Socialiniai tinklai

Aktualijos

Reportažas iš fronto zonos

Avatar

Paskelbta

data

Nors, tiesą pasakius, šis frontas neregimas, bet vyksta nepaliaujamos kautynės su nematomu, bet mirtį nešančiu virusu. Šiuo sudėtingu laikotarpiu kai kurie laikraščio skaitytojai pageidauja paprasto paaiškinimo, kaip dirbs poliklinika.

***

Visą šią informaciją galima rasti ir poliklinikos tinklalapyje, bet ne visi asmenys naudojasi ar turi kompiuterius.

Pirmiausia derėtų nuliūdinti hipochondrikus – nuolatinius poliklinikos lankytojus. Pirmenybė bus teikiama nuotoliniam vaistų išrašymui ir konsultacijoms telefonu.

Dėl vizito į polikliniką būtina gydytojo ar slaugytojos registracija. Pacientų skaičius griežtai ribojamas, lydintys asmenys – nepageidaujami. Paaiškinsiu, kodėl. Dažnai iš kaimų pacientą lydėdavo gausi šeima, draugai ir kaimynai, šiuo metu,jei tai būtina, ligonį galės lydėti tik vienas asmuo. Į polikliniką bus įleidžiama likus 10 minučių iki apsilankymo pradžios. Klientai turės dėvėti apsaugines priemones (kaukę, pirštines) ir laikytis 2 metrų atstumu vienas nuo kito. Tyrimai ar kitos procedūros bus atliekami vizito metu. Tai siekiamybė. Ligonius po vieną per valandą priims visi poliklinikos gydytojai. Pageidautina ir reikalaujama, kad pacientai atvyktų tiksliai nustatytu laiku. Visi pacientai (išskyrus nukreiptus procedūroms) turės per pusvalandį palikti poliklinikos patalpas, kurios bus dezinfekuojamos iki kitų pacientų atvykimo.

***

Ta pati ligonių priėmimo tvarka taikoma ambulatorijose, med. punktuose ir Psichikos sveikatos centre. Bus priimami tik sunkiomis psichikos ligomis sergantys asmenys. Esant reikalui, leidžiamas vienas lydintis asmuo. Manau, čia nepakenks paprastas paaiškinimas. Sunkūs psichikos ligoniai yra tie, kurie mato nematomus ir girdi negirdimus dalykus. Nuo raminamųjų priklausomi, charakterio sutrikimų (psichopatijų) turintys klientai nėra sunkūs ligoniai. Psichologai teiks nuolatines konsultacijas nuotoliniu būdu ir tik išimtinais atvejais konsultuos tiesiogiai. Čia vėl pateiksiu savo nuomonę.

Manau, jog savaitę girtavusiam asmeniui, negavusiam iš žmonos lėšų atsipagiriojimui, pagrasinus nusižudyti, nebūtinai turi būti taikomas savižudžio statusas. Tokių girtuoklių, nežinančių, ką kalba tarp vadinamų savižudžių – 99 proc. Dar priminsiu vieną aktualią problemą – profilaktinius sveikatos patikrinimus.   

***

Profilaktiniai sveikatos patikrinimai teikiami dėl ginklo naudojimo, naujo įsidarbinimo, vairavimui turės registruotis ir pagal registratūros pateiktą sąrašą įleidžiami į polikliniką ir Psichikos sveikatos centrą. Iškart atsakau į galimą klausimą dėl sąrašų ir registracijos. Jie reikalingi tam, kad, esant reikalui, būtų galima nustatyti užkrato nešiotojus. Neturėtų nerimauti ir tie asmenys, kuriems pasibaigė neįgalumo terminas. Jis automatiškai pratęsiamas karantino metu ir dar mėnesį po karantino pabaigos.

***

Norėtųsi baigti optimistiškai, bet neregimas frontas yra frontas. Keičiantis epidemiologinei situacijai, galimos įvairios poliklinikos darbo korekcijos.

Šią informaciją, remdamasis Radviliškio r. PSPC planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapinio atnaujinimo ir teikimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje planu, pateikiu paprasta kalba, suprantama daugumai laikraščio skaitytojų.

Mano patarimai pabaigai. Jei nėra būtinybės, bendraukite su gydytoju nuotoliniu būdu. Ir dar. Jeigu pamatavus temperatūrą prie poliklinikos durų atsidursite izoliatoriuje, nebijokite. Viskas bus daroma Jūsų labui.

Paruošė Vytautas Mikalauskis

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Strateginis veiklos planas – tik fantazija?…

Avatar

Paskelbta

data

Nemažai diskusijų  balandžio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės taryboje sukėlė  Radviliškio rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano tvirtinimas. Buvo pastebėta, jog jame nėra numatyta realių  darbų, kuriuos reikėtų įgyvendinti per dešimt metų.

Strateginį veiklos planą rengė pirmakursis?

Tarybos posėdyje  nemažai kritikos Strateginiam planui kliuvo ir iš gyventojų, ir iš Tarybos narių. Buvo pastebėta, jog plane neatsispindi tragiška rajono situacija – gyventojų vidutinis amžius pats prasčiausias šalyje, o gydytojų, tenkančių vienam gyventojui, skaičius pats mažiausias.
Kadangi į rajoną įsisukęs mokyklų naikinimo vajus, Strateginiame plane taip pat nepaminėta, kokias mokyklas numatoma uždaryti ar reorganizuoti.
Strateginio plano rengėjams kliuvo ir už tai, kad paruoštame dokumente  nėra gyventojų apklausų rezultatų.

Plane  nepakankamai nušviesta ir turizmo įgyvendinimo strategija – jame paminėti dviračių takai, kuriuos gyventojai apvažinėjo jau prieš penkerius metus.

Paminėjus tokius trūkumus, iškilo klausimas, ar toks dokumentas apskritai reikalingas – jį sudaro per 80 puslapių, o  jokios konkrečios informacijos nepateikta.

Dokumentas – tik vizija…

Savo kūrinį tarybos posėdyje bandė ginti Investicijų ir turto valdymo skyriaus  vedėjas Gintaras Pilypas. „Strateginio plano ruošimą 10 metų laikotarpiui įpareigoja Seimo nutarimai, Vidaus reikalų ministerijos įstatymai.  Jis neturi būti konkretus – ką  pasieksime, kokia  kryptimi vystysime rajoną – tai sudėlios Tarybos sprendimai. Gyvenimas keičiasi ir nėra galimybės surašyti konkrečius objektus – tai daroma ruošiant 3 metų strateginį planą. Šis dokumentas neužkerta kelio keisti rajono vystymo krypties kitai Tarybai“,- sakė vedėjas.

Tarybos narė Z. Žvikienė pasiteiravo, kur vis dėlto galima susipažinti su gyventojų apklausų rezultatais – juk įdomu, kokie rajono gyventojų lūkesčiai.

Pasirodo, apklausų rezultatai buvo patalpinti tik  savivaldybės internetinėje svetainėje, o pagal juos, pasak  G. Pilypo ir buvo kuriamas Strateginis planas.

Tad  apie 90 puslapių sudarantis dokumentas – tik vizija, kuri galimai niekada nebus įgyvendinta.

Tvarkinga gatvė bus tvarkoma …  kad gatvė būtų tvarkinga

Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo G. Pilypo, kodėl ardoma  gera Vasario 16-osios gatvė. Pasak vedėjo, Radviliškio rajonas nėra tikslinė teritorija, tik geresnė už vidutinę, ir iš Europos sąjungos negavo lėšų kelių rekonstrukcijai, o tik kelių tvarkymui, gerinant eismo sąlygas. Tad  siekiant įsisavinti šias lėšas ir gerinamos eismo sąlygos trijose sankryžose: bus užtikrintas saugus pėsčiųjų judėjimas, pagerintas apšvietimas, bus lengviau judėti neįgaliesiems.

Tarp Tarybos narių buvo kilusi diskusija dėl administracijos direktorės J. Margaitienės  darbų  pirkimo konkurso už daugiau kaip 650 tūkst. eurų, nes radviliškiečiai Vasario 16-osios gatvę jau praminė „auksine“, kaip ir miesto aikštę.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Beveik 60 kartų gaisrinę saugą pirtyse tikrino ugnis

Avatar

Paskelbta

data

Prieš didžiąsias šventes, tarp jų ir Velykas, per Didįjį šeštadienį yra įprasta kūrenti pirtį. O ten, kur ugnis, visada yra didesnė ir gaisro tikimybė.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiais metais degė 59 pirtys, pernai per tą patį laikotarpį liepsnojo 47. Net 45 gaisrai jose įsiplieskė dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Po kelis gaisrus sukėlė elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai ir neatsargus žmogaus elgesys.

Vien pernai ugniagesiai gesino 175 pirtis. Kaip rodo penkerių metų gaisrų statistika, vidutiniškai per metus ugnis aplanko daugiau kaip 140 pirčių.

„Didžiausias gaisro pavojus pirtyje kyla dėl netinkamos konstrukcijos dūmtraukių, kai nesilaikoma norminių atstumų tarp sumontuoto šildymo įrenginio ar dūmtraukio iki degių statinio konstrukcijų. Dūmtraukis nuo jų turi būti nutolęs ne mažiau kaip 25 cm, o nuo paties šildymo įrenginio  – nuo 25 cm iki 1 m. Be to, kūrenant pirtį  patartina jos per daug neprikūrenti ir nepalikti be priežiūros. Pakuros durelės turi būti uždarytos, o malkos laikomos ne arčiau kaip per metrą,“  – sako  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos vyriausiasis specialistas Kęstutis Skrickis.

Be to, priklausomai nuo pirties eksploatavimo intensyvumo, bet ne rečiau kaip kartą per metus, būtina  iš dūmtraukio išvalyti suodžius. Beje, pirties durys turi atsidaryti į išorę, jos turi būti be užraktų ar sklendžių, kad kilus gaisrui iš jos galėtumėte kuo skubiau išeiti.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos

Skaityti daugiau

Skaitomiausi