Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Skaitytojai skundžiasi

Avatar

Paskelbta

data

Trianguliacija

Tai lotyniškos kilmės žodis, reiškiantis trikampį ir naudojamas geodezijoje, moksliniuose tyrimuose, biologijoje ir pan. Net vienas mistinis – siaubo filmas turėjo tokį pavadinimą. Aš ji panaudojau tik norėdamas atkreipti  Jūsų dėmesį, nes už to slepias trys gyventojų skundai.

Pirmasis. Autorė nežinoma. Sprendžiant iš balso, maloni vidutinio amžiaus dama. Ji paprašė įvertinti gyvatvores  šalia Žaliosios g. 35 namo. Tačiau pradžioje nedidelis nukrypimas apie gyvatvores. Niekas nepaneigs, kad tai praktinio meno viršūnė, priklausanti nuo prižiūrinčio asmens gebėjimų (yra tam tikras panašumas su kirpėjais). Radviliškyje tai atliekama mėgėjiškame lygmenyje ir tai ne tragedija. Blogiau, kai gyvatvorės pamirštamos ar jas prižiūri primityvas, neturintis net elementaraus supratimo apie sodininko darbą. Rezultatas – formos, kurios apibūdinamos „šlykščiau nebūna“. Tinka ir gyvatvorėms prie 35 namo. Dabar sugrįžtu į Žaliąją gatvę. Minėtame name, ko gero, nėra vyrų, mokančių naudotis sodininko žirklėmis ir kitais tam skirtais įrankiais. Jei prie minėto namo pasimatymą savo Džiuljetai būtų paskiręs tulas Ramūnas, čia jo niekas nebūtų suradęs. Iš kitos pusės, jei bendrijos gyventojai už šią paslaugą moka kokiai  nors bendrovei ir patys neprideda rankų-rezultatas akivaizdus. Mano patarimas naujajam miesto seniūnui-darbų kokybės kontrolė ir tinkama personalo paieška. Gyvatvorės – subtilus dalykas, nemėgstantis atgrubnagių kirvių.

Antrojo skundo autorė F.Š. Garbi senolė tvirtino, jog jai sunku nueiti iki artimųjų kapų senosiose Radviliškio miesto kapinėse. Priežastis – aukšta nenušienauta žolė. Mano nuomone, kapinių priežiūra – svarbus kultūros  rodiklis ir joms nederėtų taikyti kažkokių šienavimo normų. Nuo senųjų kapinių uždarymo praėjo pusė amžiaus ir jos virsta kapinių parodija. Kakarykai, šlamšto sankaupos patvoriuose, laidojimo rūsio liekanos – šiukšlynas ir dar daug kitų dalykų, kurių tvarkymas neatidėliotinas. Ar sugebės šią problemą išpręsti naujasis seniūnas nežinau, bet nemokamą patarimą jam pateiksiu. Talkos būna ne tik lenininės ar pavasarinės. Tad kreipkitės į konservatorių partiją (ji didžiausia rajone), tarybos deputatus, krašto patriotus ir garbės piliečius, pvz.,  V. Juozapaitį ir pasirūpinkite darbo įrankiais, mažosios mechanizacijos priemonėmis, transportu šiukšlėms išvežti. Pagal tai, kaip pavyks, bus galima spręsti apie Jūsų potencija tvarkyti miestą.

Trečiasis skundas. Respondentas G.L. Jis informavo redakciją apie nykstančią Antaniškių parko estradą. Lankiausi. Ji tikrai nyksta. Jau dingo keturios tvoros sekcijos, išlaupytos plytelės, o ant terasų, tarp suolų likučių, auga medeliai. Vieta mėgstama šunų vedžiotojų, uogautojų-grybautojų, sportininkų ir tyro oro mėgėjų apleista. Poilsio aikštelėje pilamos šiukšlės, užžėlę grioviai, po augmenija pasislėpęs nevalomas tvenkinys jau nieko nebestebina. Įdomiau tai, kad prie „Medžiotojų svetainės“ griuvenų renkasi marga publika ir kepa laužuose galimai iš už miško esančiame lauke išsikastas bulves. Tai romantika ir problema, kurios, mano nuomone, miesto seniūnas neišspręs. Tad mano patarimas – estrados likvidacija. Sėkmės. Na, o kad seniūno darbas būtų lengvesnis, patariu jam skaityti „Radviliškio kraštą“. Iš jo galima sužinoti visas mieste egzistuojančias problemas. Ir jas spręsti arba organizuoti trambambalius. Šio lietuviško žodžio net nepaaiškinsiu, savo opusą apie gyventojų skundus pabaigsiu.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi