Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tradicinis respublikinis šaškių turnyras Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

 

Vasario 16 – ajai skirtas tradicinis šaškių turnyras į Pociūnėlius sukvietė būrį žaidėjų iš visos Lietuvos. Atvyko daugiau kaip šimtas dalyvių.

Susirinkusiuosius pasveikino Arūnas Čižauskas, Skėmių seniūnijos sporto metodininkas, šio  turnyro organizatorius. Šventinius sveikinimo žodžius tarė renginio svečiai – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Kęstutis Rimkus bei Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas.

Šiemet išbandyti jėgas šaškių turnyre susirinko 23 komandos. Varžėsi šaškininkai iš Šiaulių, Kėdainių, Kauno, Vilniaus, Pakruojo, Alytaus, Telšių, Radviliškio, Panevėžio, Biržų, Elektrėnų, Kupiškio, Pociūnėlių  ir kitų miestų bei miestelių. Žaidė ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.

Pirmąją vietą iškovojo šaškininkų komanda iš Šiaulių: Arūnas Bučinskas, Renatas Gricius, Sandra Laurutienė, Rimantas Dinius. Antroji vieta atiteko Vilniaus komandai, kurioje žaidė Lukas Vengelis, Dariuš Klusovski, Mantas Janavičius, Liudas Kraujalis. Trečiąją vietą užėmė Kauno ,,Veršva“: Emilijus Jurkynas, Valerijus Klimas, Petras Lažauninkas, Vincas Guogis. Komandoms nugalėtojoms įteiktos sporto taurės, jų žaidėjai apdovanoti medaliais ir diplomais.

Iš dalyvavusių vaikų komandų geriausiai sekėsi Šiaulių ,,Dubysos“ žaidėjams – pirmoji vieta. Antrąją vietą užėmė Šiaulių ,,Dubysos“ II komanda, o trečiąją – pociūnėliečiai. Visi minėtų komandų vaikai gavo apdovanojimus. Apdovanotos ir moterys, geriausios šaškininkės: Irena Jazdauskaitė iš Kėdainių (pirmoji vieta), Vida Žukauskienė iš Kauno (antroji vieta), Sandra Laurutienė iš Šiaulių (trečioji vieta).

Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Kęstutis Rimkus savo paties įsteigtą sporto taurę įteikė geriausiai žaidusiai Radviliškio komandai. Mums, pociūnėliečiams, ypač smagu, kad taurė atiteko Pociūnėlių I komandai, kurioje žaidė Algimantas Šemežys, Aurelijus Sadzevičius, Antanas Damašas, Arūnas Čižauskas. Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas specialias Seimo dovanas skyrė vyriausiam ir jauniausiam šaškių turnyro dalyviams.

Vasario 16 dieną Pociūnėliuose vykusioms komandinių šaškių varžyboms teisėjavo Kęstutis Mikalauskis, Radviliškio šachmatų – šaškių klubo direktorius.

                         Roma Buivydienė, Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė

 

 

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi