Šeduvoje gera idėja „virto kūnu“

Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys, nepartinio visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ grupės seniūnas ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas  Gediminas Lipnevičius kartu su Tarybos nare Vilma Alekniene praėjusiame Tarybos posėdyje pateikė pasiūlymą, kad prie Radviliškio, Šeduvos ir Baisogalos kapinių būtų  įrengti kapinių tvarkymui reikalingi įrankių stendai – tada jų nebereiktų vežtis iš tolimesnių rajono ar net šalies kampelių atvykstantiems tvarkyti artimųjų kapų. 

Šį pasiūlymą parėmė „Radviliškio krašto bendruomenė“. Pasiūlymą dar prieš metus G. Lipnevičius kaip bendruomenės pirmininkas buvo pateikęs Radviliškio miesto seniūnijai. Deja, vos kelis šimtus eurų kainuosiantis pasiūlymas Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko nesudomino. „O kas, jeigu žmonės įrankius pavogs?“- sakė už vagystes teistas, o dabar teisiamas už sporto klubo buhalterijos tvarkymą miesto seniūnas
„Nieko tokio, – sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, – jeigu nesąžiningi žmonės įrankius pavogs, o seniūnija ar savivaldybė neatras 10 ar 20 eurų, susidėsime ir nupirksime naujus. Beje, įrankius galima nudažyti ryškia spalva, kad matytųsi, iš kur jie paimti ir tokiam ilgapirščiui tikrai būtų gėda prieš kaimynus jais naudotis“. 
Tačiau geros idėjos ilgai nebūna neįgyvendintos. Tarybos nario G. Lipnevičiaus  pasiūlymu pasinaudojo Šeduvos seniūnas Justinas Pranys ir prie Šeduvos miesto kapinių šiukšlių konteinerių įrengė įrankių stendą su šluotomis, grėbliais, laistytuvais, kibirais. Šie įrankiai, skirti kapų tvarkymui, kabo jau pora savaičių ir kol kas niekas jų nepasisavino. O gal kapų lankytojus drausmina užrašas: „Skirta dalintis. Karmos taškai už grąžinimą pasinaudojus“?
„Dėkoju Šeduvos seniūnui, kad gan greitai  įgyvendino mūsų pasiūlytą idėją ir tikiuosi,  kad jo pavyzdžiu paseks Radviliškio, Baisogalos ir kitų  seniūnijų seniūnai. Nors buvo nuogąstauta, kad įrankius išvogs, nuvykus po kelių savaičių  įrankiai buvo savo vietose, o sutikti gyventojai ir kapinių lankytojai, atvykę iš toliau, buvo dėkingi už mažai lėšų pareikalavusį puikų sprendimą“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija
Total
0
Dalinasi
Related Posts