Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje: apie gaisrus, avarijas ir marą

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 31 d. Radviliškio rajono savivaldybėje posėdžiavo Ekstremalių situacijų komisija. Posėdžio metu buvo pateikti faktai apie gaisrų, eismo įvykių statistiką, apie afrikinio kiaulių maro grėsmę rajono ūkininkams.

 

Ugniagesių gelbėtojų technika – beveik antikvarinė

Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Linas Tautkevičius posėdžio dalyvius supažindino su 2017 m. statistika. 2017 m. kilo 120 gaisrų, juose žuvo 5 žmonės, 3 buvo traumuoti. Pasak L. Tautkevičiaus, gaisruose žuvę žmonės pagyvenę, per 45 metus, socialinė padėtis – pensininkai ir bedarbiai. Dažnos priežastys, dėl kurių žūsta žmonės – neatsargus rūkymas lovoje ar neatsargus elgesys su ugnimi.
Per 2017 m. Radviliškio rajone atlikti 149 gelbėjimo darbai.
Pasak L. Tautkevičiaus, dažnai rajono gyventojai ugniagesiams gelbėtojams priekaištauja, kad neefektyviai dirba gaisro metu, ilgokai užtrunka kelyje. Tačiau  Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technikos būklė apverktina – ji sena, susidėvėjusi. Šiuo metu Radviliškio PGT yra 6 transporto priemonės, bendras autocisternų amžiaus vidurkis – 28 metai (seniausia – 1979 m., naujausia – 1999 m.). Naujos technikos į turimus garažus patalpinti negalima, nes pastatas pastatytas 1957 m., pagal rusiškus GAZ ir ZIL automobilius, o nauja technika į garažus netelpa. Garažų rekonstrukcijai reikia apie 750 tūkst. eurų.

Eismo įvykių rajone sumažėjo

Pasak Radviliškio rajono Policijos komisariato vadovo Lino Valiaus, eismo įvykių Radviliškio rajone 2017 m. sumažėjo – jų užregistruota 144 (2016 m. – 240). Įvyko mažiau įskaitinių avarijų dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 27 (2016 m. – 39). Tačiau 2017 m. žuvo 5 žmonės – 3 vairuotojai, 2 pėstieji (2016 m. buvo 4 žuvusieji).
2017 m. sulaikyta mažiau neblaivių vairuotojų – 51 (2016 m. – 83), tačiau daugiau buvo mėgėjų pasivažinėti be teisių – 149 (2016 m. – 110).
Per 2017 m. buvo pradėtas 91 ikiteisminis tyrimas, 73 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio, kai kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio. 8 tyrimai baigti kaltinamuoju aktu, 49 – baudžiamuoju įsakymu, 13 buvo nutraukta.

Rajone nerimą kelia afrikinis kiaulių maras

Radviliškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Alvidas Trilikauskas nušvietė afrikinio kiaulių maro grėsmės situaciją Radviliškio rajone – pasak jo, situacija yra sudėtinga, bet valdoma.
2017 m. Radviliškio rajone nustatyti 4 afrikinio kiaulių maro židiniai, buvo sumedžioti 7 šernai. AKM židiniai nustatyti 5 didžiausiose rajono seniūnijose:  Baisogalos, Pakalniškių, Skėmių, Sidabravo bei Grinkiškio.
2018 m. sausio mėn. afrikinio kiaulių maro grėsmė išlieka Baisogalos, Grinkiškio, Sidabravo seniūnijose.

Pasak A. Trilikausko, jeigu AKM įsimes į kiaulių kompleksus, kurių rajone yra ne vienas, būtų patirti labai dideli nuostoliai. Nuostoliai jau patiriami tiriant sumedžiotus šernus arba jų gaišenas.
„Didelis dėmesys rajone bus skiriamas biologiniai saugai ir jos užtikrinimui, kad neplistų AKM užkratas. Didžiuosius kiaulių ūkius tikrins respublikinio lygio specialistai, nes rajono specialistais jau nebepasitikima. Mažuosius kiaulių ūkius tikrins rajono specialistai 2 kartus per metus ir jeigu bus nesilaikoma biologinės saugos reikalavimų, kiaulių laikytojai bus baudžiami“,- sakė A. Trilikauskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi