Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogalos gimnazijoje svečiavosi tarptautinio Erasmus+ projekto „Make every step count“ partneriai

Avatar

Paskelbta

data

 

 Baisogalos gimnazijoje gegužės 1-5 dienomis vyko tarptautinio Erasmus+ projekto „Make every step count“ mokinių mainų programa. Partneriai iš Portugalijos Agrupamento de Escolas do Barreiro, iš Didžiosios Britanijos Pendle Community High School, iš Turkijos Balikesir Karesi Ortaokulu, iš Italijos Liceo scientifico e delle scienze umane „O.M.Corbino“ ir iš Prancūzijos College Departmental Elsa Triolet bei mūsų gimnazistai visą savaitę turėjo daug įvairios veiklos.

 

Gegužės 1 d. visi dalyviai rinkosi gimnazijos menų kabinete. Svečių pasveikinti atvyko gerbiamas LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Baisogalos seniūnijos seniūnas Romas Kalvaitis, Baisogalos bendruomenės pirmininkas Artūras Radžiūnas ir Baisogalos parapijos klebonas Tomas Janavičius. Po gimnazijos himno ir sveikinimo kalbų direktorė Rita Juškevičienė pristatė visus dalyvius, įteikdama korteles su projekto simboliu ir dalyvio vardu, supažindino su visos savaitės numatoma veikla. Mūsų gimnazistai Lukas, Greta ir Eligijus pristatė svečiams Baisogalos gimnaziją, tradicinius renginius, formalųjį ir neformalųjį ugdymą. Visi dalyviai užrašė tos savaitės lūkesčius. Tą dieną gimnazijos kieme atidengtas specialiai projektui sukurtas informacinis ženklas su Erasmus+ projekte dalyvaujančių šalių kryptimis ir atstumu iki jų. Vėliau aplankėme Komarų dvarą Baisogalos miestelyje bei švč. Trejybės bažnyčią. Po pietų buvo suorganizuota vakaronė, į kurią buvo pakviesti ir mokinius iš svečių šalių apgyvendinę tėveliai. Šokio mokytoja Jūratė Kačiukevičienė mokė svečius smagių lietuvių lia udies šokių, o jai talkino Baisogalos kultūros namų netradicinė kapelija, vadovaujama Pauliaus Kablio. Vakaronėje taip pat skambėjo prancūzų ir turkų atliekamos dainos. Taigi dienos pradžioje buvęs bendravimo barjeras greitai išnyko.

Gegužės 2 d. visa delegacija lankėsi Radviliškio rajono savivaldybėje. Labai džiaugiamės, kad Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Augulis ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Juodeikienė mus labai šiltai priėmė, papasakojo apie savivaldybės veiklą, rajono ypatumus, parodė filmą apie Radviliškio rajoną. Susitikimo pabaigoje gerbiamas K. Augulis kiekvienam mokytojui įteikė po knygą su gražiausiomis rajono sodybomis. Vėliau dar aplankėme Burbiškio dvarą, Kleboniškių kaimo buities muziejų, Šeduvoje esantį senovinių automobilių muziejų. Svečiams įspūdį taip pat paliko ir Šeduvos lopšelio-darželio kieme papuoštas Velykų medis.

Gegužės 3 d.  mokiniams vyko užsiėmimai apie saugų internetą, kuriuos vedė mokytoja Vilma Giniotienė, jai talkino soc. pedagogė Irma Šablinskienė ir spec. pedagogė Renata Žikarienė. Po to mokiniai sprendė testą  Kahoot svetainėje. Mokytoja iš Italijos Sara Brunno  pristatė mokiniams Twinspace virtualią aplinką, kurios prieiga apsaugota slaptažodžiu ir suteikiama tik žmonėms, pakviestiems projekto administratorių (dažniausiai mokytojų, kurie užmezgė partnerystę). Rizika, kad mokiniai susidurs su nepažįstamais žmonėmis ar žalingu turiniu, yra minimali. Todėl mokiniai galės nevaržomai bendrauti su savo bendraamžiais, keistis idėjomis, diskutuoti. Po pietų projekto dalyviams vyko edukaciniai užsiėmimai Pakiršinio dvare įsikūrusiame etninės kultūros ir amatų centre.

Gegužės 4 d. buvo skirta išvykai į Trakus bei Kernavę. Apžiūrėję Trakų pilį, visi stebėjo vizualinę medžiagą apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę ir specialiai sukurtą edukacinį filmuką apie arbaletus ir lankus, jų gamybą bei galimybes. Smagiausia mokiniams buvo galimybė pasimatuoti riterių šarvus, paimti į rankas kalaviją, arbaletą, strėles. Po ekskursijos pilyje, aplankyti Kernavės piliakalniai: Aukuro kalno, Mindaugo sosto, Lizdeikos kalno, Įgulos kalno bei Kriveikiškio piliakalnis. Nuo bet kurio iš piliakalnių atsiveria nuostabi panorama.

Gegužės 5d. skirta visos savaitės veikloms apibendrinti. Mokiniai iš skirtingų šalių susibūrę į komandas pristatė bei aptarė po vieną tos savaitės dieną. Iš refleksijos buvo matyti, kad suplanuotos veiklos pasisekė, mokiniai puikiai bendravo ir bendradarbiavo tarpusavyje. Visiems dalyviams gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė įteikė Erasmus+  „Make every step count“ mainų programos pažymėjimus. Po pietų gimnazijos mokinių savivalda ir vadovė Jūratė Kačiukevičienė suorganizavo mokiniams atsisveikinimo diskoteką.

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi