Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono sveikatos įstaigose – sumaištis

Avatar

Paskelbta

data

Jau keletą mėnesių iš eilės Radviliškio rajonas neturi vyriausiojo gydytojo. Per vienerių metų laikotarpį šį postą paliko dvi jaunos specialistės. Dabar laikinai šias pareigas vykdo Šeduvos PSPC direktorė A. Čiūdarienė. Negana to, neseniai iš direktorių pareigų pasitraukė Radviliškio PSPC direktorė V. Keršulienė ir Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė. Abi jos buvo pensinio amžiaus.

Paklaustas apie atleistas iš darbo įstaigų direktores, Radviliškio rajono vicemeras K. Augulis teigė, kad visus šiuos atleidimus tiesiogiai kuruoja meras A. Čepononis. Bet vicemeras patvirtino, kad, skirtingai nei V. Keršulienės atveju, Alksniupių ambulatorijos direktorė V. Barkauskienė iš darbo išėjo šalių susitarimu. Tai reiškia, kad abi pusės derėjosi ir dėl išeitinės kompensacijos dydžio. Jos dydžio vicemeras K. Augulis sakėsi nežinantis, o meras A. Čepononis šia savaitę atostogauja. Už personalą atsakinga Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ž. Buniuvienė atsisakė komentuoti situaciją ir pasiūlė klausimus pateikti raštu. O kompensacijos dydis gali siekti ir visų metų, arba 12 mėnesių, direktorės atlyginimą, tai galėtų viršyti ir 12 tūkstančių eurų.

Tačiau vis tiek  neaišku, kodėl iš darbo V. Barkauskienei buvo leista pasitraukti anksčiau nei yra įvykdytas Alksniupių ambulatorijos prijungimas prie Šeduvos PSPC, kadangi Radviliškio rajono Taryba kolegialiu sprendimu panaikino Alksniupių ambulatoriją siekdama medicinos įstaigų ir jų veiklų optimizavimo. Paprašyta pakomentuoti galimą situaciją dėl policijos atliekamo tyrimo pagal pateiktą pareiškimą, savivaldybės vyr. gydytojo pareigas einanti A. Čiūdarienė teigė nieko nežinanti. Vicemeras K. Augulis atsakė, kad oficialių raštų apie tokį tyrimą savivaldybė nėra gavusi.

Tuo tarpu tirdama Šiaulių apygardos prokuratūroje gautą Alksniupių ambulatorijos paciento pareiškimą, policija yra atlikusi dokumentų poėmius pačioje įstaigoje. Pareiškime yra suformuluotas kaltinimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Per kelerius metus V. Barkauskienė, dirbdama papildomai puse etato savo vadovaujamoje įstaigoje odontologe, galimai galėjo klastoti pacientų ligos knygeles, siekdamas pagerinti pacientų lankomumo, bei kitus įstaigos rodiklius.

Dabar galima tik spėlioti, ar nepaskubėjo rajono vadovai „paleisti“ ambulatorijos direktorę V. Barkauskienę – jie neabejotinai žinojo apie neskaidrumus šioje įstaigoje. Tarybos komitetuose ir pačioje Taryboje buvo garsiai svarstyta ši situacija, tačiau valdančiosios koalicijos tai visiškai nesudomino, buvo imtasi veiksmų užkardyti tolimesnį tyrimą. Prieš Alksniupiuose gyvenantį tarybos narį J. Malinauską buvo parašytas skundas ir jo elgesys buvo svarstomas Etikos komisijoje. Skundo esmė – opozicijos politikas per viešą Tarybos posėdį yra pasakęs, jog neaiškumus Alksniupių ambulatorijoje  turėtų aiškinti tarybos Kontrolės komitetas.

Klausimą dėl Alksniupių ambulatorijos direktorės pilno etato tikslingumo buvo iškėlęs socialdemokratas E. Martynkinas, bet jo bendrapartietis K. Augulis Tarybos posėdyje atsakė labai nerišliai ir nekonkrečiai, tik paminėdamas, kad tai „kažkieno“ palikimas. O šis palikimas galėjo ateiti iš tų laikų, kai vicemero pareigas ėjo dabartinis Etikos komisijos pirmininkas, valstiečių sąjungai priklausantis J. Povilaitis. Pati V. Barkauskienė buvo nepasiekiama.

Marius Aleksiūnas

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi