Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Scenarijus dramai  „Kaip pravirkdyti rinkėją“

Avatar

Paskelbta

data

Rajone vyksta įvairiausių renginių – štai artėja Europos žmonių festivalis, bet dar reikėtų ir kino filmų festivalio. Dėl solidumo.

Radviliškio rajonas šiame festivalyje galėtų dalyvauti su drama „Kaip pravirkdyti rinkėją“ . Daugelis rajono gyventojų būsimo filmo scenarijų jau rado savo pašto dėžutėse. Scenarijaus autorius – pats  Antanas. Kad būtų lengviau būsimo šedevro kūrėjams, siūlome  kai kurių scenų viziją.

Filmo pavadinimas turėtų būti „Kaip pravirkdyti rinkėją

Žanras –  tarp indų melodramos (pasakojama graudi istorija, žiūrovai šluostosi ašaras ir snarglius, bet pabaiga laiminga) ir tradicinio lietuviško filmo (filmo herojus nuolat išgyvena vidines  kančias, skamba dramatiška muzika, herojaus veidu stambiu planu rieda ašara).

Pasakojimas už kadro: „Ši istorija prasidėjo nedideliame Lietuvos rajone. Jame suklestėjo statybos, kurių tikslas – galimai „įsisavinti“ ES lėšas. „Įsisavinimo“ scenarijaus autoriai – valdininkai. Šioje istorijoje šešerius metus nekaltai kentėjo mūsų istorijos herojus Antanas“.

Pirmoji scena vyksta  Antano kabinete. Herojus sėdi prie darbo stalo, rieda ašara…  Staiga įsiveržia STT „nindzės“, pertraukia herojaus kančias. Scena primena indų filmą – šurmulys, situacijos aiškinimasis žodžiais bei gestais. Herojus nugalėtas, jam leista atsisveikinti su sutuoktine.

Antroji scena – Antano namuose. Graudulingas atsisveikinimas su sutuoktine prieš išvykimą nežinoma kryptimi. Herojaus veidu rieda ašaros. Prieš lemtingą išvykimą sutuoktiniai pasidalina vieninteliu maistu, rastu namuose, – „šlapiankos gabalėliu“. Šis pasidalinimas „šlapianka“ – neturto simboliu – reiškia herojaus krištolinį tyrumą bei bendrystę su vargstančiais rajono gyventojais.

Trečioji scena – tardymo izoliatoriaus kamera. Herojus, apkaltintas nekaltai, išgyvena vidines kančias. Jis nuo kameros bendrų atsiriboja (jie juk tikri nusikaltėliai) atsukdamas nugarą. Skamba dramatiška muzika, matoma tik Antano nugara.

Ketvirtoji scena – Antano išėjimas į laisvę. Skamba linksma muzika, herojus išeina į laisvę, su ašaromis akyse pažvelgia į žydrą saulėtą dangų. Namuose jo laukia likimo smūgiai – neleidžiama dirbti, nusisuka draugai. Herojus išgyvena vidines kančias, nuolat skamba dramatiška muzika.

Antanas nuolat patiria kančias lankydamasis teismo posėdžiuose – juk tampo nekaltą. Norėdamas bent kiek atsikvėpti nuo prokurorų persekiojimo, ryžtasi kojos operacijai ir talentingai imituoja  gresiantį insultą. (Po šių scenų pasigirsta žiūrovų plojimai).

Po šešerių metų Antano kančios baigiasi – jis išteisinamas. Teismo salėje herojaus veidu rieda ašaros, lyg kaleidoskope prabėga pagrindiniai gyvenimo įvykiai. Skamba svajinga muzika.

Finalinė scena. Antanas pavaldinių būrio priekyje, herojaus veide – plati šypsena. Antano pavaldiniai atlieka „Vergų ariją“ iš Džiuzepės Verdžio operos „Nabukas“. Tą, kur dainuojama apie sparnuotą svajonę. Chorui diriguoja Grobualdas iš Kultūrkės.

Ekrane slenka paskutiniai užrašai ir pasirodo užrašas „Laiminga pabaiga“.

Žiūrovai iš salės skirstosi apsiverkę bei apsisnargliavę. Didžioji jų dalis – konservatoriai.

Manome, už gerą vaidybą pagrindinio vaidmens atlikėjas –  Antanas – galėtų pretenduoti į „Oskarą“ (jei filmas išplauktų į tarptautinius vandenis) arba bent į „Sidabrinę gervę“ (jeigu filmas neišplauktų į tarptautinius vandenius). O gal Radviliškyje reikėtų įsteigti „Auksinio gaigalo“ nominaciją? Šią nominaciją, aišku, be konkurencijos gautų  Antanas.

Scenarijaus kūrėjai

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi