Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šeduvoje atidarytas renovuotas gimnazijos stadionas

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 15 dieną  Šeduvoje vyko renovuoto gimnazijos stadiono atidarymas. Į iškilmes susirinko daug garbingų svečių, o šeduviai savo džiaugsmą, kad pagaliau galės sportuoti dideliame ir gražiame  stadione, išreiškė šokiais ir dainomis.

Svečiai pasveikinti „Kepurine“


Renovuoto stadiono atidarymo iškilmės Šeduvoje sukvietė nemažai svečių: pasidžiaugti kartu su sportininkais atvyko Seimo nariai Aurimas Gaidžiūnas ir Algirdas Butkevičius, rajono vadovai, tarybos nariai, garbūs šeduviai.

Svetingi šeduviai svečius pasveikino šokiu „Kepurinė“, kurį sušoko tautinių šokių kolektyvas „Niauduva“ (vadovė J.Vasiliauskienė), trankų maršų sugrojo Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestras (vadovas K.Meškauskas).

Gimnazijos direktoriui įteiktas stadiono raktas


Kad renovuotas  stadionas būtų visada atviras draugaujantiems su sportu, gimnazijos direktoriui Laimučiui Škleinikui buvo įteiktas simbolinis raktas. Simbolinį  raktą direktoriui įteikė  Pasvalio melioracijos generalinis direktorius Ramūnas Stulga – ši įmonė atliko stadiono  renovaciją. Perimdamas raktą Šeduvos gimnazijos direktorius paskelbė, kad raktas bus skirtas ne užrakinti, bet atrakinti stadioną. Tikėkimės, kad taip ir bus – stadiono vartai bus atviri visiems, norintiems sportuoti.

Šeduvos gimnazijos sportininkai nuolat garsėja kaip  olimpinių žaidynių nugalėtojai, tad ir stadiono atidarymo raktą iškilmingo renginio metu teko garbė įnešti Pasaulio specialiosios olimpiados 2017 m. žiemos olimpinių žaidynių Austrijoje čempionui Kasparui Vaičiuliui ir gimnazijos tinklinio komandos atstovei Gabijai Malonytei.

„Šeduva – tai futbolas“

Renginyje dalyvavo  ir  Radviliškio krašto garbės piletė Emilija Brajinskienė, dar vadinama Šeduvos Baba. „Aš visada labai mėgau futbolą, iki šiol esu Šeduvos futbolo komandos administratore. Labai džiaugiuosi Šeduvos ir Žagarės futbolų komandų draugyste. Šeduva- tai futbolas, o futbolas – tai Šeduva“,- sakė E.Brajinskienė.

Seimo narys A.Butkevičius prisiminė, kad besimokydamas Šeduvos gimnazijoje  labai mėgo žaisti futbolą ir įsimintiniausios varžybos buvo, kai šeduviai nugalėjo labai stiprią  buvusios V.Valsiūnienės (dabar Lizdeikos)  mokyklos futbolo  komandą.

Iškilmių proga – buvusios šeduvės dovana


Garbiems svečiams perkirpus simbolinę renovuoto stadiono atidarymo juostelę ir Šeduvos klebonui Virginijui Kazaičiui jį pašventinus, pirmieji naująją stadiono veją išbandė jaunieji šeduviai – gimnazijos mokiniai sušoko linijinį  šokį  pagal M. Mikutavičiaus dainą „Pasveikinkit vieni kitus“ (vadovas Astijus Poška). Na, o šeduvės Gabrielės Skromanaitės dovana – atlikta G. Pučinio arija „O mio babbino caro“ tapo iškilmių kulminacija.

Po iškilmingo renovuoto Šeduvos gimnazijos stadion atidarymo svečiai buvo pakviesti pasodinti žagarvyšnių medelius, simbolizuojančius Šeduvos ir Žagarės futbolo klubų draugystę.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi