Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininko rinkimai virto cirku

Radviliškio rajono tarybos posėdžiuose kai kurių klausimų svarstymai tiesiog virsta cirko vaidinimu. Tokį vaidinimą priminė ir Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininko rinkimai Taryboje. Klausimo esmė ta, kad šios komisijos naujuoju pirmininku taptų Tarybos narys, o dabartinis pirmininkas būtų paprastu komisijos nariu.

Taigi, pasak Savivaldybės juristo, reikia įkalbėti vieną Tarybos narį tapti komisijos pirmininku.
„Opozicija pasiūlė mano kandidatūrą į šią pareigybę“,- sakė opozicijos lyderis, Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

„Opozicija pasiūlė Gedimino Lipnevičiaus kandidatūrą, o ką siūlo pozicija?“- patvirtino meras Kazimieras Račkauskis.

Šį mero klausimą pozicijos nariai sutiko tyla – kaip mokiniai klasėje, neišmokę pamokos.
Meras dar bandė pasakinėti: „Aurimai Gaidžiūnai, juk buvome kalbėję, kad tavo frakcija norėtų pasiūlyti Lauryno Krikščiūno kandidatūrą“.

Aiškiai matėsi, kad opozicijos lyderio kandidatūra merui nepriimtina ir  jis žūtbūt nori „prastumti“ saviškį. „Valstiečių“ lyderis gal buvo pamiršęs, ką su meru kalbėjo, nes jokio pasiūlymo garsiai nepateikė ir įtartinai tylėjo.

Toks mero pasakinėjimas „valstiečiui“, kieno kandidatūrą reikėtų siūlyti nuo pozicijos į Komisijos pirmininkus, sukėlė Tarybos narių juoką.

Tarybos narys Eduardas Martynkinas galimai juokaudamas nuo frakcijos „Vardan Lietuvos“ pasiūlė Justo Malinausko kandidatūrą. Pats Tarybos narys J. Malinauskas apie šį pasiūlymą galimai taip pat išgirdo pirmą kartą, nes nustebo.

Toks spontaniškas kandidatų siūlymas į rimtas pareigybes nepaliko abejingo opozicijos lyderio G. Lipnevičiaus.

„Matau, kad klausimo svarstymas virsta cirku, todėl nenoriu jame dalyvauti ir savo kandidatūrą atsiimu“,- sakė Tarybos narys.

Konservatoriai siūlė liberalą

G. Lipnevičiui atsiėmus savo kandidatūrą, TS-LKD narė Jolanta Margaitienė į Savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininko pareigas pasiūlė Algimanto Rusecko kandidatūrą. „Nors su Algimantu nesitarėme dėl šio siūlymo, juo pasitikime ir nuo savo frakcijos siūlome jo kandidatūrą“,- sakė Tarybos narė.

Liberalas A. Ruseckas taip pat buvo nustebęs dėl tokio pasiūlymo ir atsiėmė savo kandidatūrą pasakęs, kad palaikys L. Krikščiūno kandidatūrą.

Frakcija „Vardan Lietuvos“ kaip ne visai rimtai pasiūlė, taip ir atsiėmė savo kandidatūrą.
Tarybos daugumos balsais Radviliškio rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo komisijos pirmininku buvo išrinktas „valstietis“ L. Krikščiūnas, kuris per Tarybos posėdį taip ir nesugebėjo pasakyti, ar sutinka su šiomis pareigomis, ar ne.

Apie kitus mero ir valdančiųjų darbelius informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts