Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rinkimai – „batkai“ panorėjus

Avatar

Paskelbta

data

Komentaras


Rinkimai iš vieno kandidato, už kurį balsuoja 99,9 proc. rinkėjų. Ne, tai ne groteskiškas vaizdelis iš „batkos“ (liet. – tėtušio) Aliaksandro Baltarusijos ir net ne iš gūdaus sovietmečio, nuo kurio nirtingai kratosi Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Tai vaizdelis iš vietinio „batkos“ – krikščionio ir demokrato Antano Čepononio vadovaujamos Radviliškio rajono savivaldybės organizuojamų seniūnaičių rinkimų.

Savivaldybė birželio 30-ąją paskelbė pakartotinius Radviliškio miesto seniūnijos Rūmų ir Vaižganto seniūnaičių rinkimus. Ankstesnieji rinkimai neįvyko, nes radviliškiečiai nėjo balsuoti. Kai kitos šalies savivaldybės sudarė sąlygas gyventojams balsuoti internetu arba visą savaitę jiems patogiu laiku, Radviliškyje „rinkimai“ suspausti vos į dvi valandas. Kaip ir šį kartą.

Kuo mažiau laiko kandidatų kėlimui ir balsavimui, tuo mažiau netikėtumų, kad valdžios pasiūlytas kandidatas nebus išrinktas.

O ir balsuoti už ką? Nei kandidatai, jų programos pristatytos, nei vieši susitikimai – debatai su jais organizuoti. Ir apskritai – savivaldybė net nepasistengė gyventojus informuoti, kas tie seniūnaičiai ir „su kuo jie valgomi“, kokios jų teisės ir pareigos.

Rinkimus rajone organizuoja teisiamųjų suolą trinančio mero Antano Čepononio valdžiai ištikimi klerkai. Tie patys klerkai kiša po nosimis „teisingų“ kandidatų pavardes, tie patys klerkai „skaičiuoja“ balsus.

Taip išrenkami lojalūs biudžetininkai. Tai yra tie, kurių darbdaviai sėdi savivaldybėje. „Neteisingi“ kandidatai neišrenkami. Pavyzdžiui, tokiu „neteisingu“ kandidatu tapo aktyvus ir žinomas krašto visuomenininkas,  po to, kai savivaldybės Tarybos etikos komisijoje balsavo už tai, kad gyventojus apsišikėliais išvadinęs meras Antanas Čepononis pasielgė neetiškai. (Suprask, radviliškiečiams patinka būti pravardžiuojamais visokiais šikniais, todėl nubaudė principingą vyrą ir balsavo už tą, kuris merui bėdos nepridarys).

Ir bėram arkliui aišku, kas gali laimėti tokiuose rinkimuose, kuriuose renkama iš vieno „teisingo“ kandidato, todėl „Radviliškio krašto bendruomenė“, skaičiuojanti per tūkstantį kraštiečių, šioje seniūnaičių rinkimų parodijoje nebedalyvauja. Turime pakankamai aktyvių bendruomenės narių, kurie principingai atstovauja kraštiečių interesams ir be valdiškų rinkimų ir dalijamų „įgaliojimų“.

O kol kas – sveikinimai išrinktiems Radviliškio „batkos“ kandidatams. Griausmingos ovacijos. Visi ploja atsistoję. Kaip senais „gerais“ kompartijos laikais.  Belieka tikėtis, kad išrinktieji seniūnaičiai pagaliau pradės dirbti savo seniūnaitijų žmonių labui, nes kai kurie iš jų išrinkti jau ne pirmą kartą.
Kad buvusieji seniūnaičiai nedirbo taip, kaip jiems priklauso, rodo tas faktas, kad gyventojai jų paprasčiausiai nepažįsta. Paklausus „Radviliškio krašto bendruomenės“ nario, kas yra jo  seniūnaitijos seniūnaitis, dažniausiai veide išvysdavau nuostabą – dauguma nežinojo, nei kas jis toks, nei ką jis veikia.

Gediminas LIPNEVIČIUS,
Radviliškio krašto bendruomenės pirmininkas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi