Socialiniai tinklai

Aktualijos

Akcija „Uždek žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos šaulių sąjungos  iniciatyva jau penktus metus iš eilės vyksta akcija „Uždekime  žvakelę ant laisvės kovotojo kapo!“,  kurios metu prieš Vėlines  lankomi 1918 – 1920 m. karių savanorių, šaulių, partizanų ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvių bei visų Tėvynę savo žygdarbiais išgarsinusių asmenų amžinojo poilsio vietos,  tvarkomi ir trispalvėmis  juostelėmis papuošiami jų kapai, uždegamos pagarbos bei atminimo žvakutės.

Šiemet prie šios akcijos prisijungė ne tik Baisogalos 608 kuopos jaunieji šauliai, Baisogalos gimnazijos būrelio ,,Jaunieji Karitiečiai“ nariai, bet ir Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčios chorelio ,,Giedu giesmelę“ mokiniai (vadovė mokyt. Agnė Kilienė)

Tvarkydami karių kapelius ir degdami žvakutes, mes dar kartą uždegėme laiko vėjų neužpučiamą atminimo ir pagarbos žvakutę savo sielose. Tai darydami tikime nenutrūkstamu ryšiu tarp mūsų, čia esančiųjų, ir išėjusiųjų Amžinybėn.

Kartu papuošę mūsų Baisogalos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių laisvės kovotojų kapus, sukalbėjome maldą  ir tiesiog padėkojome jiems, kurių dėka gyvename laisvi ir nepriklausomi. Sukalbėjome maldą ir už tuos, kurie  šmeižia  mūsų Laisvės didvyrius. Tegul jie supranta, kad  Laisvės Kovotojai  niekada nebus užmiršti! TĖVYNĖS LABUI!

                                              Baisogalos 608-osios kuopos šaulė, mokytoja Giedrė Nakutienė

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi