoj atveši laikraštį, tai tada ir užsisakysiu. Laiškininkė man atsakė, kad ketvirtadienį daug darbo, geriau tai padaryti šiandien. Pratęsiau laikraščio prenumeratą ir mobilioji laiškininkė paėmė 50 centų mokestį už šią paslaugą. Kitą kartą tikrai laikraščio prenumeruoti negalėsiu, nes man 50 centų tikrai nemaža suma, juk mes, pensininkai, kiekvieną centą skaičiuojame“.

Mobiliojo laiškininko paslaugos senjorams per brangios

Redakcijos darbuotojai paskambino nurodytu numeriu į mobiliųjų laiškininkų skambučių centrą ir pasiteiravo, kodėl imamas mokestis už spaudos prenumeravimą. Po kiek laiko atsakingas asmuo pateikė informaciją: „Jeigu klientas spaudą prenumeruoja pašte, papildomas mokestis už paslaugą neimamas, tačiau, jeigu į namus atvyksta mobilusis laiškininkas, imamas 50 centų papildomas mokestis, tačiau taip buvo ir anksčiau“.

Įdomu, kodėl mobilioji laiškininkė neperspėjo klientės, kad už spaudos prenumeravimą jai teks papildomai sumokėti pusę euro? Galbūt tada šiaulėniškė būtų nuėjusi į paštą ir ten užsiprenumeravusi savaitraštį be papildomo mokesčio.

„Kodėl  visada buvo skelbiama, kad mobiliųjų laiškininkų paslaugos nemokamos? Vadinasi, mums melavo?“- skundėsi šiaulėniškė.

Tiesa, nė viename reklaminiame straipsnyje nebuvo nurodyta, kad mobilieji laiškininkai savo paslaugas teiks už papildomą mokestį, pvz., pusę euro už spaudos  prenumeravimą. Kaip sakoma, nemokamas sūris būna tik spąstuose.

Kaip jau buvo rašyta, Radviliškio rajone bus naikinami maži kaimų paštai ir juos pakeis mobilieji laiškininkai. Šiuo atveju žmonės neturės jokio kito pasirinkimo, jie privalės mobiliesiems laiškininkams mokėti mokestį už paslaugas, nes pašto, teikusio nemokamas paslaugas kaimuose, paprasčiausiai nebeliks.

Rajono gyventojams patariame, kol yra gyvenvietėse pašto skyrius, spaudą užsiprenumeruoti ten be papildomo mokesčio. Taip pat savaitraštį „Radviliškio kraštas“ galima be papildomo mokesčio užsiprenumeruoti pas platintojus arba redakcijoje.

P.S. Visose reklamose akcentuojama, kad mobilųjį laiškininką užsisakyti į namus labai paprasta – tik reikia paskambinti į skambučių registravimo centrą. „Radviliškio krašto“ darbuotojams į šį skambučių centrą pavyko prisiskambinti tik po kelinto karto – vis pasigirsdavo atsakymas „Šiuo metu visi konsultantai užimti. Prašome palaukti“. Vadinasi, žmogus skambina, laukia, o pinigėliai iš sąskaitos  už skambutį kapsi. Tai kokia žmonėms nauda iš mobiliųjų laiškininkų reformos? O tokia, kad  paslaugos brangesnės.

„Radviliškio krašto“ informacija

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi