Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Savivaldybės direktorei „prikirpo“ uodegą

Avatar

Paskelbta

data

100 eurų bauda Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolantai Margaitienei už vengimą vykdyti teismo nurodymus. Tokių sankcijų administracinis teismas ėmėsi nagrinėdamas Gedimino Lipnevičiaus, atstovaujančio savaitraščiui „Radviliškio kraštas“, skundą. 

Slepia skandalingą informaciją

Į teismą G. Lipnevičius kreipėsi po to, kai Radviliškio rajono savivaldybės administracija pamėgino nuo visuomenės nuslėpti Šeduvos aerodromo perdavimo peripetijas, į kurias įsivėlė teisiamo konservatorių mero Antano Čepononio dešinioji ranka, rajono Švietimo ir sporto centro direktorius Vaidas Jakavičius.

Po „Radviliškio krašto“ tyrimo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija Radviliškio savivaldybę įpareigojo ištirti, ar V. Jakavičius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Mero A. Čepononio sudaryta komisija bandė plauti V. Jakavičiaus mundurą ir teisinti valdininką, tačiau Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo kitokios nuomonės.

Tęsiant pradėtą tyrimą, redakcija savivaldybės paprašė pateikti informaciją, kuri atskleidžia tiek V. Jakavičiaus vaidmenį aerouosto istorijoje, tiek savivaldybės bandymus dangstyti merui ištikimą asmenį. Tačiau J. Margaitienės vadovaujama savivaldybės administracija pamėgino viešą informaciją „įslaptinti“, tad beliko informacijos reikalauti teismo keliu. Ir prašyti nubausti J. Margaitienę už trukdymą informuoti visuomenę.

Valdininkei skirta bauda

Bylą nagrinėjanti Šiaulių regiono administracinio teismo kolegija Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę įpareigojo iki vasario 21 dienos pateikti visą su V. Jakavičiaus vaidmens Šeduvos aerouoste tyrimu susijusią informaciją. Tačiau informacija nebuvo pateikta, o teismo posėdyje nepasirodė nei pati J. Margaitienė, nei jos atstovai.

Už tokį akibrokštą teismo kolegija Radviliškio rajono administracijos direktorei J. Margaitienei skyrė baudą. Bausti už teismo ignoravimą prašė G. Lipnevičius.

Net ir susimokėjusi baudą reikalaujamą informaciją valdininkė vis tiek privalės pateikti.

Gina visuomenės teisę žinoti

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už atsisakymą teikti informaciją masinės informacijos priemonės atstovui ir trukdymą žurnalistui vykdyti savo profesinę pareigą numato baudas, kurios už pakartotinius nusižengimus yra dvigubinamos.

„Teismas aiškiai parodė, kad įstatymai galioja ir vietiniams karaliukams, kurie daugybę metų buvo nejudinami. Įstatymai kiekvienam piliečiui, ne tik žurnalistui, garantuoja teisę gauti išsamius atsakymus iš valdiškų institucijų, ir mes šiuo teismo procesu siekiame tai pademonstruoti“, – sako visuomenės teisę žinoti teisme ginantis „Radviliškio krašto“ leidėjas G. Lipnevičius.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi