Susitikimas su kraštiečiu aktoriumi R. Petrausku

Sausio 18 d. į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką susirinko daugiau nei pusšimtis lankytojų, panorusių susitikti su jaunu, perspektyviu Lietuvos aktoriumi kraštiečiu, visiems geriau žinomu lietuviško serialo personažo Ryčka vardu, Roku Petrausku.

Iš Aukštelkų kilęs ir Radviliškyje mokęsis aktorius nepamiršta savo gimtojo krašto. Nors yra labai užimtas, daug dirba, šį kartą aktorius rado laiko susitikti su Radviliškio viešosios bibliotekos bendruomene. Petrauskas radviliškiečiams ir miesto svečiams pasakojo apie aktoriaus karjerą, studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, darbo televizijoje ir teatre subtilybes, atskleidė ir kasdienio gyvenimo detales.

Tapti aktoriumi R. Petrauskas norėjo nuo pat vaikystės, o ir jo tėvai šiam sprendimui pritarė. Šiandien Rokas džiaugiasi savo pasirinkimu, nors aktorystės pradžia nebuvo labai lengva. Dabar aktorius neįsivaizduoja savęs dirbant kitokį darbą, nors yra „ragavęs“ ir kitų darbų ir šią patirtį pritaiko vaidindamas.

Šiuo metu aktorius filmuojasi kine, serialuose, vaidina teatre, įgarsina filmus, o visai neseniai jis muzikavo grupėje, su kuria išleido net du albumus. Dėl to save Rokas kartais vadina dainuojančiu aktoriumi, nors, anot jo, vaidinti sekasi kur kas geriau nei dainuoti.

Būna ir aktoriaus darbe sunkesnių dienų, kai nutinka įvairiausių netikėtų situacijų, pamirštami žodžiai scenoje ar sunkiai pavyksta suvaldyti juoką. Pasak R. Petrausko, aktorius privalo mokėti iš tų situacijų išsisukti. Susitikimo metu Radviliškio bibliotekoje R. Petrauskas taip pat sulaukė išbandymų. Jis turėjo atlikti paruoštas užduotis: atsakinėti į „blic“ klausimus, skaityti pasaką taikant skirtingas emocijas, atsakinėti į susirinkusių smalsuolių klausimus. Jaunasis aktorius atidavė visas savo jėgas ir užduotis atliko labai nuoširdžiai. Už tai buvo apdovanotas plojimais ir padėkos žodžiais.

Į susitikimą su kraštiečiu aktoriumi R. Petrausku atvyko ir buvusi bendraklasė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, kuri miesto savivaldybės vardu dėkojo už Radviliškio vardo garsinimą, džiaugėsi aktoriaus pasiekimais ir linkėjo gyventi taip, kad senatvėje būtų apie ką papasakoti.

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė taip pat nuoširdžiai pasidžiaugė aktoriaus R. Petrausko pasiekimais, linkėjo sėkmės jam ir visai jo šeimai bei bibliotekos vardu įteikė simbolinę dovaną.

Pasveikinti R. Petrausko atvyko ir Aukštelkų seniūnijos seniūnė Alma Kubilinskienė, kuri džiaugėsi susitikimu bei dėkojo kraštiečiui už Radviliškio krašto garsinimą.

Viešosios bibliotekos informacija 

Total
0
Dalinasi
Related Posts