Postų tortas suraikytas, uogytės – konservatoriams

Žurnalistus į spaudos konferenciją pakvietęs meras A. Čepononis viešai pareiškė apie jau sudarytą koaliciją. „Koalicija jau yra sudaryta, mes susitarėme dirbti su „valstiečiais“. Ar daugiau toje komandoje  kas nors bus, priklausys nuo mūsų ir „valstiečių“  sprendimų.

Pavieniui su niekuo  nesikalbėsime, nesiderėsime, tad mūsų koaliciją sudarys  16 Tarybos narių. Praėjusią kadenciją koaliciją sudarė 19 Tarybos narių“,- sakė meras
Pasak A. Čepononio,  galimas kandidatas į vicemero postą – M. Pauliukas, į administracijos direktorės postą galima kandidatė – J. Margaitienė , administracijos  direktorės pavaduotojos klausimas kol kas  atviras. Pasak mero, šios pareigos yra specifinės, kadangi reikia išmanyti teisinius  reikalus, dirbti su antikorupcine programa. Tiesa, M. Pauliukui buvo iškelta sąlyga, kad, jeigu jis norės užimti vicemero postą, privalės keltis gyventi į Radviliškio rajoną. „M. Pauliukas mane patikino, kad tai nebus kliūtis, nes yra nusipirkęs sodybą Radviliškio rajone“,- sakė meras.
Seniūnai dar neapsisprendė
Konferencijos metu meras nieko konkretaus nepasakė apie į rajono Tarybos narius patekusių Šeduvos seniūno J. Pranio bei Radviliškio miesto seniūno E. Mončausko apsisprendimą  – ar jie liks seniūnų postuose, ar apsispręs tapti rajono Tarybos nariais.
„Kiek žinau, seniūnai dar mąsto, tai jų pačių apsisprendimas, aš už juos negaliu atsakyti“,- sakė meras. Atsisakius Tarybos nario mandato, seniūnams tektų pakratyti ir savo asmeninę piniginę. Pasak mero, užstatą, sudarantį 9,6 tūkst. eurų, už konservatorių partijos atstovus sumokėjo „centrinė“ partija. Su kandidatais buvo pasirašytos sutartys, kokią dalį užstato tektų grąžinti patiems kandidatams, o kokią dengs partija – TS-LKD. Dengimo suma priklausys nuo kandidato vietos sąraše, tad kai kuriems kandidatams, atsisakius mandato, visą sumą tektų dengti iš savo kišenės.
Beje, jeigu Šeduvos seniūnas J. Pranys atsisakys Tarybos nario mandato, jis rinkėjų pasitikėjimą bus pamynęs jau antrą kartą. Pirmą kartą atsisakęs Tarybos nario mandato, J. Pranys „Radviliškio kraštui“ teigė, kad, būdamas seniūnu, nuveiks daugiau naudingų darbų Šeduvos seniūnijai. Kokių naudingų darbų seniūnas nuveikė Šeduvoje per ketverius metus, paliekame spręsti šeduviams.
Beje, tapę Tarybos nariais, seniūnai turėtų ieškotis kito darbo, nes Tarybos nariams mokama 170 eurų išmoka tikrai nekompensuos seniūno atlyginimo.
Meras paklaustas  ar, seniūnams tapus Tarybos nariais, jiems nebus kuriami postai savivaldybės įmonėse, atsakė, kad tikrai ne. Tačiau kas galėtų paneigti, kad  J. Praniui ir E. Mončauskui tapus Tarybos nariais, jiems nebūtų pasiūlytos pareigos  Švietimo ir sporto paslaugų centre, „Radviliškio šilumoje“ ar „Radviliškio vandenyse“…
Su socialdemokratais susitarti nepavyko
Konferencijos metu buvo paklausta, kodėl  ketinimų protokolas pasirašytas su „valstiečiais“, o „ant
 ledo“ palikti ilgamečiai koalicijos partneriai socialdemokratai.
„Liepos mėnesį mes tris kartus derėjomės su socialdemokratais dėl galimo koalicijos sudarymo. Socialdemokratams buvo pasiūlyta tokia postų „rokiruotė“: jeigu konservatoriai laimi mero postą, konservatoriams atitenka mero ir administracijos direktoriaus postai. Jeigu meru tampa socialdemokratas, tada konservatoriams atitenka vicemero bei administracijos direktoriaus pavaduotojo postai. Toks pasiūlymas socialdemokratų nesudomino ir trečią kadenciją jie tokiomis sąlygomis dirbti nesutiko“,- sakė A. Čepononis.
Žurnalistų paklaustas meras, ar nesusidarys tokia situacija, kaip  yra kalbama – 23 tarybos nariai prieš 2 nepartinius visuomeninio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“, vadovaujamo G. Lipnevičiaus, narius, atsakė, arba bus 16 tarybos narių koalicija ir opozicija, arba  plačioji koalicija, kaip prie bendro stalo sėdi ir tariasi 25 Tarybos nariai.
Šiuo metu rajono Tarybos mandatus gavo: konservatoriai – 11 ir 1 meras, socialdemokratai – 5, „valstiečiai“ – 4, nepartinis visuomeninis komitetas „Už geresnį gyvenimą visiems“ – 2, „Darbo partija“- 2.
Kadangi meras dažnai keičia nuomonę, kaip galutinai susidėlios politikų „dėlionė“, skaitykite kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.
P.S. Jau dabar Radviliškio politikos užkulisiuose kalbama, kad atėjus į Tarybą nepartinio komiteto nariui G. Lipnevičiui, kuris dažnai pasisako prieš brangius pirkimus bei biudžeto pinigų  grobstymą, laukia įdomus politinis sezonas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts