Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nuo atsakomybės lakstantis kelių eismo taisyklių pažeidėjas patyrė ne vieną traumą ir prarado teisę įsigyti vairuotojo pažymėjimą

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos akiratyje nuolat atsiduria 29 metų šiaulietis, kuris nėra įgijęs teisės vairuoti, tačiau be skrupulo sėda prie transporto priemonių  vairo  ir raižo miesto gatvėmis bei užmiesčio keliais. Paskutinis jo susitikimas su pareigūnais įvyko liepos 4 d. Apie pusę devynių ryto patruliai Šiaulių rajone, Voveriškių kaime, pastebėjo be valstybinių numerių važiuojantį motociklą HONDA NT 650 V. Į jų reikalavimą sustabdyti transporto priemonę motociklo vairuotojas nereagavo. Padidinęs greitį, jis nuskuodė pirmyn, pavojingai manevruodamas, lenkdamas transporto priemones iš dešinės, kedamas pavojų kitiems eismo dalyviams. Įlėkęs į Šiaulius, jis vienoje sankryžoje kirto pagrindinį kelią, sukeldamas avarinę situaciją, nes nepraleido juo važiavusių transporto priemonių ir jas privertė staigiai stabdyti. Dar dvi sankryžas jis pralėkė, degant raudonam šviesoforo signalui, o geležinkelio pervažą kirto, lenkdamas kitas transporto priemones ir net nestabtelėjęs prie ženklo „Stop“. Patruliai, važiuodami paskui,  garsiakalbiu nuolat kartojo reikalavimą sustoti, tačiau jis išgirstas nebuvo. Motociklininkas iš Šiaulių vėl spruko į užmiestį. Kai ties Gilvyčių kaimu kitas patrulių ekipažas užtvėrė kelią, jis pasuko į laukus, per pasėlius, po to vėl grįžo į gatvę, tačiau nesuvaldė motociklo ir nugriuvo. Medikai bėgliui konstatavo kelio sumušimą ir raiščių patempimą. Vairuotojas buvo blaivus. Pareigūnų paklaustas, kodėl jis  nestojo, nurodė, kad nėra įgijęs vairuotojo pažymėjimo ir teismo sprendimu jam yra uždrausta teisė vairuoti. 

Paaiškėjo, kad Šiaulių policijos pareigūnams šis šiaulietis, neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, tačiau vairuodamas transporto priemones, nuo 2015 metų įkliūna jau penktą kartą.

Prieš penkerius metus Šiauliuose, Dvaro g., jis, vairuodamas automobilį,  nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į medį. Išsigandęs atsakomybės, vaikinas iš įvykio vietos spruko. Ko gero, vairavo neblaivus. Kai buvo sulaikytas, jam nustatytas 0,62 prom. girtumas. Vaikinas teisinosi, kad alkoholį vartojo po eismo įvykio dėl  patirto streso. Tačiau eismo taisyklės iki eismo įvykio aplinkybių nustatymo  alkoholį vartoti draudžia. Tai prilyginama girto vairavimui. Tad teismas konfiskavo transporto priemonę, su kuria padarytas pažeidimas, ir paskyrė 1158 eurų baudą.

Po metų policijos pareigūnams jis vėl  įkliuvo prie automobilio vairo. Teisės vairuoti įgijimu jis buvo nepasirūpinęs. Ir vėl – bauda.

2018-ųjų vasarą policijos pareigūnai Šiaulių rajone jį ir vėl išvydo prie transporto priemonės vairo. Kadangi vairavo neblaivus (2,02 prom.), tad nuo pareigūnų nutarė sprukti. Nepavyko. Už nepaklusimą policijos pareigūnų reikalavimui sustabdyti transporto priemonę ir vairavimą neturint tam teisės jam buvo pradėta administracinė teisena, o  už vairavimą išgėrus pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam buvo atseikėta 1900 eurų bauda, už 2000 eurų konfiskuota turto ir dviem metams uždrausta  naudotis teise vairuoti. Asmuo, kuriam paskirtas specialiosios teisės atėmimas, šios teisės atėmimo laikotarpiu negali ja ne tik naudotis, bet ir jos įgyti.

Po metų neturintis teisės vairuoti ir  neblaivus (1,49 prom.) vaikinas sėdo ant motociklo „Honda NT650V“. Tačiau  jį suvaldyti  nesisekė. Šiauliuose motociklas trenkėsi į stovintį automobilį „Audi A6“. Vairuotojas kartu su neblaiviu (1,75 prom.) keleiviu iš įvykio vietos pabėgo.  Tačiau susitikimo su pareigūnais neišvengė.  Tada dėl patirtų sužalojimų nedrausmingasis vairuotojas  atsidūrė Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje, o jo kartu važiavęs draugas – traumatologijos skyriuje.  Šių metų vasarį vyras už tai, kad neblaivus sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta kito žmogaus sveikata, paskyrė 10 mėnesių nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą dviem su puse metų atidėjo. Nuosprendyje taip pat numatyta ir 1937 eurų bauda, turto konfiskavimas už 1400 eurų, o  draudimas  naudotis teise vairuoti ir tuo pačiu įsigyti vairuotojo pažymėjimą buvo pratęstas iki ketverių metų.

Tačiau nei baudos, nei  teisės vairuoti atėmimas, nei paties sunki trauma šiauliečio nepaprotino ir liepos 4-ąją  jis vėl bandė likimą, vairuodamas motociklą ir sprukdamas nuo atsakomybės bei  policijos pareigūnų. Jam dėl penkių sprukimo metu padarytų kelių eismo taisyklių pažeidimų buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl to, kad vengė atlikti su laisvės atėmimu nesusijusią  baudžiamojo poveikio priemonę, kuria jam atimta teisė vairuoti, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Negi tik žūtis gali žmogų sustabdyti nuo neprotingų poelgių?

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/8FxxM8PBReg                     

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Mero ir seimūnų pažadus nupūtė vėjas…

Avatar

Paskelbta

data

Lietuvos  vyriausybė Radviliškio rajono savivaldybei  į biudžetą grąžino 164 tūkst. eurų – dalį lėšų, išleistų kovai su Covid -19 pandemija ir paimtų iš Socialinės  paramos skyriaus lėšų. Paimant šias lėšas meras pažadėjo, jog atgavus šią sumą iš LR vyriausybės, jos bus grąžintos Socialinės paramos skyriui, tačiau taip neatsitiko.

Socialinėms reikmėms lėšų pakanka. Ar tikrai?

Rugsėjo 10 d. vykusiame  Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos  posėdyje  nepartinis Tarybos narys Gediminas Lipnevičius pasiteiravo  rajono mero A. Čepononio: „Kodėl jūs, valdantieji, taip elgiatės su žmonėmis?  Vyriausybės grąžinta suma – 164 tūkst. – vėl  bus panaudota vandentvarkos projektams, o ne vargstantiems žmonėms. Į mane kreipiasi socialinio būsto gyventojai, neturintys galimybių nusiprausti, skundžiasi Nakvynės namų gyventojai  dėl prastų gyvenimo sąlygų“…

Finansų skyriaus vedėja  Rita  Chlebauskienė informavo: „Lėšos biudžete yra atstatomos pagal poreikį. Šiuo metu nepasiturintiems gyventojams pašalpoms  yra skirta 1 766 tūkst. eurų. Iki šiol nesame gavę nei vieno nusiskundimo dėl socialinių problemų“. Ar tiesą sako savivaldybės ponai?

Gyventojai valdininkais nebepasitiki?

Vis dažniau rajono gyventojai dėl bėdų bei problemų kreipiasi pagalbos ne į savivaldybės administraciją, o  į realiai padedančius Tarybos narius, vienas tokių – nepartinis G. Lipnevičius.

„Prašau Jūsų (Tarybos nario) ir bendruomenės pagalbos. Kai paskyrė man šį butą (savivaldybės socialinį būstą), jis buvo apgailėtinos būklės. Nebuvo nei šalto, nei karšto vandens, taip pat nebuvo gyvatuko ir elektros. Viskas buvo sulaužyta. Tame bute voniai įrengti nėra vietos, bet dušą galima įrengti.

Miesto meras žadėjo įrengti dušą, bet rengia iki šios dienos. Jo pažadai nuėjo niekais. Kreipiausi ir į Seimo narius Salamakiną ir Gaidžiūną, bet jų pažadus nupūtė vėjas. Kai buvo stiprios kojos, ėjau į miesto pirtį, o dabar tiek toli sunku nueiti – skauda kojas. Butas yra socialinis. Kreipiausi į soc. skyrių, bet atsakinga darbuotoja pasakė, kad  kai nupjaus koją, tada pastatysime dušą. Mane nustebino toks darbuotojos atsakymas. Gyvenu tame bute nuo 2002 metų, rajono ponai į tai dėmesio nekreipia. Gyvatuko nėra, o sąskaitos ateina už gyvatuką. Kur tie pinigai dingsta, pasidalina ponai?

Tame name 10 butų neturi gyvatukų. Visi mokame už šį patarnavimą. Radviliškyje yra 4 bendrabučiai Stiklo, Kaštonų, Vaižganto gatvėse. Visi šie bendrabučiai moka už gyvatukus. Tai tokie dalykai dedasi Radviliškyje“,- tokiu laišku į Tarybos narį bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininką  kreipėsi  pagalbos  radviliškietis Antanas Užkuraitis.

Su šio laiško turiniu G. Lipnevičius  supažindino savo kolegas Tarybos narius, savivaldybės administracijos vadovus ir merą Tarybos posėdžio metu.

Pašalpos yra išmokėtos visiems…

Į Seimą iš rajono norinčiam  pabėgti merui A. Čepononiui pacituoto laiško turinys galimai buvo labai nepatogus, nes jis posėdyje pasistengė kuo greičiau šį klausimą „užraukti“. „Pašalpos yra išmokėtos visiems gyventojams, o jeigu yra problemų, tegul kreipiasi į  merą ar seniūną“,- atsainiai mestelėjo meras A. Čepononis.

Tik įdomu, kodėl meras siūlo gyventojams kreiptis į jį ar seniūną, nes, kaip matome, meras dalina tuščius pažadus, o gyventojai skundžiasi, jog miesto seniūnui E. Mončauskui  neįmanoma prisiskambinti.

Beje, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, mero bendrapartietė, šiame socialiniame būste gyvenančiam radviliškiečiui  pasiūlė dušą įsirengti pačiam. „Dėl to, kad mano iš savivaldybės nuomojamame socialiniame būste nėra  nei karšto vandens, nei galimybės nusiprausti, nuėjau pasiskųsti administracijos direktorei J. Margaitienei. Tačiau vietoje to, kad padėtų, direktorė man pasiūlė dušą įsirengti pačiam. Už ką aš įsirengsiu dušą, gaudamas tik varganą pensiją? Greitai apteksiu utėlėmis ir blusomis“,- skundėsi vyriškis.

Iš kokių lėšų gyventojas turėtų investuoti  į savivaldybei priklausantį turtą, direktorė nepaaiškino. Juk  visiems žinoma, kad socialinius būstus gauna tik vargstantys ar mažas pajamas gaunantys gyventojai.

Kaip matome iš radviliškiečio skundo, socialinių problemų rajone tikrai nemažai, o norint jas išspręsti  bei palengvinti vargstančių  rajono gyventojų  buitį, reikia labai  nedaug lėšų. Kaip informavo A. Užkuraitis, sutvarkyti jo socialinį būstą užtektų ir 500 eurų. Tačiau jam po operacijos ir gaunančiam mažą  pensiją  ir tokie pinigai yra labai dideli.

Taip ir kartojasi situacija rajone – abejotiniems „įsisavinimo“ projektams skiriami šimtai tūkstančių, o vargano  žmogelio buičiai palengvinti  mero bei administracijos direktorės vadovaujama savivaldybė gaili ir kelių šimtų eurų.

Jonas Petrikas


Skaityti daugiau

Aktualijos

Europos paveldo dienos 2020 Radviliškio rajone

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 18 d. Radviliškyje tradiciškai vyko Europos paveldo dienos, kurių tema šiais metais – paveldas ir edukacija. Ta proga keliauti po rajoną ir susipažinti su paveldu ir edukacijomis miesto mokinius pakvietė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris.

Į ekskursiją vyko mokiniai ir mokytojai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos. Miesto centre tradiciškai buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.

Po vėliavos pakėlimo ir sveikinimo žodžių mokiniai ir mokytojai susėdo į autobusą ir patraukė į pirmą kelionės tašką – Šeduvos kultūros ir amatų centrą. Šeduvos užvažiuojamuose namuose Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai supažindino su keramikos paslaptimis. Vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame mokiniai iš molio lipdė dubenėlius.

Šeduvos bažnyčioje mokiniai iš arti galėjo pamatyti, kaip atrodo bažnyčios vargonai, bei klausėsi įdomių pasakojimų apie senąją Šeduvą.

Antrasis sustojimo taškas buvo Baisogalos dvaras. Čia ekskursijos dalyviai galėjo pasivaikščioti po dvaro parką, pasigrožėti dvaro pastatu ir susipažinti su dvaro istorija. Pasivaikščiojus po Baisogalos dvaro teritoriją, ekskursantai buvo pakviesti pakvietė vykti į Pakiršinio dvarą ir jame įsikūrusį Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrą.

Ten mokiniams buvo papasakota dvaro istorija, mokiniai buvo supažindinti su etninės kultūros ir amatų centro veikla, kokiais amatais jie užsiima, kokias vykdo edukacines veiklas. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti vieną iš daugelio edukacinių užsiėmimų – draugystės apyrankės pynimą. Nespėjusieji nusipinti apyrankės, ją baigs parsivežę namo.

Iš Pakiršinio dvaro Europos paveldo dienų dalyviai patraukė atgal į jų laukiantį autobusą ir kupini įspūdžių išvyko atgal į Radviliškį.
Visos ekskursijos metu buvo laikomasi visų saugumo priemonių.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019