Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rudens kermošius „Po žemaitiška skara“

Avatar

Paskelbta

data

Jau antri metai, kaip Tytuvėnų kultūros centras organizuoja rudens kermošių Tytuvėnų miesto centrinėje aikštėje. Šiais metais nušurmuliavo tautodailininkų mugė, meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai bei organizacijų kurtos mandalos (kuriomis ir dabar gali grožėtis praeivis ar piligrimas).

Rudens kermošiuje dalyvavo  nemažai  Radviliškio bei Tytuvėnų politikų, kurie pasidžiaugė gražia švente.

Ši šventė priklauso ne tik nuo gražaus oro, bet nuo žmogaus, o gal tiksliau žmonių, kurie myli kultūrą ir neatlygintinai joje dalyvauja. Kiekvienas kolektyvas kėlė susižavėjimą, kad vis dar puoselėjamos lietuvių liaudies tradicijos ne tik suaugusiųjų tarpe, bet ir vaikų. Kas geriausiai žino, kiek pastangų tenka įdėti repetuojant, jei ne vadovas! Kiekvienas gali kritikuoti, bet ne kiekvienas drįsta užlipti ant scenos ir būti paskendusiam muzikoje, šokyje ar vaidyboje. Tad kiekvienam tokiam žmogui linkime dvasinės stiprybės bei ištvermės!

Šioje šventėje buvo prisiminta ir liaudies šokių tradicijos bei paminėta Lietuvoje vykdoma akcija „Visa Lietuva šoka“. Šoko ir vaikučiai, ir tėveliai bei kandidatai į Lietuvos Respublikos Seimą.

Šventei sukurti visada atsiranda rėmėjų-savanorių, kurie talkino bei padėjo organizuoti šią šventę: Tytuvėnų miesto seniūnija, Tytuvėnų apylinkių seniūnija, Vaclovas Gvozdas; Arvidas Brazauskas;  Laima, Raimundas ir Ieva Bernotai; Zigmas Prakuliauskas, Arminas Snitkus, Marius Pranckevičius.

Mėgėjų meno kolektyvus vaišino  nuostabia rudeniška koše  Onutė Karpinienė.

Visi kolektyvai buvo apdovanoti rudeniškais skanumynais: grybukais ir riešutėliais Nemiros Sutkienės pagamintais stebuklais.

O kiek tytuvėniškių į aikštę „vilko“ rudens gėrybių, kad tik šventė būtų jaukesnė ir vis labiau primintų tikrąjį derliaus nuėmimą.

Be galo dėkingi esame, kad Kelmės rajono tarybos narys Mindaugas Čerkauskas pasiūlė šiaudų rulonų papuošti aikštę, kurioje ir po pasibaigusios koncerto, ant tų pačių šiaudų rulonų, buvo vykdomos teatrališkos fotosesijos.

Visą šventę fiksavo mūsų ištikimieji „žvitriosios akys“ draugai: Bronislava Buchienė, Česlovas Gudauskas.

Koncertavo:

Tytuvėnų krašto bendruomenės kapela „Svaja“ (vad. R. Zenauskas); Tytuvėnų krašto armonikieriai (vad. St. Butkus); Tytuvėnų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela (vad. R. Pranckevičienė); Tytuvėnų kultūros centro šokėjai (vad. H. Barkauskienė); Vadžgirio kultūros namų vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvas „Šebukai“ (vad. L. Lukošienė); Veliuonos kultūros centro lininių suknelių kolekcija „Pasaulio medis – ženklų galia“, kurią sukūrė kūrybingos veliuoniškės (direktorė V. Grabauskienė).

Mandalas kūrė:

VšĮ Kelmės PRC Tytuvėnų skyrius sukūrė mandalą „Rudens virsmas“;
Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, mokytojos: Vida Mozerienė, Lina Majauskienė sukūrė mandalą „Ried saulelė“;
Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, 2 b. klasė (mok. R. Guobienė) sukūrė  dvi mandalas „Draugystė“;
Tytuvėnų lopšelis-darželis sukūrė mandalą „Saulutė“;
Laura Marozienė sukūrė paveikslą „Balerina“;
Mockaičių kaimo bendruomenė (pirm. I. Sabaliauskienė) sukūrė mandalą „Gyvenimo tėkmė“;
Kiaunorių kaimo bendruomenė (pirm. O. Vaičiulienė), Zita Pavlovienė su dukra Karolina sukūrė mandalą „Rudens spalvos“;
Tytuvėnų kultūros centro moterų šokių grupė „Uliava“ (vad. H. Barkauskienė) sukūrė mandalą „Fėjos šokis“;
Tytuvėnų kultūros centro vaikų šokių grupė „Gilius“ (vad. H. Barkauskienė) sukūrė mandalą „Rudens labirintas“.

Trijų gražiausių mandalų autoriai bus apdovanoti mini piniginiais prizais. Iki š.m. rugsėjo 28 d. nuotraukos surinkusios daugiausiai patiktukų (žodis Patinka) facebook’e Tytuvėnų kultūros centro profilyje (š.m. rugsėjo 29 d.) mandalų autoriai bus apdovanoti mini piniginiais prizais.

Palydėjom vasarą… tikimės, kad dar ji šiek tiek pasisvečiuos pas mus.

Andrėja Gričiutė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019