Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kultūros centre atidaryta Rimanto Petriko fotografijų paroda

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 19 dieną Radviliškio kultūros centre atidaryta žinomo radviliškiečio fotografo Rimanto Petriko paroda  „Medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“.

Fotografas R. Petrikas  daugelį valandų praleido rugpjūčio 21 – 27 dienomis Radviliškyje vykusiame medžio drožėjų bei kalvių plenere įamžindamas jo dalyvius ir darbo, ir poilsio akimirkomis. „Labai arti nelįsdavau prie dirbančių medžio drožėjų, nes jie medį pjovė galingais benzininiais pjūklais, bijojau, kad kuris nors į mane su tuo pjūklu neatsisuktų. Visi plenero dalyviai buvo draugiški, poilsio valandėlėmis pasivaišindavome kava ir atsargomis iš jų slaptų spintelių, pajuokaudavome“,- savo įspūdžiais iš darbo plenere  dalinosi fotografas.
Šio darbo plenere  apibendrinimu ir tapo paroda. „Eidamas pro Kultūros centrą pamačiau, kad  bus atidaryta fotografo Rimanto Petriko paroda. Manau, užeisiu pažiūrėti ir aš tos parodos, nes labai įdomu, kokie nuotraukų rėmeliai – ar gražūs. Atėjęs pamačiau, kad nuotraukos visai be rėmelių“,- savo parodą pristatė mėgstantis pajuokauti ir žodžio kišenėje neieškantis Rimantas.

Parodos atidaryme dalyvavusi  Acokavų bendruomenės pirmininkė Laima Šlekienė džiaugėsi projekto rezultatais ir Radviliškio „Buračui“ – Rimantui Petrikui – linkėjo sveikatos ir pasisekimo kūrybiniame darbe. Į parodos atidarymą atvyko ir sėkmės toliau fiksuojant istoriją linkėjo Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos direktorius Jonas Pravilonis bei  kolega  fotografas Sigitas Mikutis.

Kalvis Stanislovas Špukas parodos autoriui padovanojo kalvišką akį, žiūrinčią pro durų plyšį, kuri simbolizuoja fotografo gebėjimą visur ir viską pamatyti bei  įamžinti. „Kai kitą kartą mane fotografuosi, padaryk, kad aš nuotraukose atrodyčiau lieknesnis“,- juokaudamas į Rimantą Petriką kreipėsi kalvis Stanislovas Špukas.
Medžio drožėjas Kęstutis Benedikas linkėjimus perdavė iš Alytaus: „Rimantas – taip pat ir čia vykstančių plenerų metraštininkas, įamžinantis įdomiausias akimirkas. Be jo Radviliškyje būtų tik skulptūros, o dabar – jos su istorija, skulptoriais, jų nuotaika, veiksmu“.

„Radviliškio Buraču“ pavadintas Rimantas Petrikas sakė, kad  jis turi kur kas daugiau negatyvų,  nei žymusis kraštietis. „Skiriasi tik mano ir Balio Buračo negatyvuose  įamžintas laikotarpis – jis fotografavo Nepriklausomoje Lietuvoje, aš daugiau sovietmečiu. Tačiau manau, kad ir sovietmetis svarbus ir įdomus – juk tuo laikotarpiu mes gyvenome, dirbome, kūrėme“,- sakė radviliškietis fotografas.
Parodos  „Medžio drožėjų ir kalvių plenero „Baliui Buračui atminti“ dalyviai bei  plenero dalyviai apžiūrėjo nuotraukas, dalinosi prisiminimais, o šventišką atmosferą kūrė Muzikos mokyklos jaunieji gitaristai.
Paroda veiks Radviliškio miesto kultūros centre I aukšto fojė iki lapkričio 14 dienos.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi