Dalijimasis gerąją patirtimi su švietimo specialistu iš Afrikos

Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje svečiavosi  neformaliojo švietimo specialistas Davis Sebulime, atvykęs iš Kampalos, Ugandos sostinės ir Pasaulio piliečių akademijos direktorė Indrė Augutienė.

Svečias iš Afrikos domėjosi neformalaus ugdymo metodais Lietuvos provincijoje.

Susitikime su svečiais klubo „Tolerancija“ nariai ir vadovė Ala Beliajeva pasakojo apie klubiečių veiklą, naudojamų metodų įvairovę ir darbo sistemą. Davis Sebulime kalbėjjo, kad Ugandoje jaunimas didžiąją laisvalaikio dalį skiria menams, bet saviraiškos galimybės nėra tokios plačios kaip pas mums; kad mokinių nuomonės mokyklose nepaisoma

Davis Sebulime yra ir profesionalus šokėjas. Todėl jam buvo įdomu stebėti  Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos Deivido Šeškaus ir Kudirkos progimnazijos Linos Lesickienės vadovaujamų šokių kolektyvų atliktus lietuvių liaudies šokius. „Sklando stereotipas, kad afrikiečiai šoka geriau už kitas tautas. Įsitikinau, kad tai – klaidinga nuomonė“,- sakė jis.

Apie Lietuvos avangardinio meno festivalį „Aš kitoks“ pasakojo mokytoja Grita Dumskienė. Susirinkusiems buvo pristatytos mokyklos kolekcijos „Aš savo kelyje“  (vadovės Salvinija Vaičiūnienė, Rasa Masiulienė) ir „Laumių juosta“ (vadovė – Diana Krivickienė). Svečias pažymėjo mokinių ir mokytojų kūrybiškumą, aukštą kultūros lygį ir pasidžiaugė, kad mokiniai turi geras sąlygas tobulinimuisi bei saviraiškai.

Svečiams buvo aprodytos mokyklos patalpos: dienos centras „Mileta“, dirbtuvės, sporto treniruoklių salė, biblioteka, muziejus, koridoriuose esantys stendai.

Vėliau Davis Sebulime turėjo galimybę aplankyti atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, kur Karolis Balsys ir Justina Šerevaitė papasakojo svečiui apie centro veiklos ypatumus.

Dėkodami už šiltą priėmimą ir pasidalinimą gerąją patirtimi svečiai sakė:„Mes išsivežėme galybę geriausių įspūdžių iš Radviliškio“.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts