Kad šventės būtų saugios

Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios būna paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

Primename, kad fejerverkus reikia įsigyti tik specializuotose parduotuvėse arba laikinosiose prekybos vietose, turinčiose išduotus leidimus. Jokiu būdu nesusigundykite turgaus ar gatvės prekeivių siūlomais pirotechnikos gaminiais – ši produkcija Lietuvoje nesertifikuota, ją naudoti yra ne tik neteisėta, bet ir labai pavojinga.

Policija perspėja nenaudoti savadarbių pirotechnikos priemonių, taip pat fejerverkų, kurie yra akivaizdžiai mechaniškai ar kitaip pažeisti, deformuoti, ant kurių yra korozijos ar skysčių dėmių pėdsakų, nesuveikus pirotechnikos priemonei, nebandyti jos uždegti pakartotinai.

Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudotis ugnimi, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.

Siekdami užkardyti pažeidimus, susijusius su prekyba civilinėmis pirotechnikos priemonėmis bei jų laikymu ir naudojimu draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku, policijos ir priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos pareigūnai visą gruodį ir iki 2017 m. sausio 9 d. organizuoja bendrą prevencinę priemonę. Ypatingas dėmesys skiriamas pirotechnikos priemonių naudojimui ir prekybai.

Policijos ir priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų pareigūnai tikrina pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūri, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos viešose vietose.
Linkime saugių ir linksmų Šv. Kalėdų bei Naujųjų metų!

Radviliškio r. PK inf.

                                                                  

Total
0
Dalinasi
Related Posts