Sodininkai jaučiasi reketuojami

Puošiasi Radviliškis prieš šventes ir ne tik prieš šventes. Yra kuo pasidžiaugti ir pamatyti, kas padaryta: atidarytas Eibariškių mikrorajono poilsio parkas, gražiai sutvarkyta Aušros aikštė su fontanu, gražus Kultūros centras, centrinis miesto stadionas, teniso kortai, pastatytas plaukimo baseinas. Tvarkomos kai kurios gatvės, puikus miesto parkas – čia vyksta miesto šventės, įvairūs renginiai, yra vaikams žaidimų aikštelės. Smagu pasivaikščioti po parką, pailsėti ant medžio drožėjų padarytų suolelių, pasigrožėti jų išdrožinėtomis medžio skulptūromis. Smagu, bet…
Pereikime per skambiu V. Landsbergio – Žemkalnio vardu pavadintos gatvės kitą pusę. Čia „puikuojasi“ per 200 sodų jungianti sodininkų bendrija „Paplentė“. Bet jos taip pavadinti nebegalime – tai džiunglės užžėlusiais keliukais ir takais, kur išpilamos atvežtos šiukšlės.

Čia visais laikais buvo draudžiamos  bet kokios statybos, išskyrus sodo namelius 2,5 X 2,5 ploto – vienas likęs ir dar šiandien stovi. Kiti nameliai sudaužyti arba sudeginti, likusiuose apysveikiuose gyvena  benamiai ir į juos neša įvairius rakandus.

O galėjo ir „Paplentė“ būti panaši į „Bitutės“, „Vyturėlio“ sodų bendrijas. Sodininkai – pavargę senjorai, kurie nebegali dirbti ir prižiūrėti sodų „Paplentės“ bendrijoje. Darbščius galima turbūt suskaičiuoti ant rankų pirštų. Kai kurie sodininkai dar nušienauja savo sklypus (žolė sudžiūsta pradalgiuose), konteineriai nereikalingi. „Paplentės“ grožis ir jos likimas savivaldybės valdininkams visai nerūpi. Tokia šiandieninė sodų padėtis miesto veido tikrai nepuošia, tačiau „Paplentė“ sudomino Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą (ŠRATC) – apie tai buvo rašyta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, publikacijoje „Nei konteinerių, nei atliekų – tik sąskaitos“. Kaip matote, mus, sodininkus, reketuoja ŠRATC, neatlikdamas jokios paslaugos. Gal  administracijos direktorė J. Margaitienė galėtų pasistengti, jog gyventojai negautų sąskaitų už orą? Gal sodininkų likimu susidomėtų STT? Daugiau tikėtina, kad administracijos direktorė J. Margaitienė nori galimai sukaupti lėšų naujam prabangiam automobiliui įsigyti…

Mes, sodininkai, norime išgirsti atsakymą dėl sodų bendrijos „Paplentė“ likimo – gal reikėtų kreiptis į mūsų išrinktuosius seimūnus?

Sodų  bendrijos „Paplentė“ narys

Total
29
Dalinasi
Related Posts