Senjorus apgaudinėjusi sukčiautoja nubausta laisvės atėmimo bausme

Praėjusi penktadienį Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų nuosprendžiu paskirta bausmė net aštuonis kartus už sukčiavimus visoje Respublikoje teistai Aldonai Petrauskaitei – Bulygininei. Apie tai jau rašėme rugpjūčio 2 d. savaitraščio „Radviliškio kraštas“ straipsnyje „Sukčiuvienė pažindinasi su byla“. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus nuosprendį dėl dviejų nusikalstamų veikų padarymo minėtai pilietei paskelbė rugpjūčio 20 d. Teismo sprendimas yra neįsiteisėjęs bei gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Siūlėsi litus iškeisti į eurus

Su kokia fantazija veikė ši moteris Radviliškio rajone, galime įsitikinti iš nukentėjusiųjų bei liudytojų parodymų. Nukentėjusiąja pripažinta A. D. parodė, kad skriaudą iš Aldonos Petrauskaitės – Bulyginienės patyrė jos pamotė J. S., kuri dabar jau yra mirusi. A. D. teisme parodė, kad pamotė, būdama garbingo amžiaus, jai pasakojo, kad 2008 metų spalio mėnesį pas ją atėjo gražiai apsirengusi, pasidažiusi ir papuošalais pasidabinusi moteris, kuri sakė, kad iškeis pinigus iš litų į eurus. Ši pasipuošusi moteris paėmė 1500 litų, davė kažkur pasirašyti, pasakė, kad kitą dieną atveš eurus. Deja, ji su visais eurais dingo.

Liepė nusimauti kelnes ir dingo

Nukentėjusysis P. M. parodė, kad 2008 metais ryte pas jį atėjo moteris, kuri prisistatė daktare. Ji pasakė, kad reikia surašyti turimus pinigus. Žmogelis paėmė pluoštą banknotų po 200 litų, o ta nepažįstama moteris ėmė užsirašinėti banknotų numerius. Ji pasakė, kad  norėtų, jog banknotai būtų po 100 litų. Nukentėjusysis atnešė iš kamaros pluoštą banknotų po 100 litų. Pinigų galėjo būti be 200 ar 300 litų dešimt tūkstančių litų. Pinigus žmogus buvo gavęs už parduotą žemę. Viešnia jo paklaususi, kuo vyriškis sergąs, o šiam atsakius, kad radikulitu, moteris liepė nusimauti kelnes. Vos žmogus nusismaukė kelnes, atėjūnė tik strykt ir išlėkė iš kambario. Nukentėjusiąja pripažinta ir P. M. žmona V. Ji detaliau galėjo apibūdinti atėjūnę – moteris buvo apsirengusi pūsta striuke, juodais plaukais, dideliais juodais akiniais, veidas išdažytas raudonai, ant rankų – žiedai. V. šios moters apsilankymo metu buvo po kojos operacijos ir gulėjo lovoje. Į vidų užėjusi nepažįstama moteris rankose laikė didelį popierių, kurį skaitydama sakė, kad keisis pinigai iš litų į eurus ir klausė, ar žmonės turi pinigų. Galiausiai apsukruolė paliko V. vyrą numautomis kelnėmis ir pati spruko su paimtais iš ligotų žmonių pinigais.

Policininkai parodymus neva išgavo, neduodami vaistų 

Teisiamasis posėdis vyko nuotoliniu būdu. Aldona Petrauskaitė – Bulyginienė parodymus teismui davė, būdama įkalinimo įstaigoje. Nežinia, kada sukčiuvienė sugalvojo tokią gynybos versiją, bet teisiamojo posėdžio metu ji kalta neprisipažino. Pasak apgavikės, ji nusikaltimų nepadarė, iš nieko pinigų neviliojo, neapgaudinėjo. Kodėl ikiteisminio tyrimo metu ji sakė kitaip, moteris pasiguodė neva tada jos parodymai buvo išgauti naudojant spaudimą – žinant apie jos blogą sveikatą, esą buvo atimti svarbūs gydymui vaistai.

Ikiteisminio tyrimo metu suktybes pripažino

Apklausta ikiteisminio tyrimo metu Aldona Petrauskaitė – Bulyginienė kalta prisipažino visiškai. Ji papasakojo, kad 2008 m. spalio mėnesį autobusu nuvyko į gyvenvietę Radviliškio rajone. Ten ji sutiko moterį, kurios pasiteiravo, kur gyvena pagyvenusi moteris išgalvota pavarde. Moteris nurodė namą, į kurį nuėjusi sukčiuvienė ten buvusiai moteriai sakė esanti banko darbuotoja ir perspėjo, kad keisis pinigai. Iš pagyvenusios moters ji paėmė 1500 litų, ir pasakiusi, kad rytoj atiduos, išėjo. Kitą dieną apgavikė nuvyko į kitą gyvenvietę, užėjo į namą, kurio duris atidarė pagyvenęs vyriškis. Ji vėl pasakė, kad yra iš banko, ir santykiu 1:1 keičia litus į eurus. Iš vyriškio gavo 5200 litų, sėdo į automobilį ir išvyko. Tokius pačius parodymus moteris davė ne tik policijos tyrėjams, bet ir ikiteisminio tyrimo teisėjai.

Serga sunkia liga, bet atleisti nuo atsakomybės pagrindo nėra

Teismas atkreipė dėmesį, kad teisiama moteris serga koronarine širdies liga, kuri yra įtraukta į nepagydomų ligų ir sveikatos būklių, dėl kurių nuteistieji gali būti atleisti nuo tolesnio laisvės atėmimo bausmės atlikimo dėl ligos, sąrašą. Deja, sirgimas sunkia liga, įtraukta į nepagydomų ligų sąrašą, Aldonai Petrauskaitei – Bulyginienei nesutrukdė vėl padaryti nusikalstamą veiką, todėl nuspręsta, kad nėra pagrindo taikyti Baudžiamojo kodekso 76 straipsnio 1 dalies nuostatas. Nuteistoji už analogiškos nusikalstamos veikos (sukčiavimo) padarymą buvo teisiama devintą kartą, nusikalstamą veiką padarė per lygtinio paleidimo laikotarpį, būdama recidyviste, sukčiavimus darė tuo pačiu būdu, tačiau administracine tvarka nebausta ir bylos sustabdymo metu daugiau nusikaltimų nėra padariusi. Išvardintos aplinkybės rodo, kad sukčiautoja iš ankstesnių teistumų jokių teigiamų išvadų nedaro ir nesitaiso, todėl teismas nusprendė skirti mažesnę nei vidutinišką kaltinamajai terminuoto laisvės atėmimo bausmę. Subendrinus bausmes už dvi nusikalstamas veikas, teismas galutinę bausmę skyrė laisvės atėmimą 1 metams ir 9 mėnesiams. Išspręstas ir civilinių ieškinių klausimas. Turtinę žalą nuteistoji turės atlyginti nukentėjusiųjų teisių perėmėjams. Dalies civilinių ieškinių atlyginimas bus sprendžiamas, perduodant iš kaltininkės ikiteisminio tyrimo metu paimtus 776 litus (224,74 Eur) bei nenustatytos vertės aukso papuošalus.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts