Socialiniai tinklai

Aktualijos

Ar mokytojas vis dar laikomas autoritetu?

Avatar

Paskelbta

data

Tuoj minėsime rugsėjo pirmąją, varpelių skambėjimas, kviečiantis į klases, tuoj suskambės. Tačiau mokytojai, jau radę savo pašaukimą, rinksis ne kaip į šventę, o kaip į tikrą darbą.  Vis girdime skalambijant apie nepažangius, problemas keliančius mokinius, kurie mokytoją ne tik sugeba išvesti iš kantrybės, bet ir iš pusiausvyros, kuomet nebesusivaldoma. Tačiau kyla klausimas, ar su tokia problema susiduria kiekvienas mokytojas? Daug pažangių mokinių visgi netęsia mokytojo kelio ir nesirenka šios profesijos, o viešumoje vis girdime gandus apie mokytojų stygių. Tai patvirtina streikai, kuomet mokytojų kantrybė trūksta ir ne tik dėl problemų su  mokiniais, bet ir dėl lėšų, kurias mokytojas, kaip autoritetą turintis profesionalas, turėtų gauti.

Kiek kantrybės reikia mokytojui, kad užaugintų subrendusią asmenybę? Mokytojas  žinomas kaip kantrus ir autoritetingas asmuo, tačiau mokiniai visgi keičiasi ir šių dienų aktualijose vis nuskamba incidentai apie nesusivaldžiusius mokytojus. Ar toks asmuo vėliau turės autoritetą? Ypač prieš mokinius ir tėvelius? Taigi kantrybė, pasirodo, iš tiesų yra dorybė ir tuo pasižymi ne kiekvienas mokytojas. Tokiais kantriais galime laikyti Radviliškio mokytojus, kurie stengiasi ne tik užauginti brandžią asmenybę, bet ir skatina juos siekti aukštesnių tikslų.

Mokytojai keičiasi kaip ir kiekvienoje profesijoje, tačiau vis girdime, kad jų trūksta. Jauni žmonės nesirenka šios profesijos ir galime teigti, jog jos autoritetas vis menksta. Vaikų auklėjimui, žinoma, įtakos turi ir tėvai, kurie geresnėmis profesijomis laiko tas, kuriose uždirbama daug daugiau ir neatsižvelgiama vien tik į vardą. O mokytojo vardas ilgainiui tapo nebe toks svarbus, kaip tarkim, gydytojo. Mokytojo profesijai galbūt tampa iššūkiu ir šių dienų informacinė pažanga, kai viskas yra susiję su elektronika ir tai  labiau patrauklu jauniems žmonėms.

Jei jau kalbame apie mokytojų atlyginimus, juos įprasmina vykę streikai. Mokytojų kišenės vis tuštėja, o kantrybė nėra begalinė. Ši profesija nebetenka autoriteto ne tik mokinių akyse. Lėšų stygius atsiranda ne tik dėl to, kad valstybė tiesiog neišgali mokėti mokytojams jiems priklausantį atlyginimą, bet ir todėl, kad visuomenės akyse mokytojas yra tiesiog mokytojas ir nieko daugiau. Visuomenė nebelaiko mokytojo pašaukimo prasmingu ir tai atsispindi jų atlyginimai.

Tikru iššūkiu tampa ne tik jauno žmogaus profesijos pasirinkimas, bet ir mokytojui išlaikyti savo autoritetą ne tik mokinių akyse. Nepažangūs mokiniai, menkas atlyginimas ir pasityčiojimai kartais mokytojus verčia pasvarstyti, ar tikrai mokytojo darbas yra prestižinis?

Liveta Patapaitė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019