Baisogaloje pagerbti laisvės gynėjai

 


Sausio 13-oji – tai Laisvės gynėjų diena. Visoje Lietuvoje vyksta šiai dienai paminėti skirti renginiai. Šiemet Vilniuje atidarytas Sausio 13-osios memorialas – šešių metrų obeliskas, skirtas sausio 13-osios aukų atminimui. Džiugu, kad sausio 13-osios paminėjimo renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet ir mažuose miesteliuose.

Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys vyko Baisogaloje. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaižiūnas, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis, Radviliškio rajono savivaldybės paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis ir kiti svečiai. Susirinkusiųjų neišgąsdino blogas oras – beveik viso renginio metu iš dangaus krito dideli sniego kąsniai. Simboliška… Atrodė, kad pats dangus aprauda žuvusiuosius kovoje už Lietuvos laisvę.
Seimo narys Aurimas Gaižiūnas susirinkusiems šventės dalyviams siūlė prisiminti daugiau negu prieš du dešimtmečius vykusius įvykius, kai 1991 metais taikūs Lietuvos žmonės pasipriešino Sovietų Sąjungos okupantams, bandžiusiems užimti Vilniaus televizijos bokštą ir kitus perversmui reikšmingus objektus. Jis akcentavo, kad reikia nulenkti galvą prieš kiekvieną prie televizijos bokšto už Lietuvos laisvę ir kovojusį pilietį ir ragino prisiminti žuvusiuosius ir sužeistuosius kovoje už laisvę.

Baisogalos seniūnijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts