Reportažas iš fronto zonos

Nors, tiesą pasakius, šis frontas neregimas, bet vyksta nepaliaujamos kautynės su nematomu, bet mirtį nešančiu virusu. Šiuo sudėtingu laikotarpiu kai kurie laikraščio skaitytojai pageidauja paprasto paaiškinimo, kaip dirbs poliklinika.

***

Visą šią informaciją galima rasti ir poliklinikos tinklalapyje, bet ne visi asmenys naudojasi ar turi kompiuterius.

Pirmiausia derėtų nuliūdinti hipochondrikus – nuolatinius poliklinikos lankytojus. Pirmenybė bus teikiama nuotoliniam vaistų išrašymui ir konsultacijoms telefonu.

Dėl vizito į polikliniką būtina gydytojo ar slaugytojos registracija. Pacientų skaičius griežtai ribojamas, lydintys asmenys – nepageidaujami. Paaiškinsiu, kodėl. Dažnai iš kaimų pacientą lydėdavo gausi šeima, draugai ir kaimynai, šiuo metu,jei tai būtina, ligonį galės lydėti tik vienas asmuo. Į polikliniką bus įleidžiama likus 10 minučių iki apsilankymo pradžios. Klientai turės dėvėti apsaugines priemones (kaukę, pirštines) ir laikytis 2 metrų atstumu vienas nuo kito. Tyrimai ar kitos procedūros bus atliekami vizito metu. Tai siekiamybė. Ligonius po vieną per valandą priims visi poliklinikos gydytojai. Pageidautina ir reikalaujama, kad pacientai atvyktų tiksliai nustatytu laiku. Visi pacientai (išskyrus nukreiptus procedūroms) turės per pusvalandį palikti poliklinikos patalpas, kurios bus dezinfekuojamos iki kitų pacientų atvykimo.

***

Ta pati ligonių priėmimo tvarka taikoma ambulatorijose, med. punktuose ir Psichikos sveikatos centre. Bus priimami tik sunkiomis psichikos ligomis sergantys asmenys. Esant reikalui, leidžiamas vienas lydintis asmuo. Manau, čia nepakenks paprastas paaiškinimas. Sunkūs psichikos ligoniai yra tie, kurie mato nematomus ir girdi negirdimus dalykus. Nuo raminamųjų priklausomi, charakterio sutrikimų (psichopatijų) turintys klientai nėra sunkūs ligoniai. Psichologai teiks nuolatines konsultacijas nuotoliniu būdu ir tik išimtinais atvejais konsultuos tiesiogiai. Čia vėl pateiksiu savo nuomonę.

Manau, jog savaitę girtavusiam asmeniui, negavusiam iš žmonos lėšų atsipagiriojimui, pagrasinus nusižudyti, nebūtinai turi būti taikomas savižudžio statusas. Tokių girtuoklių, nežinančių, ką kalba tarp vadinamų savižudžių – 99 proc. Dar priminsiu vieną aktualią problemą – profilaktinius sveikatos patikrinimus.   

***

Profilaktiniai sveikatos patikrinimai teikiami dėl ginklo naudojimo, naujo įsidarbinimo, vairavimui turės registruotis ir pagal registratūros pateiktą sąrašą įleidžiami į polikliniką ir Psichikos sveikatos centrą. Iškart atsakau į galimą klausimą dėl sąrašų ir registracijos. Jie reikalingi tam, kad, esant reikalui, būtų galima nustatyti užkrato nešiotojus. Neturėtų nerimauti ir tie asmenys, kuriems pasibaigė neįgalumo terminas. Jis automatiškai pratęsiamas karantino metu ir dar mėnesį po karantino pabaigos.

***

Norėtųsi baigti optimistiškai, bet neregimas frontas yra frontas. Keičiantis epidemiologinei situacijai, galimos įvairios poliklinikos darbo korekcijos.

Šią informaciją, remdamasis Radviliškio r. PSPC planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje planu, pateikiu paprasta kalba, suprantama daugumai laikraščio skaitytojų.

Mano patarimai pabaigai. Jei nėra būtinybės, bendraukite su gydytoju nuotoliniu būdu. Ir dar. Jeigu pamatavus temperatūrą prie poliklinikos durų atsidursite izoliatoriuje, nebijokite. Viskas bus daroma Jūsų labui.

Paruošė Vytautas Mikalauskis

Total
12
Dalinasi
Related Posts