Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuo atsakomybės lakstantis kelių eismo taisyklių pažeidėjas patyrė ne vieną traumą ir prarado teisę įsigyti vairuotojo pažymėjimą

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos akiratyje nuolat atsiduria 29 metų šiaulietis, kuris nėra įgijęs teisės vairuoti, tačiau be skrupulo sėda prie transporto priemonių  vairo  ir raižo miesto gatvėmis bei užmiesčio keliais. Paskutinis jo susitikimas su pareigūnais įvyko liepos 4 d. Apie pusę devynių ryto patruliai Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, pastebėjo be valstybinių numerių važiuojantį motociklą HONDA NT 650 V. Į jų reikalavimą sustabdyti transporto priemonę motociklo vairuotojas nereagavo. Padidinęs greitį, jis nuskuodė pirmyn, pavojingai manevruodamas, lenkdamas transporto priemones iš dešinės, kedamas pavojų kitiems eismo dalyviams. Įlėkęs į Šiaulius, jis vienoje sankryžoje kirto pagrindinį kelią, sukeldamas avarinę situaciją, nes nepraleido juo važiavusių transporto priemonių ir jas privertė staigiai stabdyti. Dar dvi sankryžas jis pralėkė, degant raudonam šviesoforo signalui, o geležinkelio pervažą kirto, lenkdamas kitas transporto priemones ir net nestabtelėjęs prie ženklo „Stop“. Patruliai, važiuodami paskui,  garsiakalbiu nuolat kartojo reikalavimą sustoti, tačiau jis išgirstas nebuvo. Motociklininkas iš Šiaulių vėl spruko į užmiestį. Kai ties Gilvyčių kaimu kitas patrulių ekipažas užtvėrė kelią, jis pasuko į laukus, per pasėlius, po to vėl grįžo į gatvę, tačiau nesuvaldė motociklo ir nugriuvo. Medikai bėgliui konstatavo kelio sumušimą ir raiščių patempimą. Vairuotojas buvo blaivus. Pareigūnų paklaustas, kodėl jis  nestojo, nurodė, kad nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo ir teismo sprendimu jam yra uždrausta teisė vairuoti. 

Paaiškėjo, kad Šiaulių policijos pareigūnams šis šiaulietis, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, tačiau vairuodamas transporto priemones, nuo 2015 metų įkliūna jau penktą kartą.

Prieš penkerius metus Šiauliuose, Dvaro g., jis, vairuodamas automobilį,  nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Išsigandęs atsakomybės, vaikinas iš įvykio vietos spruko. Ko gero, vairavo neblaivus. Kai buvo sulaikytas, jam nustatytas 0,62 prom. girtumas. Vaikinas teisinosi, kad alkoholį vartojo po eismo įvykio dėl  patirto streso. Tačiau eismo taisyklės iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo  alkoholį vartoti draudžia. Tai prilyginama girto vairavimui. Tad teismas konfiskavo transporto priemonę, su kuria padarytas pažeidimas, ir paskyrė 1158 eurų baudą.

Po metų policijos pareigūnams jis vėl  įkliuvo prie automobilio vairo. Teisės vairuoti įgijimu jis buvo nepasirūpinęs. Ir vėl – bauda.

2018-ųjų vasarą policijos pareigūnai Šiaulių rajone jį ir vėl išvydo prie transporto priemonės vairo. Kadangi vairavo neblaivus (2,02 prom.), tad nuo pareigūnų nutarė sprukti. Nepavyko. Už nepaklusimą policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir vairavimą neturint tam teisės jam buvo pradėta administracinė teisena, o  už vairavimą išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam buvo atseikėta 1900 eurų bauda, už 2000 eurų konfiskuota turto ir dviem metams uždrausta  naudotis teise vairuoti. Asmuo, kuriam paskirtas specialiosios teisės atėmimas, šios teisės atėmimo laikotarpiu negali ja ne tik naudotis, bet ir jos įgyti.

Po metų neturintis teisės vairuoti ir  neblaivus (1,49 prom.) vaikinas sėdo ant motociklo „Honda NT650V“. Tačiau  jį suvaldyti  nesisekė. Šiauliuose motociklas trenkėsi į stovintį automobilį „Audi A6“. Vairuotojas kartu su neblaiviu (1,75 prom.) keleiviu iš įvykio vietos pabėgo.  Tačiau susitikimo su pareigūnais neišvengė.  Tada dėl patirtų sužalojimų nedrausmingasis vairuotojas  atsidūrė Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje, o jo kartu važiavęs draugas – traumatologijos skyriuje.  Šių metų vasarį vyras už tai, kad neblaivus sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta kito žmogaus sveikata, paskyrė 10 mėnesių nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą dviem su puse metų atidėjo. Nuosprendyje taip pat numatyta ir 1937 eurų bauda, turto konfiskavimas už 1400 eurų, o  draudimas  naudotis teise vairuoti ir tuo pačiu įsigyti vairuotojo pažymėjimą buvo pratęstas iki ketverių metų.

Tačiau nei baudos, nei  teisės vairuoti atėmimas, nei paties sunki trauma šiauliečio nepaprotino ir liepos 4-ąją  jis vėl bandė likimą, vairuodamas motociklą ir sprukdamas nuo atsakomybės bei  policijos pareigūnų. Jam dėl penkių sprukimo metu padarytų kelių eismo taisyklių pažeidimų buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl to, kad vengė atlikti su laisvės atėmimu nesusijusią  baudžiamojo poveikio priemonę, kuria jam atimta teisė vairuoti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Negi tik žūtis gali žmogų sustabdyti nuo neprotingų poelgių?

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/8FxxM8PBReg                     

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Dokumentus klastojęs šiaulietis indulgencijos nuo baudžiamosios atsakomybės nepasigamino

Avatar

Paskelbta

data

Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras buvo demaskuotas  praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie Šiaulių apskrityje gaminamus  netikrus  dokumentus, jo bute atliko kratą.

Į kriminalistų akiratį šis 62 metų vyras su dar keletu asmenų pateko 2018 m. vasarą. Šiaulių pareigūnai sulaukė pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti  asmens tapatybės dokumentai ir  prašė nustatyti netikrų dokumentų gamintojus. Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su  dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių  – ir minėtas  šiaulietis.

Tai, ką išvydo jo bute, pribloškė net daug visko mačiusius kriminalistus. Butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir  įvairių institucijų antspaudų, tiems pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus,  Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų  bakalauro  ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Tačiau dokumentai buvo gaminami iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdinti rašaliniu spausdinimo įrenginiu,  juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir  egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų  – notarų,  Šiaulių darbo biržos,  Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairų mokslo įstaigų antspaudai.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai  ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, nes jis,  neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė  vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų  jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/dP-Mwf2vPhM

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vėriškių kaime moteris smurtavo prieš vaiko teisių apsaugos specialistus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 18 d. 14.30 val. Radviliškio rajone, Vėriškių kaime, bute  moteris,
gim. 1974 m., panaudodama fizinį smurtą, pasipriešino Šiaulių
apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.
Nukentėjusieji į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi