Socialiniai tinklai

Aktualijos

Alksniupiečiai „nušvilpė“ konservatorius ir „valstiečius“…

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 27 d.  vakarą  vyko  Alksniupių kaimo bendruomenės susirinkimas dėl leidimo statyti 270 metrų aukščio vėjo jėgaines šios seniūnaitijos teritorijoje. Buvo pakviesti visi Tarybos nariai, tačiau konservatoriai nepasirodė…

Meras alksniupiečius ignoravo

Susirinkimą inicijavo bendruomenės pirmininkas Justas Malinauskas, į susirinkimą pakvietęs atvykti  Tarybos narius, rajono merą bei administracijos atstovus. Pasak J. Malinausko, dėl mero perpildytos darbotvarkės buvo keičiamas susirinkimo laikas, nes meras sakėsi busiąs laisvas tik lapkričio 27 dieną. Atėjus paskirtai diena, bendruomenės pirmininkas pamatė, kad mero darbotvarkėje nėra numatyta vizito į Alksniupius. „Paskambinau merui pasiteirauti dėl atvykimo, jis atsakė, kad  atvažiuos  vicemeras ir administratorius direktoriaus pavaduotojas. Pasiteiravau mero, ką  man pasakyti žmonėms, kad sutartu laiku jo nebus, o jis pasakė: „Sakyk, ką nori. Tai aš ir pasakysiu, kad meras išsigando alksniupiečių ir alksniupiečiai jam nerūpi“,- susirinkimo pradžioje apie mero nedalyvavimą  savo nuomonę išsakė J. Malinauskas.

Kyla klausimas, kodėl  pas  alksniupiečius neatvyko administracijos direktorė J. Margaitienė, o atsiuntė „žaliuką“ konservatorių J. Pranį, kuris, kai buvo priiminėjamas šis projektas, dar net nedirbo pavaduotoju.

Beje, tą pačią dieną  meras A. Čepononis  kartu su J. Margaitiene lankėsi Pakalniškių seniūnijoje, kuri nuo Alksniupių – vos kelių kilometrų atstumu, bet nei vienas, nei kitas nepasivargino susitikti su Alksniupių seniūnaitijos gyventojais.

Vėjo jėgainės – galimas pavojus sveikatai  bei  grėsmė  turto nuvertėjimui

Alksniupių gyventojas D. Klausa susirinkusiems bendruomenės nariams pristatė galimą vėjo jėgainių  pavojų sveikatai: nuo vėjo jėgainių skleidžiamų garsų, infragarso daugeliui žmonių pasireiškia chroniška nemiga, nuovargis, galvos skausmai. Vėjo jėgainių mirgėjimas bei šešėliavimas kelia neigiamą poveikį psichinei sveikatai.

„Pasak žinovų, tuose vietovėse, kuriose yra vėjo jėgainių, nekilnojamas turtas nuvertėja apie 4 kartus, jų poveikis žalingas galvijams, bitėms“,- sakė bendruomenės pirmininkas.

Žmonės prašė ginti jų interesą

Į pateiktus faktus apie vėjo jėgainių poveikį sveikatai bei aplinkai alksniupiečiai reagavo gan audringai. „Kodėl Radviliškio rajonas visą laiką būna eksperimentinis – taip buvo su paštu, norima eksperimentuoti ir su vėjo jėgainėmis. Tegul Taryba pastovi už darbo liaudį, ar buvo būtina Tarybos nariams balsuoti už vėjo jėgainių statymą Pakalniškių, Grinkiškio, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose?“

Situaciją bandė gelbėti  administracijos direktoriaus pavaduotojas J. Pranys, sakydamas, kad  šiuo metu tik rengiama studija dėl vėjo jėgainių statymo Radviliškio rajone, be antrojo Tarybos balsavimo jos negalės būti statomos.
Kylant dar didesniam gyventojų nepasitenkinimui ir nepatikėjus konservatoriaus raminimui, pavaduotojas metė antrą „kozirį“: „Mes žinome jūsų nuomonę dėl vėjo jėgainių, jų neplanuojama čia statyti“,- sakė J. Pranys.

Tačiau viską išsiaiškinti nusiteikusių žmonių šie jo žodžiai neįtikino. „Pirmiausia su  klausimu dėl vėjo jėgainių statymo turėjo būti supažindinta bendruomenė. Kodėl  niekas nesusisiekė su bendruomenės pirmininku, jo neinformavo? Mes jūsų, valdžios atstovų, prašome ginti mūsų interesą, o šiuo atveju pajutome didelę nepagarbą“,- žodžių „į vatą nevyniojo“ alksniupiečiai.

Gyventojus kvietė būti budriais

Į susirinkimą atvykęs Tarybos  narys Gediminas Lipnevičius pritarė bendruomenės pirmininko bei alksniupiečių išsakytoms abejonėms. „Balsavimo metu susilaikiau, nes pirmiausia man iškilo klausimas, kodėl projektuoti vėjo jėgaines leidimas duotas konkrečiai įmonei – juk projektuotojų daug. Manau, šiuo klausimu turėtų pasidomėti Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Luščikas. Kodėl šis klausimas nederintas su gyventojais? Manau, kad negalima leisti vykdyti projektavimo darbų, jeigu gyventojai prieš. Džiugu, kad Tarybos posėdyje dėl vandens kainų didinimo susivienijo opozicija ir balsavo prieš, manau, kad taip bus ir balsavimo metu dėl vėjo jėgainių statybos. Buvo paminėti vieši svarstymai. Kai vyko vieši svarstymai dėl Eibariškių parko, iš anksto buvo nuspręsta iškirsti 200 ąžuoliukų ir bendruomenės niekas neatsiklausė, ar ji sutinka, ar ne. Tad būkite budrūs, nes politikams yra likęs tik vienintelis vaistas – viešumas“,- sakė alksniupiečių  palaikyti į susirinkimą atvykęs  Tarybos narys G. Lipnevičius.

Gyventojai paprašė Tarybos nario paviešinti, kas ir kaip balsavo  už vėjo jėgainių statybą.

„Už leidimą statyti vėjo jėgaines  Pakalniškių, Grinkiškio, Šaukoto, Šeduvos miesto ir Šiaulėnų seniūnijose balsavo konservatoriai ir „valstiečiai“: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, M. Pauliukas, E. Pranevičius, I. Palionienė, P. Kablys, K. Dambrauskas, J. Kvėglys, S. Nakutis, V. Krikščiūnas, A. Budrikas, G. Verdingas. Už vėjo jėgainių statybą nebalsavo:  V. Aleknienė, G. Lipnevičius, J. Pravilonis, V. Janulaitienė, Z. Žvikienė“,- balsavimo rezultatus perskaitė  G. Lipnevičius.

Pasirodo, susirinkime dalyvavę ir sakę, kad visomis jėgomis kovoja už alksniupiečių interesus, socialdemokratai S. Luščikas, K. Račkauskis ir „darbieis“ J. Baublys  Tarybos posėdyje dėl vėjo jėgainių klausimo apskritai  nebalsavo nei už, nei prieš, nei susilaikė.  

Kurį laiką situaciją situaciją bandė švelninti konservatorius J. Pranys. Salėje kylant įtampai, vicemeras M. Pauliukas, pasakęs, kad nebeklausys gyventojų besikartojančių pretenzijų, pasišalino iš salės, tuo sukeldamas didžiulį alksniupiečių nepasitenkinimą – susirinkimo dalyviai skandavo „Gėda, gėda“.

Susirinkimui tęsiantis ir toliau „tarkuojant“ konservatorių J. Pranį, netikėtai sugrįžo ir „valstietis“ vicemeras. Šiems valdžios atstovams gyventojai pažėrė dar daugiau priekaištų ne tik dėl vėjų jėgainių,bet ir dėl kelių būklės. Vicemeras  patvirtino – žino, kad keliai yra itin prastos kokybės, nes šiuo metu gyvena Birželių kaime ir kasdien važiuoja į darbą.

Vyksta „buldozerinis procesas“?

„Mano nuomone, dėl vėjo jėgainių statybos vyksta „buldozerinis procesas“, nes iki 2020 m. reikia 23 procentus energijos paversti atsinaujinančia. Reikalausime, kad vėjo jėgainės būtų statomos penkių kilometrų atstumu nuo mūsų seniūnaitijos kraštinės sodybos“,- sakė bendruomenės pirmininkas J. Malinauskas.

Susirinkimo pabaigoje  bendruomenės pirmininkas J. Malinauskas įteikė  administracijos direktoriaus pavaduotojui J. Praniui oficialų raštą, jog  seniūnaitijos gyventojai – prieš vėjo jėgainių statybą seniūnaitijoje.

Alksniupiečių neįtikino nei savivaldybės  Architektūros skyriaus vedėjo  A. Valucko sakymas, kad plano rengimas dėl vėjo jėgainių statybos dar tik proceso pradžioje ir tikrai dar bus susitikimų bei diskusijų su bendruomene, nei Visuomenės sveikatos biuro vedėjo  L. Stirblienės informacija, dėl vėjo jėgainių poveikio aplinkai, sveikatai  bus ruošiamas  vertinimas.

Bendruomenė nusiteikusi ryžtingai – jeigu Tarybos nariai, esantys pozicijoje (konservatoriai ir „valstiečiai“), balsuos už leidimą vėjo jėgaines statyti Alksniupiuose, jie samdys advokatą ir priešinsis visomis išgalėmis. 

Kol kas tik alksniupiškiai karingai nusiteikę priešinasi prieš „vėjo malūnų“ atsiradimą  seniūnaitijoje. Kol kitų seniūnijų gyventojai snaudžia, jų kiemuose gali  išdygti 270 metrų aukščio dieną naktį besisukantys ir ramybę drumsčiantys „malūnai“.

Agnė DapkutėKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019