Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ sutaupys savivaldybei tūkstančius eurų

Nutrūkus sutarčiai su kitu leidėju, Savivaldybės viešinimo apimtys labai smarkiai susitraukė, ji priversta kaskart apklausos būdu skelbti konkursą, kuris iš  rajone leidžiamų  savaitraščių savivaldybės informaciją spausdins už mažiausią kainą. Netikėtai šį konkursą laimėjo savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Vyksta realūs konkursai

„Tai yra vienas iš pavyzdžių, kaip mažėja išlaidos, kai vyksta realūs paslaugų pirkimo konkursai. Kokių minčių kyla? Gausiu eilinį kartą „į kaktą“ už tai, kad sugadinau kai kam ramų gyvenimą ir pasiūlydamas mažiausią savivaldybės informacijos spausdinimo kainą  sutrukdžiau kitų laikraščių leidėjams  pasipinigauti. Tačiau džiugu, jog savivaldybės biudžetui sutaupiau nemažai lėšų“,- sakė savaitraščio „Radviliškio kraštas“ leidėjas Gediminas Lipnevičius.

Viešinimo paslauga – užmaskuota parama?

Savivaldybės administracija kasmet už viešinimo paslaugas vienam leidiniui sumoka 35 tūkst. eurų – tikrai nemenką sumą. Tačiau šis „viešinimas“ neretai baigiasi tik vietinių politikų pasipuikavimu šventėse ar kituose renginiuose.

Pasak leidėjo G. Lipnevičiaus, pirmiausia reikia atskirti gyventojų informavimą nuo užmaskuotos paramos leidiniui, kuris naudojamas kaip vienos partijos reklamos kanalas.

„Įstatymai draudžia savivaldybėms būti laikraščių savininkais, todėl, manau, buvo gudriai apeitas šis draudimas, pasinaudojant privačiu leidėju. Raskite kitą savivaldybę Šiaulių ar kaimyninėje apskrityje, kur metamos tokios lėšos. Antra, tikrai yra aktualios gyventojams informacijos, skelbimų, tačiau apie ką „informuoja“ nuolat apmokėtuose plotuose besisukančios kelių valdžioje esančių politikų nuotraukos? Gal tik vaikas nesupranta, jog visa tai – paslėpta politinė reklama. Parodykite šiame leidinyje per pastaruosius dešimt metų bent vieną kritinę publikaciją savivaldybės atžvilgiu, jei manote, kad esu neteisus vadindamas šį leidinį reklaminiu konservatorių laikraščiu. Ir trečia, savivaldybės atstovė spaudai dabar dirba, nepabijokime to žodžio, vos ne pagrindine to leidinio „žurnaliste“. Tai – beprasmiškas lėšų švaistymas, beje, kaip rodo rinkimų rezultatai, nepasiteisinantis net ir partinės reklamos atžvilgiu“, –  karčių žodžių savivaldybės remiamam savaitraščiui negailėjo  „Radviliškio krašto“ leidėjas bei Tarybos narys G. Lipnevičius. 

Pasak  leidėjo, netrukus turėtų būti skelbiamas naujas viešinimo konkursas ir šiuo metu savivaldybės administracija galimai suka galvas, kokias konkurso sąlygas sukurpti, kad jį laimėtų ankstesnis leidėjas – juk jau savas, pažįstamas…

Jonas Petrikas

Total
8
Dalinasi
Related Posts