Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Seniūnaičių rinkimų „fiasko“ persikelia į teismą

Avatar

Paskelbta

data

 Sausio 4 dieną trijų teisėjų kolegija iš naujo atvertė Radviliškio miesto seniūnaičių rinkimų bylą. Temidės tarnai iš naujai reorganizuoto Regionų administracinio teismo Šiaulių rūmų aiškinsis, kokiomis aplinkybėmis buvo tirtas vieno iš kandidatų pateiktas skundas dėl galimos rinkimų tvarkos pažeidimų.

Pats skundas po rinkimų buvo iš karto pateiktas administracijos direktorei J. Margaitienei. Skunde buvo prašoma dėl padarytų pažeidimų pripažinti seniūnaičių rinkimų rezultatus negaliojančiais ir organizuoti iš naujo seniūnaičių rinkimus. Tačiau nors iš trijų valdininkų  sudaryta darbo grupė sutiko, kad buvo padaryti kai kurie pažeidimai, ir net davė administracijai pastabų dėl rinkimų organizavimo, vis tik jie neišdrįso pasiūlyti administracijos direktorei naikinti rinkimų rezultatus. Tokiu atveju būtų ne tik atsisakyta „kišeninių seniūnaičių“, bet ir savotiškai pripažinti dėl galimo galutinio rinkimų rezultato manipuliavimo.
Didžioji dalis radviliškiečių tikriausiai pamiršo ne tik pačius rinkimus, bet ir išrinktų seniūnaičių pavardes. Vis tik praėjus daugiau nei pusei metų išrinktų seniūnaičių teisėtumo  klausimas dabar perduotas į teisėjų rankas iš keliančių nemažas abejones skaidrumo, šališkumo, objektyvumo atžvilgiu valdininkų rankų. Vykstant teisinėms batalijoms teismo salėje, buvo pareikalauta iškviesti liudytojus ir darbo grupės pirmininką A. Juozapavičių. Teismas patenkino prašymą tik iš dalies ir įpareigojo atvykti į teismą liudyti tik vieną A. Juozapavičių, kuris dirba administracijos žemės ūkio skyriaus vedėju.
Tokių priemonių buvo imtasi, nes tiek rinkimų komisija, tiek pati administracija visai būdais stengėsi buvusiam kandidatui neleisti susipažinti su rinkimų apklausos lapais ir kitais duomenimis, neapklausti nurodytų liudytojų. Tik teismo privalomomis vykdyti nutartimis buvęs kandidatas į seniūnaičius galėjo išsireikalauti dokumentus. Sąmoningai ar ne, bet sudarytoje darbo grupėje iš trijų narių du priklausė valdančiajai konservatorių partijai ir nei vieno, turinčio aukštąjį išsilavinimą. Jei darbo grupės tikslas – „užglaistyti“ iškilusius nemalonumus ir ji tai puikiai atliko. Kodėl administracija taip atkakliai siekė visomis įmanomomis priemonėmis nukreipti dėmesį nuo galimų padarytų rinkimų pažeidimų, teismas aiškinsis kitame posėdyje. Jis įvyks vasario 8 dieną.
Šie galimai neskaidrūs seniūnaičių rinkimai sukėlė didelį atgarsį tarp miesto gyventojų, tad savaitraštis „Radviliškio kraštas“ ir toliau informuos apie šio teismo eigą.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Reikalinga pagalbinė darbininkė

Avatar

Paskelbta

data

Reikalinga pagalbinė darbininkė namo ir aplinkos tvarkymui Radviliškyje (1 kartą per savaitę)  Tel. 8 682 3718

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019