Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajono jaunosios dailininkės respublikinėje konferencijoje

Avatar

Paskelbta

data

Rajono moksleiviai, dailės mylėtojai, buvo pakviesti į Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos orgnizuotą respublikinę teorinę – praktinę konferenciją „Portreto žanras šiuolaikiniame mokymo procese”. Į kvietimą atsiliepė Vinco Kudirkos 7 klasės mokinės Melita Abukauskaitė, Dignė Zrauskaitė, Simona Noraitytė ir Samanta Zolotuchina. Jos pasirinko temą „Portretas mokinių kūryboje. Aš ir mano pasaulis”. Mokines ruošė dailės mokytoja metodininkė Daiva Šipulskienė.

Gražinos pagrindinę mokyklą atstovavo aštuntokė Greta Jurgaitytė, septintokės Auksė Šimkutė ir Liveta Rančytė. Mergaitės pristatė pranešimą „Veidai smėlyje”. Darbai buvo atlikti nauja technika – spalvotu smėliu. Joms vadovavo laisvoji mokytoja Jadvyga Kurmanskienė.

Konferencijoje buvo išklausyti žinomų menotyrininkų pranešimai, pristatyti mokinių darbai. Po pranešimų buvo atidarytos kūrybinės dirbtuvės mokiniams ir mokytojams – tapyba plastelinu, koliažai, net kuriami muzikiniai portetai.

Mokinės džiaugiasi dalyvavusios konferencijoje, dėkingos už pagalbą savo mokytojoms ir tikisi dalyvauti panašioje konferencijoje kitais metais.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi