Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šeduvos gimnazijos muziejuje – eksponatų gausa

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai balandžio 21 d. lankėsi Šeduvos gimnazijos muziejuje. Tokio muziejau galėtų pavydėti net apskričių centrai. Ką gi, Šeduva turi ilgą ir įdomią istoriją, turi ką papasakoti ir parodyti – juk Šeduva buvo vienintelis miestelis Lietuvoje, išsikovojęs miesto teises.

Muziejus Šeduvos gimnazijoje įsikūręs dviejose patalpose. Vienoje patalpoje eksponuojamas kraštotyros paveldas, nuotraukos  bei plakatai, pasakojantys apie Šeduvos istoriją nuo karaliaus laikų. Nemažai eksponatų muziejui davė istorija bei kraštotyra besidomintis  Vidmantas Vingelis.
Pasak V. Vingelio, daug eksponatų buvusiam Šeduvos muziejui surinko istorijos ir kraštotyros fanatikas Vytautas Šenauskas, visą savo gyvenimą bei lėšas atidavęs Šeduvos muziejui.

Antrame muziejaus kambaryje eksponuojama Šeduvos gimnazijos istorija: mokyklinės uniformos, mokslo baigimo pažymėjimai, mokymo priemonės. „Atvažiavę į klasės susitikimus žmonės muziejuje ieško savo klasės nuotraukų, vinječių ir labai džiaugiasi nors prisiminimuose sugrįžę į mokyklinius metus“,- sakė Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas.

Gimnazijos muziejui pradžią davė buvęs fizikos mokytojas Antanas Bukauskas, o jo pradėtas darbas tęsiamas, muziejus papildomas naujais eksponatais.

„Gyvenu netoliese, tai į muziejų ateinu beveik kasdien. Smagu, kad istorija domisi mokiniai – jiems įdomesnė muziejaus kraštotyrinė dalis. Gimnazijos direktorius labai šaunus, palaikė idėją, kad muziejus būtų  įkurtas  gimnazijoje, padėjo jį kuriant“,- sakė V.Vingelis.

Besidomintiems istorija radviliškiečiams patartume apsilankyti Šeduvos gimnazijos muziejuje, galinčiam pasigirti eksponatų gausa, nes Radviliškis muziejaus neturi.

Apie kraštotyros muziejaus sugrąžinimą į Šeduvą skaitykite kituose „Radviliškio krašto“ numeriuose.

„Radviliškio krašto“ informacija

Aktualijos

Dėl įvedamo žiemos laiko keičiasi dalies traukinių tvarkaraščiai

Avatar

Paskelbta

data

„Lietuvos geležinkelių“ grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ atkreipia keleivių dėmesį, kad dėl sekmadienį įvedamo žiemos laiko keičiasi dalies traukinių, kursuojančių populiariais maršrutais, tvarkaraščiai.

Nuo spalio 25 d. pokyčių bus maršrutuose Vilnius–Kaunas, Vilnius–Ignalina–Turmantas, Vilnius–Varėna–Marcinkonys. Pasitikrinti naujus tvarkaraščius keleiviai gali internetinėje svetainėje www.traukiniobilietas.lt. Apie visus pokyčius keleiviai taip pat informuojami „LTG Link“ feisbuko paskyroje ir informacijos centro telefonu +370 700 55 111.

Bendrovė primena, kad traukinių stočių pastatuose ir traukiniuose keleiviai privalo dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones. Traukiniuose įrengti dezinfekcinio skysčio dozatoriai, kuriais naudojantis galima reguliariai dezinfekuoti rankas. Patys traukiniai kasdien valomi dezinfekcinėmis priemonėmis, ilgiau vėdinami, o juose dirbantys kolegos rytą pradeda nuo temperatūros matavimų ir apsauginių priemonių komplekto.

„LTG Link“ komanda keleivius, kurie jaučia peršalimo simptomus, negaluoja, prašo atidėti kelionę, nerizikuoti ir pasirūpinti sveikata. Saugokime save ir vieni kitus.

Rūta Atroškaitė

AB „Lietuvos geležinkeliai“

Komunikacijos departamentas

Tel. +370 614 57 183

El. p. ruta.atroskaite@litrail.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Iš Polekėlės kaimo parduotuvės moteris pagrobė degtinės butelį

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 19 d. 7.50 val. Radviliškio rajone, Polekėlės kaime, maisto prekių
parduotuvėje, moteris, gimusi 1968 m., užėjusi už prekystalio,
parduotuvės savininkės akivaizdoje pagrobė 0,35 l degtinės butelį
„Originali Lietuviška degtinė“, kurios vertė – 6,25 Eur.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019