Meras su savo grupuote ir vėl baliavojo už mokesčių mokėtojų pinigus

Jau buvome rašę kaip meras Kazimieras Račkauskis organizavo balių už mokesčių mokėtojų pinigus „Radviliškio arenoje“ miesto šventės metu. Praėjus pusmečiui istorija kartojasi.

Į balių rinkosi tik savi

Pagal viešai pateiktą informaciją po paskutinio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio mero K. Račkauskio grupuotei – koalicijai priklausantys tarybos nariai: socialdemokratai S. Luščikas, L. Škemienė, J. Pravilonis, J. Sprudzanienė, „valstiečiai“ vicemeras V. Krikščiūnas, A. Gaidžiūnas, J. Povilaitis, „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė, „skverneliniai“, šiuo metu vadovaujami vicemerės J. Sidarienės, J. Malinauskas, E. Martynkinas ir V. Petuška, liberalai A. Ruseckas ir R. Vaičiurgis ir „žaliasis“ V. Simelis. rinkosi pašvęsti į užsakytą viešbutį „Central Hotel“ Radviliškio mieste. Balius vėl buvo finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Nei gėdos, nei sarmatos…

Nors politikų atlyginimai skaičiuojami tūkstančiais: mero atlyginimas 5356 eurai, vicemerų – 2931eur., administracijos direktorės 3253 eur., o Tarybos narių nuo 1071 iki 1285 eurų neatskaičius mokesčių, tai politikams nesutrukdė dar ir pasivaišinti už valdiškus pinigus. Beveik visa ši politikų grupuotė dėjo pastangas ir balsavo, kad tėveliams ženkliai brangtų mokesčiai už darželius, o valstybinės žemės nuomos mokestis didėtų net 75 procentai. Beje, paskutiniame posėdyje buvo sprendžiamas mero pavaduotojo (pagal partiją) socialdemokrato S. Luščiko vis dar neįvardintos draugės ar sugyventinės savivaldybės kontrolierės G. Sinkevičienės algos padidinimas kiek tik leidžia maksimaliai įstatymas – net iki 4463 eurų už mėnesį. Šiam sprendimui padidinti maksimaliai atlyginimą „savai“ pritarė ir išvardinti grupuotės – koalicijos nariai. Ši kontrolierė pagal pavestas funkcijas tikrina mero ir savivaldybės administracijos veiklą. Ar galima tikėtis iš jos sąžiningai atlikto darbo, paliekame spręsti jums, bet šį kartą ne apie tai.

„Vakarienė“ už 40 eurų!

Pasak savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Stirbienės, mero ir Tarybos narių „vakarienė“ kainavo 767,70 eurai.

Nesunku paskaičiuoti: mero „svitos“ dalyvavo apie 19 žmonių – tai vienas „pavalgė“ už daugiau nei 40 eurų. Nors mero aplinka teigia, kad alkoholio neva išgėrinėjo  už savus (kas labai abejotina), tada turėjo suvalgyti po kelis kepsnius ar parsinešti dar po kepsnį maišelyje į namus už tokią nemenką sumą.

Beje, meras K.Račkauskis yra „sučiuptas“, kai rugpjūčio 10 dieną „Facebook“ socialinėje erdvėje pasirodė filmuota medžiaga, kaip mero sekretorė Ernesta Adomavičienė darbo metu, 10.48 val. atvykusi į „Vynoteką“ tarnybiniu automobiliu, perka nemažą kiekį alkoholio. Įraše girdisi, kaip Savivaldybės darbuotoja prašo pardavėjos išrašyti sąskaitą savivaldybės administracijai, tad tampa visiškai aišku, kad alkoholis perkamas mero pavedimu arba merui. Tik pakartotinai uždavus klausimus apie mero sekretorės kelionę į „Vynoteką“ darbo metu pirkti alkoholio, K. Račkauskio padėjėjas teikėsi atsakyti atviriau: „Savivaldybės darbuotoja alkoholį pirko reprezentacinėms reikmėms“…

Opozicija ir keli valdantieji ignoravo mero balių

Prieš balių vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys, Opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius kreipėsi į merą K. Račkauskį dėl organizuojamo furšeto klausdamas, cituojame:  

„Gerbiamas mere, noriu pasiteirauti, ar planuojate su savo kolegomis Sauliu Luščiku ir Eduardu Martynkinu filmuoti, fotografuoti ir įrašinėti Tarybos narius Kalėdinės šventės – furšeto metu? Beje iškart informuoju, kad jūsų šventėje nedalyvausiu. Kadangi, mano žiniomis, po jūsų veiksmų per miesto šventę planuoja nedalyvauti ir kiti tarybos nariai, prašome  lėšas, skirtas mums, prieš Kalėdas paaukoti bažnyčiai.“ Beje,. paragino ir kolegas nedalyvauti.

Meras, kaip visada, su patyčiomis atsakė, kadangi tarybos narys nedalyvaus, dar nežino, ar filmuos ir įrašinės kitus tarybos narius…

Jau esame anksčiau rašę apie mero mėgstamas patyčias tiek iš pedagogų, kai jis 56 mokytojus viešai išvadino nesusipratėliais, tiek iš jam nepataikaujančių Tarybos narių.

Mero baliuje „už valdiškus“ atsisakė dalyvauti Lietuvos regionų partijos nariai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius, TS – LKD nariai R. Kalvaitis, S. Dišlė, J. Margaitienė, I. Palionienė, D. Jurėnas, P. Kablys bei L. Krikščiūnas, L. Brunius.

Taip ir liko neaišku, ar buvo lėšos, skirtos Tarybos nariams pavalgyti, paaukotos bažnyčiai, kaip prašė opozicijos lyderis, ar vis dėlto meras prabaliavojo su savo parankiniais.

Alma Matuzevičienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts