Socialiniai tinklai

Aktualijos

Narkotikai ardo šeimas

Avatar

Paskelbta

data

Vaiko teisių apsaugos specialistai įspėja – polinkis vartoti kvaišalus griauna šeimas ir gyvenimus, iš vaikų atima laimę augti su mama ir tėčiu.

Vienokių ar kitokių psichotropinių medžiagų vartojimas – skaudi problema, griaunanti žmonių gyvenimus. Dažniausiai viskas prasideda lyg išdaiga ar eksperimentas – kažkas pasiūlė kvaišalų ir dar patikino, kad vienas kartas, esą, nieko tokio. Apgaulinga vizija pavartojus, kad tikrai nieko blogo nenutiko. Bet tai yra šeimos griūties pradžia.

     „Kaip sunku svarstyti šeimos situaciją, kai tėvai, pavartoję psichotropinių medžiagų, miega ir gal net nesuvokia, nei kiek valandų, nei kokios jų pareigos, o kalbėti jau pramokęs mažylis juos bando pažadinti, kai kas nors pabeldžia į duris. Ką jau kalbėti apie priklausomybės sukeliamas finansines problemas ir yrančią šeimą, iš vaikų atimamą vaikystę. O jauni tėvai neigia paslydę“, – sako Šiaulių apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) vyriausioji specialistė Eglė Lazdauskienė.

VTAS specialistės teigimu, tenka gelbėti tokių šeimų vaikus. Nes kvaišalų liūnas jų tėvus įtraukia nepastebimai. Apsisvaiginę tėvai kartą kitą nenuvedę vaiko į darželį nesijaučia nusikaltę vaikui. O palaipsniui net kelią į darželį užmiršta. Kaltės jausmas ilgainiui dingsta ir nepadavus vaikui valgyti. Specialistams, aplankiusiems tokią šeimą, kur įtariama, kad tėvai vartoja psichotropines medžiagas, yra tekę matyti, kaip tėvų neprižiūrimas mažylis valgė, ką sugebėjo pats pasiekti ir pasiimti. Tai buvo saldus ir riebus riešutų kremas, kurio gausiai privalgius mažyliui suskaudo pilvuką. Mažametis vaikščiojo vien su apatinėmis kelnaitėmis, o tėvai ir neaprengę vaiko nesijautė nevykdantys savo pareigų. Mamai, ko gero, nuo leidžiamų narkotinių medžiagų smarkiai sušlubavo sveikata. Tokioje šeimoje vaikui nesaugu. Lietuvos respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo antrame straipsnyje randame nuostatas, kas yra vaiko interesai ir vaikui nesaugi aplinka. „Vaiko interesai – sveika ir saugi aplinka ir sąlygos, tenkinančios vaiko individualius poreikius, kurie atitinka vaiko amžių, vystymąsi, gebėjimus ir brandą bei užtikrina tinkamą vaiko raidą ir auklėjimą. Vaikui nesaugi aplinka – vaiko gyvenamoji ar kita aplinka, kurioje kyla pavojus vaiko gyvybei, sveikatai ar normaliai raidai dėl nepriežiūros, smurto ar kitų socialinės rizikos veiksnių“.

 Vaiko teisių apsaugos specialistai susirūpinę, kaip padėti šeimai. Vilčių teikia į pokalbį atvykęs tėtis.

„Yra vilčių, kad vyras susipras pats ir žmoną pakreips tinkama linkme, kad vaikui šeimoje būtų saugu, priims pagalbą. Vien tai, kad vyras atvyko į pokalbį, jau rodo, kad šeima ir vaikas jam svarbu, kad jos prarasti jis nenori. Gal pavyks įkalbėti  tėvus vykti į reabilitacijos klinikas, mažylį tuo metu prižiūrėtų senelis. Jis sutinka. O tai džiugu, nes vaiko prioritetinė teisė gyventi šeimoje“,- sako Šiaulių apskrities VTAS vyriausioji specialistė Eglė Lazdauskienė.

           Kai tėvai negali pasirūpinti vaiku, pirmiausia VTAS ieško artimų giminaičių ar žmonių, susijusių artimais emociniais saitais. Taigi, senelio pagalba labai padėtų spręsti jaunos šeimos, kurioje auga mažylis, problemas. Po pokalbio su VTAS specialiste nuo priklausomybės kenčiantis vyras  neprieštarauja, kad šeimai reikia pagalbos. Pasikalbėjęs su VTAS specialiste ir atvejo vadybininke prižada laikytis sudaryto pagalbos šeimai plano.

Grėsminga situacija – vaikas dar negimęs, o policija jau kreipiasi į Vaiko teisių apsaugos specialistus

Ypatingą dėmesį Šiaulių apskrities VTAS atkreipė į policijos pranešimą, jog yra suimtas vyras, galimai platinantis narkotikus. Taip pat įtariamieji yra ir vyro motina bei gyvenimo draugė. Paaiškėjo, kad moteris laukiasi. Be to, nėščia moteris vartoja alkoholinius gėrimus. Atvejis išskirtinis, nes stengiamasi užbėgti nelaimei už akių. Vaikelis dar negimęs, o jau neramu, ar jo teisės į saugų gyvenimą nebus pažeistos. Policija Vaiko teisių apsaugos skyriaus prašo „įstatymo nustatyta tvarka užtikrinti tinkamą vaiko teisių apsaugą, kilus pavojui vaiko saugumui sveikatai ar gyvybei  užtikrinti skubų vaiko paėmimą iš nesaugios aplinkos“,- rašoma policijos pranešime.

„Aplankėme tą šeimą, kalbėjom su besilaukiančia mama. Pasiruošėme lankyti tada, kai gims vaikelis. Tada ir bus aišku, koks grėsmės vaikui lygis bus nustatytas“,- sako Šiaulių VTAS vyriausioji specialistė Lina Kudriavcevaitė.

„Narkotikai griauna šeimas. Baisiausia istorija, kurią žinau, kai tėvai, išvykę į kelionę po užsienį, vežė narkotines medžiagas ir buvo sulaikyti, o vėliau įkalinti užsienio šalyje. Vaiko teisių apsaugos specialistams teko pasirūpinti vaikais. Sėkmė šioje istorijoje tik ta, kad vaikus paėmė auginti giminaičiai. Tačiau šeima iširo, ir tai yra baisiausia“, – sako Šiaulių apskrities VTAS vyriausioji specialistė Eglė Bikinienė.

Narkotikai visada padaro savo juodą darbą – ardo ir sveikatą, ir šeimą. Vaiko teisių apsaugos specialistai visada stengiasi padėti išsaugoti šeimą, išsaugoti vaikus joje, grąžinti vaikams vaikystę ir mamą bei tėtį. Įtarus ar žinant, kad šeimoje kas vartoja ar platina narkotines medžiagas VTAS pirmiausia rūpinasi vaikais. Šeimą lanko socialiniai darbuotojai, skiriamas atvejo vadybininkas, sudaromas pagalbos šeimai planas, kurio laikytis turi šeima, kad grįžtų į kasdienybę, kurioje saugu visiems – mamai, tėčiui ir vaikams.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dingo moteris

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.

Moteris liepos 15 d. 12.00 val. iš namų išvažiavo geltonos spalvos automobiliu „Volkswagen Transporter“, HCS531, ir iki šiol negrįžo. Jos požymiai: apie 165 cm ūgio, stambaus kūno sudėjimo, plaukai trumpi, dažyti violetine ir balta spalvomis

Jei turite informacijos apie dingusią moterį ar pastebėsite automobilį, kuriuo ji išvažiavo, paskambinkite Šiaulių miesto ir rajono policijos  komisariato pareigūnams telefonu (8-657) 71264 arba parašykite  elektroniniu  paštu sandra.jake@policija.lt.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šelmių šelmavonės

Avatar

Paskelbta

data

Sušilus orams, saulutė dar labiau įkaitino ir “Šelmių” bei “Verpetukių” kraują.

Ypatingai šiltai ir smagiai atšokę tarptautiniame linijinių ir kantri šokių festivalyje ,,Draugystės tiltas—2019″ Palangoje, šokėjai prisiminė, kad yra liaudies tradicijų puoselėtojai ir karštomis širdimis šokdami šventė Rasos ir Joninių šventes su Karčiamų ir Alksnupių bendruomenėmis, bet tai buvo tik gera pradžia. Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose vyko  8-tasis Tartautinis folkloro festivalis-konkursas “Saulės žiedas”, kurį globoja netik Lietuvos kultūros institucijos, bet ir Europos  prestižinės FIDAF IR IOV  folkloro organizacijos. Neišsigandę labai aukštus reitingus turinčio festivalio ir puikių kolektyvų iš  10 pasaulio šalių “Šelmiai” bei “Verpetukės” šoko pagrindinėse festivalio scenose, liaudies šokių mokinimo vakaruose bei smagiuose naktišokiuose, o tašką “Šelmiai” ir “Verpetukės” žada padėti liepos 17-22 d. dalyvaudami ,,Europeade -2019″ Frankenberge( Ederis) Vokietijoje, kur susirinks apie 5,500 dalyvių iš 30 Europos šalių. Čia nebus taip baisu, nes “Šelmiai” ir “Verpetukės” dalyvauja Europeadose nuo 2003 metų ir atstovavo Radviliškį bei Lietuvą Ispanijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Danijoje, Prancuzijoje, Latvijoje ir 2009 metais Lietuvoje, Klaipėdoje. Beje 2020 metų Europeade vėl vyks Klaipėdoje. Karščio ir šelmiškumo nepraradome ir važiuosime su dideliu noru ir ryžtu.palinkėkite mums gero kelio ir jei busite tomis dienomis Frankenberge ateikite mums ir kitiems dalyviams paploti. Kartu praleisime puikų laiką.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019