Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Žemdirbių šventė virto elito puota

Avatar

Paskelbta

data

Tradicinė Radviliškio rajono žemdirbių pagerbimo šventė šiemet paversta išrinktųjų puota. Valdžios elitas puotoje linksminosi už mokesčių mokėtojų pinigus, o „gerbiami“ žemdirbiai turėjo susimokėti.

Seimo pirmininkas ignoravo?

Šiemet jau 22-ąją žemdirbių pagerbimo šventę savivaldybė nusprendė organizuoti ne rajono kultūros centre, kur telpa apie pusę tūkstančio žmonių, o Šeduvos malūne. Redakcijos šaltinių teigimu, tai galėjo tapti viena iš priežasčių, dėl kurios į šventę neatvyko Seimo pirmininkas. Šaltinių teigimu, Seimo pirmininkas „po kavines nevaikšto“.

Tačiau šventė privačioje salėje – ne kliūtis rajono valdantiesiems. Išrinktiesiems buvo parengta apie dvi dešimtis kvietimų, o iš rajono savivaldybės Verslo rėmimo fondo „atmatuota“ tūkstantis eurų. Likę žemdirbiai „pasigerbti” galėjo susimokėję po 25 eurus.

Meras – tyli

Kodėl šventę nuspręsta perkelti į privačią salę, kas tie kvietimus gavę išrinktieji ir ką bendro lėšos verslo rėmimui turi su uždaru baliumi, redakcija klausė rajono mero Antano Čepononio. Į šiuos ir kitus klausimus atsakymo nesulaukta. Tik po pakartotinio priminimo į redakcijos paštą atkeliavo skurdi savivaldybės atstovės spaudai frazė: „Laba diena, atsakymas rengiamas“.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos žemės ūkio skyrius vedėjo A. Juozapavičiaus teigimu, dalyvavusieji (daugiau kaip 240 žmonių) turėjo sumokėti 25 eurų dalyvio mokestį. Į renginį buvo pakviesti apie 20 svečių iš Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, LR Seimo ir kitų institucijų bei renginio rėmėjų.

Apdovanojo ir valdininkus

Juozapavičiaus teigimu, apdovanojami buvo skirtingose seniūnijose sėkmingai besidarbuojantys įvairaus amžiaus ūkininkai. Taip pat neužmiršti ir seniūnijose dirbantys žemės ūkio skyriaus funkcijas atliekantys specialistai.

Po oficialiosios renginio dalies, prie stalų susėdusius renginio dalyvius linksmino renginio vedėju

pasamdytas buvęs Radviliškio kultūros namų direktorius R. Juzukonis, dainininkai V. Šiškaukas ir R. Cicinas.

Atsakydamas į klausimą, kodėl renginio vedėju pasirinktas už korupciją teistas R. Juzukonis, A. Juozapavičius pabrėžė „kasmet gerėjančius jo įgūdžius“.
Kai bus gautas mero atsakymas į pateiktus klausimus apie žemdirbių šventę, prie šios temos sugrįžime.
Laukite tęsinio.

„Radviliškio krašto“ informacija

Nuotraukoje ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi