Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Statistika: pagal mirštamumą nuo miokardo infarkto Radviliškio ligoninė 6 vietoje respublikoje

Avatar

Paskelbta

data

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija pateikė 54 viešųjų gydymo įstaigų sąrašus, kuriuose – daugiausiai ir mažiausiai mirusių pacientų nuo ūmaus miokardo infarkto ir išeminio insulto per 30 dienų po hospitalizacijos pradžios per 2017 metus.

Patyrinėjus lentelę, kurioje užfiksuotas pacientų, 45 metų amžiaus ir vyresnių, mirštamumas nuo ūmaus miokardo infarkto per 30 dienų nuo hospitalizacijos pradžios 2017 metais, matyti, kad VšĮ „Radviliškio ligoninė“ atsidūrė „garbingoje“ 6 vietoje. Praėjusiais metais į  Radviliškio  ligoninę buvo paguldyti 6 pacientai, kuriems buvo nustatytas ūmus miokardo infarktas, 5 iš jų mirė, vienas išgyveno. Mirštamumas nuo šios ligos Radviliškio ligoninėje –  83,33 procento.
Klausimas, ar Radviliškio ligoninėje trūksta kardiologų, ar reikalingos įrangos, kad pacientai, patekę į ją su ūmiu miokardo infarktu, turėtų daugiau galimybių išgyventi.

Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai K. Vyšniauskienės komentaras
„Pacientus, patyrusius ūmų miokardo infarktą, vežame į Šiaulių respublikinę ligoninę, kad kuo greičiau būtų suteikta pagalba. Šie penki pacientai į ligoninę buvo atvežti beviltiškos būklės, jų nei transportuoti, nei taikyti gydymo negalėjome. Radviliškio ligoninėje gydyti miokardo infarkto negalime, nes negalime atlikti koronarografijos, ji atliekama tik trečiojo lygio  ligoninėse, tokia yra Šiaulių respublikinė ligoninė“,- sakė K.Vyšniauskienė.
Pasak medikės, atvežti pacientai, ištikti kardiogeninio šoko, gydomi reanimacijos skyriuje, po to pervežami į Šiaulių respublikinę ligoninę.
„Gaila, kad nepateikti skaičiai, kiek apskritai Radviliškio rajone pacientų sirgo miokardo infarktu ir kiek iš jų išgyveno – skaičiai būtų visai kitokie. Anksčiau, kai nebuvo ligoninių klasterių, pacientus reikėdavo vežti į Kauno ar Vilniaus ligonines, tik ten buvo atliekama koronarografija. Šiuo metu širdies ligomis sergantiems pacientams galima padėti greičiau ir efektyviau ir jų išgyvenamumas tikrai daug kartų padidėjo“,- sakė Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotoja K. Vyšniauskienė.
Vadinasi, išvada viena – pradėjus „streikuoti“ širdžiai reikia nedelsiant kreiptis į medikus, kad nepakliūtumėte į liūdnos statistikos pirmąjį stulpelį – prie mirusiųjų.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi