Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šiaulių apylinkės teismas palaipsniui atnaujina žodinį bylų nagrinėjimą

Avatar

Paskelbta

data

Nuo gegužės 4 d., pirmadienio, Šiaulių apylinkės teismas perorganizuoja darbą sušvelnintomis karantino sąlygomis ir pradeda palaipsniui žodinį bylų nagrinėjimą, tačiau dokumentų priėmimas ir išdavimas ir toliau bus vykdomas tik nuotoliniu būdu. Darbas perorganizuojamas atsižvelgus į Vyriausybės nutarimą, kuriuo sušvelninamos šalyje taikomas karantino sąlygos ir Teisėjų tarybos pateiktas rekomendacijas. 

 „Palaipsniui pradedame žodinį bylų nagrinėjimą, tačiau esame priversti dirbti daug mažesniu intensyvumu, kadangi privalome laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų. Tam intensyviai ruošiamės, – sako Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė. – Tačiau prioritetas išlieka – nuotolinis bylų nagrinėjimas.“

Sušvelninus karantino sąlygas, teismas ir toliau organizuos nuotolinius teismo posėdžius, naudodamasis centralizuota teismų sistemos vaizdo konferencine įranga, vaizdo konferencijų programa „Zoom“ ir kt. Nesant galimybės užtikrinti proceso dalyvių dalyvavimo teismo posėdyje nuotoliniu būdu, teismas iš anksto numatys posėdyje dalyvausiančius asmenis ir šauks tik tuos, kurių dalyvavimas tame teismo posėdyje būtinas.

Atnaujinant žodinį bylų nagrinėjimą, pirmenybė bus teikiama toms karantino laikotarpiu atidėtoms byloms, kuriose tolesnis nagrinėjimo nukėlimas gali turėti neigiamų pasekmių (pavyzdžiui, darbo bylos, bylos dėl hospitalizacijos, gali sueiti apkaltinamojo nuosprendžio senaties terminas ar gali būti neužtikrinta asmenų, ypač esančių suėmime, teisė į greitą procesą), taip pat byloms, kurių nagrinėjimas yra baigiamosiose proceso stadijose (pavyzdžiui, likusios šalių baigiamosios kalbos).

Žodiniai teismo posėdžiai vyks visų teismo rūmų tik didžiausiose salėse, kad būtų išlaikytas saugus atstumas. Šiaulių rūmuose posėdžiai vyks septyniose salėse, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių rūmuose žodiniams teismo posėdžiams bus parengta po vieną salę. Be to, posėdžių metu kas valandą bus daromos pertraukos, kadangi posėdžių salės turės būti vėdinamos ir dezinfekuojamos. Teismo posėdžius bylose, nagrinėjamose žodinio proceso tvarka, teismas organizuos taip, kad juose dalyvautų tik teismo kviesti asmenys, užtikrinant, kad teismo posėdžių salėje vienam asmeniui, įskaitant teisėjus ir teismo darbuotojus, tektų ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas ir būtų užtikrintas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų.

Dokumentų priėmimas ir išdavimas ir toliau bus vykdomas nuotoliniu būdu: per Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą e.teismas.lt, el. paštu ir siunčiant paštu į teismo rūmus. Teismo rūmų telefono numeriai, elektroniniai paštai ir adresai skelbiami teismo interneto svetainėje siauliu.teismai.lt ir prie įėjimų į visų teismo rūmų patalpas.

Saugumo reikalavimai ir rekomendacijos

Į žodinius teismo posėdžius atvykę asmenys privalo privalo dėvėti kaukes, esant galimybei – vienkartines pirštines. Patekę į pastatą, iš karto privalo dezinfekuoti rankas. Prie įėjimo į Teismo rūmų patalpas ir viduje rekomenduojama laikytis ne mažesnio nei 2 m atstumo tarp lankytojų, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Į teismo posėdžius nerekomenduojama atvykti rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 m. amžiaus asmenims ir / arba sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų sąraše).

Į teismo posėdžius nebus įleidžiami asmenys, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi