Socialiniai tinklai

Aktualijos

„Demokratijos šventė“ – tik išrinktiesiems

Avatar

Paskelbta

data


Demokratija kaip viena valdymo formų atėjo iš Senovės Graikijos laikų. Aristotelis ją laikė  bloga valdymo forma. Vakarų Europos šalyse demokratija suprantama kaip nuolat vykstantis procesas, nes, anot V. Čerčilio, nieko kol kas geresnio nebuvo sugalvota. Autoritarinių režimų vadukai nusikopijavę vieną demokratijos institutų – rinkimus, iš karto mano esantys demokratai. Deja, tokį požiūrį dažnai demonstruoja ir Lietuvos kai kurių savivaldybių tiesiogiai rinkti merai.

Rinkimai įvyksta be jokių kliūčių
Tradicijos kuriamos pamažu. Tačiau itin netikėta, kai save konservatyviais laikantys konservatoriai su krikdeminiu – demokratiniu posparniu sugalvojo ne tik atvirus rinkimus. Jie įtraukė visuomenę į partijos remiamo kandidato į Prezidentus šou puikiai žinodami, kad Prezidentas privalo būti nepartinis. Kaip tarė, taip padarė. Savivaldybės suteikia nemokamai patalpas partijos ir jos skyrių veiklai. Sunku pasakyti, kaip su savivaldybėms priklausančiomis patalpomis buvo kitur, bet Radviliškis gėdos niekam nepadarė. Rinkimus organizavo ne tik partijos skyriaus būstinėje. Imituojant valstybinius rinkimus, tai buvo padaryta ir Šeduvos bei Baisogalos seniūnijų administracinėse patalpose. Apie šventę pranešta prieš mėnesį ir visi partijai nepriklausantys jai galėjo registruotis. Kai redakcija pradėjo teirautis, kokiu teisės aktu remiantis perduotos patalpos, paskutinę minutę susizgribta. Susidarė tokia komiška situacija. Skyriaus pirmininko Antano Čepononio pavaduotojas Vaidas Jakavičius kreipiasi į kitą pavaduotoją, Administracijos direktorę Jolantą Margaitienę, dėl trumpalaikės nuomos. O sutartį pasirašo su dar vienu pavaduotoju – Justinu Praniu, einančiu Šeduvos seniūno pareigas. Ir visa tai suderinama kone per vieną dieną. Tikra demokratijos tragikomedija.
Skirtingi įkainiai išduoda skubėjimą
Užspeisti į kampą, politinės partijos nariai, užimantys vadovaujančias pareigas, sumojo, kad reikia „legalizuoti“ patalpų nuomą. Bet nuompinigiai parodo, jog visa tai tiesiog eilinis farsas naivuoliams apdumti. Vos dienai praėjus nuo prašymo, lapkričio 2 dieną direktorė J. Margaitienė įsakymu patvirtino nuompinigius. Bet ekonomistai tokią tvarką, ko gero, vadintų planinės ekonomikos šedevru. Šeduvos seniūnijoje išnuomojama 53 kvadratinių metrų salė už 10 eurų valandinį įkainį, kai už tuos pačius 10 eurų Baisogalos seniūnijoje išnuomojamas vos 16,43 kvadratinių metrų dydžio kabinetas – skirtumas daugiau nei 3 kartus. Bet ar tai rūpi valdininkei, kad neefektyviai naudojamas VISŲ turtas. Ne, nes partija aukščiau visko. Ši politinė organizacija net nekreips dėmesio į tai, jog Baisogalos seniūnijoje rinkimus organizavusi komisija iš tikrųjų išsinuomotomis patalpomis nesinaudojo, bet pasirinko vestibiulį. Ar sutaupė rajono biudžetas, ar ne, spręsti patiems skaitytojams.
Kitiems taip sklandžiai nesigauna
Matydamas, kaip TS – LKD partijos Radviliškio skyriui neblogai sekasi su „paskutinės minutės“ patalpų nuoma, pabandžiau ir aš išsinuomoti. Ne už dyką prašyti, o sumokėti pinigus ir taip paremti rajono biudžetą. Kažin ar yra didesnių naivuolių nei aš, tikinčių realiai veikiančiomis institucijomis Radviliškio rajono savivaldos lygmenyje? Ar tai turi įtakos kelias kadencijas valdanti viena partija, kai viskas kone sustingę kaip kokioje pasakų karalystėje, spręsti skaitytojams. Tačiau prašymus pateikiau du kartus. Jei pirmu atveju valdininkai nesuprato, kas pageidauja išsinuomoti patalpas, tai antru atveju konstatavo, jog nenurodytas adresas ir telefonas. Juokingiausiai tai, kad šią informaciją perdavė … paskambinę telefonu. Pasiteiravau, kodėl nenurodžius telefono numerio sugebėjo paskambinti, kitame ragelio gale tebuvo atsidūsimas ir pastaba, jog aš gal net nenoriu tų patalpų išsinuomoti. Vėliau elektroniniu laišku kelios minutės iki darbo dienos pabaigos atskriejo neigiamas atsakymas, nes asmens tapatybės kortelės kopija nepatvirtinta. Bandžiau išsiaiškinti, kodėl V.Jakavičiui viskas kaip sviestu patepta ėjosi, valdininkė Diana Skaburskienė teisinosi: „Visi čia jį pažįsta, tiek tos čia politikos, juk mažas miestelis“. O ar turėjo teisiškai patvirtintą įgaliojimą atstovauti bent jau partijos skyriaus pirmininko vardu, valdininkė nedrįso atsakyti. Tad Radviliškio rajone – kaip D. Orvelo aprašytame „Gyvulių ūkyje“, kur kiaulės, tapusios lygesnėmis už kitus, perėmė vadovavimą fermai.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškyje girtas BMW vairuotojas kliudė aikštelėje stovėjusį automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 2 d. tarp 22.00 val. ir 22.15 val. Radviliškyje, Dariaus ir Girėno g., automobilių stovėjimo aikštelėje, automobilis BMW 318 kliudė aikštelėje stovėjusį automobilį BMW 120D ir jį apgadino. Automobilį BMW 318 vairavo neblaivus (2,27 prom.) vyras, gimęs 1983 m., kuris iš eismo įvykio vietos pasišalino. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Baisogaloje naktį iš parduotuvės pavogta cigarečių

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 2 d. apie 2.03 val. Radviliškio r., Baisogaloje, Maironio g., išdaužus dviejų durų stiklo paketus, įsibrauta į parduotuvę ir pavogta cigarečių. Turtinė žala nustatinėjama.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019