Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Seimo narys piktnaudžiauja savo statusu?

Avatar

Paskelbta

data

Seimo nariams draudžiama užsiimti bet kokia kita veikla. Suprantama, ir gauti už tai darbo užmokestį. Aišku, yra išimčių. Ir jų nemažai. Taip pat Seimo nariams draudžiama naudojantis savo padėtimi gauti naudą ar bet kokį kitą suinteresuotumą – materialinį ar neišreiškiamą pinigais. Todėl labai svarbu, kad Seimo nariai savo pareigomis naudotųsi sąžiningai ir atsakingai. Tam reikalingas Seimo narių veiklos viešumas, kuris padeda ne tik sudrausminti piktnaudžiaujančiuosius, bet ir priversti atsiskaityti prieš rinkėjus.

Praėjusiuose rinkimuose į Seimą Radviliškio rinkimų apygardoje kandidatavo norėjo būti išrinktas maestro V. Juozapaitis. Jam labai pasisekė, nes po sutriuškinimo antrajame ture į Seimą pateko tik partinio sąrašo dėka. Kad ir kaip stengėsi rajono konservatoriai, rajono žmonės pasirinko kitą kandidatą. Tačiau tai nesutrukdė pagal partinį sąrašą išrinktam Seimo nariui V. Juozapaičiui naudotis savo statusu. Eilinis pilietis tai įvardintų kaip piktnaudžiavimą.

Laikas nuo laiko viename rajono laikraštyje pasirodo V. Juozapaičio sveikinimai įvairiomis progomis. Dažniausiai juos jis pasirašo kaip Seimo narys. O Seimas, kaip žinia, yra valstybės parlamentas, kuriame priimami teisės aktai privalomi visiems. Nieko čia keisto, jei šalia kitų parlamentarų vietos laikraštyje su savo sveikinimais pasirodo ir V. Juozapaičio nuotraukos. Juk liaudis turi prisiminti ne tik laimėtojus, bet ir pralaimėtojus. Vis tik, jei ne vienas „bet“…

Peržvelgus kai kurių seimūnų pateikiamas parlamentinės veiklos išlaidas, krenta į akis tai, kad jei A. Butkevičius kaip didžiausias švaistūnas 2017 metais sumokėjo jau 1140 eurų už viešosios informacijos rengėjų paslaugas, tai jo kolega V. Juozapaitis – tik varganus 36 eurus. Tai nereiškia, kad abu tokias sumas sumokėjo tik konkrečiam Radviliškio vietos laikraščiui. Pats Seimo narys V. Juozapaitis patvirtino, kad iš 36 eurų nei cento šiemet nebuvo skirta Radviliškio rajono laikraščiui. Už kokius pinigus jis susimokėjo sveikinimams ir straipsniui, kurie užėmė arti 900 kvadratinių centimetrų plotą? Kaip privatus asmuo? To oficialiame atsakyme jis nenurodė, tik nepamiršo viešai išplūsti išdrįsusį to paklausti žiniasklaidos atstovą.

Prisiminus vis dar potencialios V. Juozapaičio kolegės J. Margaitienės vadovaujamos administracijos įvykdytą viešąjį pirkimą, kai kvadratinis centimetras šeštame savivaldybės finansuojamo laikraščio puslapyje buvo perkamas už 0,68 euro centus, tai sukelia prieštaringų minčių. Ar kaip itin sąžiningą ir pareigingą save deklaruojantis Seimo narys V. Juozapaitis „pamiršo“ susimokėti? Gal konservatorių partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas A. Čepononis, kuris dar dažniau laikraščio puslapiuose sveikina tautą, jam „dovanojo“ skolą rajono vardu? O skola, skaičiuojant viešojo pirkimo įkainiais, galėtų siekti tik „menkučius“ 600 euriukų. Tad kam smulkintis su Seimo nario sveikinimais, juk skyriaus pirmininkas sveikina tautą gerokai dažniau. Ir tai daro nemokėdamas už tai.

Ir ko tik nepadarys konservatorių partijos vietinis skyrius dėl savo kraštiečio. Kam varginti tą vietinio laikraščio leidėją tokiomis smulkmenomis? O ir paties leidėjo dažniausiai net nebūna Radviliškyje. Suprantama, laisvoje rinkoje visi laisvi rinktis, kam ir ir už kiek parduoti savo paslaugas. Tačiau kai savivaldybė neteisėtai permoka tūkstančius eurų, Seimo nariui V. Juozapaičiui mažiausiai turėtų būti neetiška naudotis tokiomis paslaugas nemokamai.
P.S. Redakcijos duomenimis, Seimo narys V. Juozapaitis  2016 m. „Radviliškio naujienų“ leidėjui už paslaugas sumokėjo 12,10 Eur, 2017 m. „Lietuvos žinių“ leidėjui sumokėjo 36,30 Eur.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi