Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Savivaldybėje posėdžiavo „ekstremalai“

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 31 d. Radviliškio rajono savivaldybėje posėdžiavo Ekstremalių situacijų komisija. Posėdyje buvo aptarta padėtis su miškų bei durpynų gaisringumu bei pasiruošimas maudymosi sezonui.

Radviliškyje kilo daugiausia gaisrų

Ugniagesiai pranešė, kad Radviliškio rajone per metus kilo per 60 gaisrų, žuvo 3 žmonės. Radviliškio rajone tūkstančiui gyventojų tenka 16 gaisrų. Daugiausia gaisrų kilo Radviliškio miesto, Radviliškio rajono seniūnijose. Visiškai gaisrų nebuvo Šaukoto ir Skėmių seniūnijose.

Nemažai kyla gamtinio pobūdžio gaisrų, kai dega  žolė ir durpynai. Šių gaisrų priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Rajone kilo 40 gaisrų, kai buvo deginama žolė.

Tikrintos maudyklos

Ekstremalių situacijų komisijos nariai tikrino, kaip rajono seniūnijos pasiruošė maudymosi sezonui. Rajone yra 19 maudymosi vietų, jų vandens kokybė bus tikrinama kartą per mėnesį, o Eibariškių bei Arimaičių ežero vandens kokybė bus tikrinama du kartus per mėnesį.

Maudynių sezonui jau pasiruošta Baisogalos seniūnijoje. Čia esančioje maudykloje bus kaip baseine ištampytos juostos.

Grinkiškio seniūnijoje esančioje maudykloje įrengta laužavietė, atvežta mediena būdelių remontui.
Dar maudymosi sezonui nepasiruošė Skėmių bei Šeduvos seniūnijos. Skėmių seniūnijoje prie vandens telkinio nėra laužavietės, o Šeduvos seniūnijoje prie Prastavoniuose esančio tvenkinio šiukšlės likusios dar nuo rudens, nėra laužavietės.

Aukštelkų, Pakalniškių, Šaukoto seniūnijos maudymosi sezonui pasiruošė labai gerai: paruoštos laužavietės, yra šiukšlių dėžės, pakabinti informaciniai stendai.

Prie Eibariškių tvenkinio, pagrindinės radviliškiečių poilsiavietės, aplinka sutvarkyta, poilsiavietė laukia lankytojų.

Prie Kutiškių tvenkinio tvarkdariams dar reikėtų padirbėti, kad būtų pasiruošta sezonui.
Arimaičių ežero pakrantės taip pat laukia tvarkdarių rankos: vis dar kabo praėjusių metų informaciniai stendai, mėtosi šiukšlės, nenupjauta žolė.

Visiems seniūnams buvo pasakyti trūkumai, kuriuos pastebėjo komisijos nariai, tikrinę maudyklų aplinką. Birželio 10 dieną bus tikrinama, kaip ištaisyti paminėti trūkumai.

Klausimų nekilo

Po šių pristatymų Ekstremalių situacijų komisijos narių buvo paklausta, ar jie turi kokių nors klausimų, pastebėjimo. Niekas jokių klausimų neturėjo. Komisijos nariams net nekilo klausimas, kas bus daroma su užterštu vandeniu, likusiu po gaisro gesinimo „Gairelitoje“. Nepasidomėta, ar jis valomas, kiek jo išvalyta, kaip sekasi valyti. Šis klausimas liko pamirštas, turbūt komisijos nariams labiau rūpėjo maudymosi sezonas ir artėjančios atostogos.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi