Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Seniūnaičių rinkimų „fiasko“ persikelia į teismą

Avatar

Paskelbta

data

 Sausio 4 dieną trijų teisėjų kolegija iš naujo atvertė Radviliškio miesto seniūnaičių rinkimų bylą. Temidės tarnai iš naujai reorganizuoto Regionų administracinio teismo Šiaulių rūmų aiškinsis, kokiomis aplinkybėmis buvo tirtas vieno iš kandidatų pateiktas skundas dėl galimos rinkimų tvarkos pažeidimų.

Pats skundas po rinkimų buvo iš karto pateiktas administracijos direktorei J. Margaitienei. Skunde buvo prašoma dėl padarytų pažeidimų pripažinti seniūnaičių rinkimų rezultatus negaliojančiais ir organizuoti iš naujo seniūnaičių rinkimus. Tačiau nors iš trijų valdininkų  sudaryta darbo grupė sutiko, kad buvo padaryti kai kurie pažeidimai, ir net davė administracijai pastabų dėl rinkimų organizavimo, vis tik jie neišdrįso pasiūlyti administracijos direktorei naikinti rinkimų rezultatus. Tokiu atveju būtų ne tik atsisakyta „kišeninių seniūnaičių“, bet ir savotiškai pripažinti dėl galimo galutinio rinkimų rezultato manipuliavimo.
Didžioji dalis radviliškiečių tikriausiai pamiršo ne tik pačius rinkimus, bet ir išrinktų seniūnaičių pavardes. Vis tik praėjus daugiau nei pusei metų išrinktų seniūnaičių teisėtumo  klausimas dabar perduotas į teisėjų rankas iš keliančių nemažas abejones skaidrumo, šališkumo, objektyvumo atžvilgiu valdininkų rankų. Vykstant teisinėms batalijoms teismo salėje, buvo pareikalauta iškviesti liudytojus ir darbo grupės pirmininką A. Juozapavičių. Teismas patenkino prašymą tik iš dalies ir įpareigojo atvykti į teismą liudyti tik vieną A. Juozapavičių, kuris dirba administracijos žemės ūkio skyriaus vedėju.
Tokių priemonių buvo imtasi, nes tiek rinkimų komisija, tiek pati administracija visai būdais stengėsi buvusiam kandidatui neleisti susipažinti su rinkimų apklausos lapais ir kitais duomenimis, neapklausti nurodytų liudytojų. Tik teismo privalomomis vykdyti nutartimis buvęs kandidatas į seniūnaičius galėjo išsireikalauti dokumentus. Sąmoningai ar ne, bet sudarytoje darbo grupėje iš trijų narių du priklausė valdančiajai konservatorių partijai ir nei vieno, turinčio aukštąjį išsilavinimą. Jei darbo grupės tikslas – „užglaistyti“ iškilusius nemalonumus ir ji tai puikiai atliko. Kodėl administracija taip atkakliai siekė visomis įmanomomis priemonėmis nukreipti dėmesį nuo galimų padarytų rinkimų pažeidimų, teismas aiškinsis kitame posėdyje. Jis įvyks vasario 8 dieną.
Šie galimai neskaidrūs seniūnaičių rinkimai sukėlė didelį atgarsį tarp miesto gyventojų, tad savaitraštis „Radviliškio kraštas“ ir toliau informuos apie šio teismo eigą.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi