Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Šilumos kaina didės

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono politikų vardas vėl linksniuojamas sostinėje. Vilniuje reziduojanti Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) liepos 25 dienos posėdyje svarstė „Radviliškio šilumos“ kainos pagrįstumo klausimą. Posėdyje buvo konstatuota, kad 2018 metų gruodžio mėnesį Radviliškio šilumos vartotojams šilumos kaina nustatyta su pažeidimais. Dabar rajono valdžia įpareigota pažeidimus ištaisyti per 30 dienų. Tiesa, tai gali būti neįmanoma – politikai po vasaros atostogų į posėdį rinksis rugpjūčio 29 dieną.

Politikų darbo brokas
Vidurvasaryje susirinkę VERT nariai nagrinėjo, ką šilumininkai ir politikai iš Radviliškio padarė ne taip. Pasirodo, kad 2018 metų pabaigoje buvusioje savivaldybės Taryboje  mero Antano Čepononio vadovaujama valdančioji dauguma nesilaikė teisės aktų – jie Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ vartotojams kainą patvirtino su pažeidimais. Neatsitiktinai buvo vertinamas politikų darbas. Vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad šilumos kainas tvirtina pačios savivaldybės, o VERT tik atlieka kontrolę. Situacija labai dviprasmiška – įstatymai reikalauja savivaldos politikus priimti sprendimus, nors, panašu, kad jie neturi reikiamos kompetencijos. Galima pastebėti, kad VERT dvejus metus iš eilės vienašališkai nustato šilumos kainas, nes rajono valdžia net ir po pabaksnojimo nesugeba ištaisyti pažeidimų.

Kaina padidės
Įvertinusi pateiktus duomenis ir kitus svarbius skaičius, VERT nariai pritarė šilumos energijos kainos padidėjimui – nuo 5,00 cnt/kWh iki 5,05 cnt/kWh. Bet ji gerokai mažesnė nei Radviliškio šilumininkų pageidavimu patvirtino rajono politikai. 2018 metų gruodį ji buvo 5,35 cnt/kWh, tad kontrolė iš Vilniaus būtina. Beveik 20 lapų pažymoje įvardijama, kad kaina didės dėl investicijų ir padidėjusio darbo užmokesčio. Nenuostabu, kad šilumos kainai  įtakos turėjo šilumininkų noras keltis atlyginimus. Dokumentuose nurodoma, kad darbo užmokesčio fondas didinamas nuo 450,6 tūkst. eurų iki 484,4 tūkst. eurų. Vilma Smalinskienė, vyriausioji įmonės finansininkė, teigia, kad darbo užmokesčio fondas padidėjo po 2019 metų sausio pirmos dienos. Skamba neįtikinamai, bet ji teigia, kad po mokestinės reformos įmonės išlaidos darbo užmokesčio apmokėjimui yra sumažėjusios. Bet kaip tada darbo užmokestis lemia padidėjusią šilumos energijos kainą? Už finansinius skaičius atsakinga V. Smalinskienė, matyt, gerokai pasiklydo. „Radviliškio šiluma“ 2018 metų gruodžio pradžioje pranešė VERT apie padidėjusį darbo užmokesčio fondą, o pritarimą gavo iš Radviliškio politikų. Iš atsakingų Savivaldybės administracijos specialistų komentarų gauti nepavyko.

Nesuderino investicijų
Šilumos gamintojai kone visas investicijas turi suderinti su VERT. Pažymos 4 puslapyje rašoma, kad direktoriaus Prano Mickaičio šilumininkai nebuvo suderinę 2017 metais atliktų investicijų. Jie prašymą įvertinimui atsiuntė tik šių metų birželį! Ką veikia Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, belieka tik spėlioti. Juk ji vienasmeniškai įgyvendina Savininko teises ir pareigas Savivaldybių UAB’uose ir privalo rūpintis vartotojų gerove. Bet bendrapartiečio vadovaujama įmonė neliečiama, tad nė plaukelis nuo galvos dėl netinkamo vadovavimo nenukris. V. Smalinskienė įrodinėja, kad būtent VERT nesiėmė vertinti investicijų. Reikia užjausti vartotojus, kad per įmonės nesusikalbėjimą su Vilniaus ekspertais, kaina didės. Paprašyta pasakyti, kiek 2 mln. eurų investicija gali turėti įtakos kainai, įmonės vyr. finansininkė pasakė, kad apie 0,3 cnt/ kWh 30 metų laikotarpiui. Tad jei įmonė gamina apie 50 MGW šilumos energijos, tai vartotojams papildomai reikia per metus surinkti apie 150 000 eurų. Per 30 metų tai sudarytų jau 4,5mln. eurų sumą. Šiuo metu Radviliškio rajono savivaldybės Kontrolės komitetas nagrinėja vartotojo skundą dėl įmonės veiksmų. Panašu, kad  turės dar daugiau darbo…
Bus daugiau

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019