Socialiniai tinklai

Aktualijos

Šeduvoje paminėta Pasaulinė gyvūnų diena

Avatar

Paskelbta

data

Pasaulis kasmet spalio mėnesio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus legendinio visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia visų nacijų, religijų, politinių pažiūrų ir ideologijos žmonės, kuriems rūpi gyvūnai.
Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų. Gyvūnų pažinimo ir globos papročiai visada buvo lietuvių gyvenime ir kultūroje. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie, būdami panašūs į mus, turi teisę niekada nejaustų alkio ir troškulio, nepatogumo, baimės, skausmo ir kančios bei elgtis pagal prigimtinius poreikius. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.
Pasaulinę gyvūnų dieną spalio 7 d. paminėjo ir Šeduvos miesto gyventojai, į centrinę aikštę atsivedę ar atsinešę savo augintinius. Šventės žiūrovai  galėjo pasigrožėti  retai matomais fazanais, dideliais ir mažais šunimis, triušiais, katinais.
Šventėje skambėjo muzika, dainos, vaikai piešiniuose įamžino savo augintinius. Pasaulinės gyvūnų dienos minėjime Šeduvoje dalyvavo ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius bei  nariai. „Šventė tikrai graži, linksma. Ne dažnai vienoje vietoje pamatysi tiek augintinių: ir šunų, ir katinų, ir triušių, paukščių. Matyti, kad savo augintinius žmonės tikrai myli ir jie niekada neatsidurs gyvūnų globos namuose“,- sakė  bendruomenės senjorų vadovė R. Radavičienė.
„Džiugu, kad vyksta tokie renginiai, tačiau norėtųsi, kad  rajono gyventojai realiais veiksmai prisidėtų prie gyvūnų gerovės. Šiuo metu bendruomenė organizuoja akciją „Pagalbos prašymas likimo nuskriaustiems gyvūnams“ – gyventojai gali atnešti maisto, kuris bus nugabentas į gyvūnų globos namus. Kviečiu prie šios reikalingos akcijos prisijungti visus šeduvius bei radviliškiečius ir savo darbais padėti beglobiams gyvūnams“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
Gražiausių augintinių nominaciją laimėjo fazanai Auksiai, gražiausio šuns – Meškis, gražiausio katino – sesutės Murzė ir Tigrė, gražiausio triušio – Blizgus.
Prie šventės organizavimo prisidėjo  Šeduvos lopšelio-darželio dainorėliai (vad. Vilma Digimienė), mokytojas Astijus Poška, etnografinis vaikų ansamblis ,,Malūnėlis“ (vad. Inga Rutkauskienė), Aukštelkų kultūros namų grupė ,,Vija“ (vad. Inesa Ganžūraitė), Avininkystės ūkis.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškyje girtas BMW vairuotojas kliudė aikštelėje stovėjusį automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 2 d. tarp 22.00 val. ir 22.15 val. Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., automobilių stovėjimo aikštelėje, automobilis BMW 318 kliudė aikštelėje stovėjusį automobilį BMW 120D ir jį apgadino. Automobilį BMW 318 vairavo neblaivus (2,27 prom.) vyras, gimęs 1983 m., kuris iš eismo įvykio vietos pasišalino. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Baisogaloje naktį iš parduotuvės pavogta cigarečių

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 2 d. apie 2.03 val. Radviliškio r., Baisogaloje, Maironio g., išdaužus dviejų durų stiklo paketus, įsibrauta į parduotuvę ir pavogta cigarečių. Turtinė žala nustatinėjama.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019