Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šeduvos gimnazijos muziejuje – eksponatų gausa

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai balandžio 21 d. lankėsi Šeduvos gimnazijos muziejuje. Tokio muziejau galėtų pavydėti net apskričių centrai. Ką gi, Šeduva turi ilgą ir įdomią istoriją, turi ką papasakoti ir parodyti – juk Šeduva buvo vienintelis miestelis Lietuvoje, išsikovojęs miesto teises.

Muziejus Šeduvos gimnazijoje įsikūręs dviejose patalpose. Vienoje patalpoje eksponuojamas kraštotyros paveldas, nuotraukos  bei plakatai, pasakojantys apie Šeduvos istoriją nuo karaliaus laikų. Nemažai eksponatų muziejui davė istorija bei kraštotyra besidomintis  Vidmantas Vingelis.
Pasak V. Vingelio, daug eksponatų buvusiam Šeduvos muziejui surinko istorijos ir kraštotyros fanatikas Vytautas Šenauskas, visą savo gyvenimą bei lėšas atidavęs Šeduvos muziejui.

Antrame muziejaus kambaryje eksponuojama Šeduvos gimnazijos istorija: mokyklinės uniformos, mokslo baigimo pažymėjimai, mokymo priemonės. „Atvažiavę į klasės susitikimus žmonės muziejuje ieško savo klasės nuotraukų, vinječių ir labai džiaugiasi nors prisiminimuose sugrįžę į mokyklinius metus“,- sakė Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas.

Gimnazijos muziejui pradžią davė buvęs fizikos mokytojas Antanas Bukauskas, o jo pradėtas darbas tęsiamas, muziejus papildomas naujais eksponatais.

„Gyvenu netoliese, tai į muziejų ateinu beveik kasdien. Smagu, kad istorija domisi mokiniai – jiems įdomesnė muziejaus kraštotyrinė dalis. Gimnazijos direktorius labai šaunus, palaikė idėją, kad muziejus būtų  įkurtas  gimnazijoje, padėjo jį kuriant“,- sakė V.Vingelis.

Besidomintiems istorija radviliškiečiams patartume apsilankyti Šeduvos gimnazijos muziejuje, galinčiam pasigirti eksponatų gausa, nes Radviliškis muziejaus neturi.

Apie kraštotyros muziejaus sugrąžinimą į Šeduvą skaitykite kituose „Radviliškio krašto“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi