Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baisogaloje pagerbti laisvės gynėjai

Avatar

Paskelbta

data

 


Sausio 13-oji – tai Laisvės gynėjų diena. Visoje Lietuvoje vyksta šiai dienai paminėti skirti renginiai. Šiemet Vilniuje atidarytas Sausio 13-osios memorialas – šešių metrų obeliskas, skirtas sausio 13-osios aukų atminimui. Džiugu, kad sausio 13-osios paminėjimo renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet ir mažuose miesteliuose.

Laisvės gynėjų dienai skirtas renginys vyko Baisogaloje. Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaižiūnas, Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis, Radviliškio rajono savivaldybės paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis ir kiti svečiai. Susirinkusiųjų neišgąsdino blogas oras – beveik viso renginio metu iš dangaus krito dideli sniego kąsniai. Simboliška… Atrodė, kad pats dangus aprauda žuvusiuosius kovoje už Lietuvos laisvę.
Seimo narys Aurimas Gaižiūnas susirinkusiems šventės dalyviams siūlė prisiminti daugiau negu prieš du dešimtmečius vykusius įvykius, kai 1991 metais taikūs Lietuvos žmonės pasipriešino Sovietų Sąjungos okupantams, bandžiusiems užimti Vilniaus televizijos bokštą ir kitus perversmui reikšmingus objektus. Jis akcentavo, kad reikia nulenkti galvą prieš kiekvieną prie televizijos bokšto už Lietuvos laisvę ir kovojusį pilietį ir ragino prisiminti žuvusiuosius ir sužeistuosius kovoje už laisvę.

Baisogalos seniūnijos informacija

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi