Žemdirbių šventė virto elito puota

Tradicinė Radviliškio rajono žemdirbių pagerbimo šventė šiemet paversta išrinktųjų puota. Valdžios elitas puotoje linksminosi už mokesčių mokėtojų pinigus, o „gerbiami“ žemdirbiai turėjo susimokėti.

Seimo pirmininkas ignoravo?

Šiemet jau 22-ąją žemdirbių pagerbimo šventę savivaldybė nusprendė organizuoti ne rajono kultūros centre, kur telpa apie pusę tūkstančio žmonių, o Šeduvos malūne. Redakcijos šaltinių teigimu, tai galėjo tapti viena iš priežasčių, dėl kurios į šventę neatvyko Seimo pirmininkas. Šaltinių teigimu, Seimo pirmininkas „po kavines nevaikšto“.

Tačiau šventė privačioje salėje – ne kliūtis rajono valdantiesiems. Išrinktiesiems buvo parengta apie dvi dešimtis kvietimų, o iš rajono savivaldybės Verslo rėmimo fondo „atmatuota“ tūkstantis eurų. Likę žemdirbiai „pasigerbti” galėjo susimokėję po 25 eurus.

Meras – tyli

Kodėl šventę nuspręsta perkelti į privačią salę, kas tie kvietimus gavę išrinktieji ir ką bendro lėšos verslo rėmimui turi su uždaru baliumi, redakcija klausė rajono mero Antano Čepononio. Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo nesulaukta. Tik po pakartotinio priminimo į redakcijos paštą atkeliavo skurdi savivaldybės atstovės spaudai frazė: „Laba diena, atsakymas rengiamas“.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyrius vedėjo A. Juozapavičiaus teigimu, dalyvavusieji (daugiau kaip 240 žmonių) turėjo sumokėti 25 eurų dalyvio mokestį. Į renginį buvo pakviesti apie 20 svečių iš Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, LR Seimo ir kitų institucijų bei renginio rėmėjų.

Apdovanojo ir valdininkus

Juozapavičiaus teigimu, apdovanojami buvo skirtingose seniūnijose sėkmingai besidarbuojantys įvairaus amžiaus ūkininkai. Taip pat neužmiršti ir seniūnijose dirbantys žemės ūkio skyriaus funkcijas atliekantys specialistai.

Po oficialiosios renginio dalies, prie stalų susėdusius renginio dalyvius linksmino renginio vedėju

pasamdytas buvęs Radviliškio kultūros namų direktorius R. Juzukonis, dainininkai V. Šiškaukas ir R. Cicinas.

Atsakydamas į klausimą, kodėl renginio vedėju pasirinktas už korupciją teistas R. Juzukonis, A. Juozapavičius pabrėžė „kasmet gerėjančius jo įgūdžius“.
Kai bus gautas mero atsakymas į pateiktus klausimus apie žemdirbių šventę, prie šios temos sugrįžime.
Laukite tęsinio.

„Radviliškio krašto“ informacija

Nuotraukoje ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis

Total
0
Dalinasi
Related Posts