Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Politikai pasipiktinę savivaldybės administracija 

Paskelbta

data

Sausio 26 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Tarybos posėdis. Kaip dažniausiai būna pastaruoju metu, posėdis praėjo greitai ir ramiai, jokių diskusijų dėl svarstomų klausimų nekilo – juk komitetuose viskam buvo pritarta.

Rajono Taryboje – cenzūra

Įprastą ramybė sudrumstė tik keli nepaklusnūs politikai, uždavę „nepatogių“ klausimų. Tarybos narė Rima Tarbūnienė pasiteiravo, kodėl Tarybos nariai gauna administracijos atsakymus į paklausėjų raštus, o patys raštai ne visada persiunčiami. Negavę pačių raštų, rajono politikai negali susipažinti su jų turinių, o iš administracijos atsakymų ne visada galima net  numanyti, koks klausimas buvo užduotas rašte ar kokia problema keliama.

Atsakydamas į šį klausimą, vicemeras K. Augulis sakė, kad kiekvienam politikui siuntinėti pareiškėjų raštų nėra pagrindo – su jais Tarybos nariai susipažįsta per komitetų posėdžius ir ten juos gali nagrinėti. Beje, pasak vicemero, iš pareiškėjo A. M. administracija gauna laiškų kasdien ir ne po vieną, tad nemato reikalo visų jų persiųsti Tarybos nariams.

Kaip matome, Tarybos  pirmininkas yra cenzūros šalininkas ir nusprendžia, kuriuos pareiškėjų laiškus politikams verta persiųsti, o kurių – ne.

Pradėtas tyrimas dėl Sidabravo seniūno

Tarybos narys Jurgis Baublys teiravosi, ar vyksta tyrimas dėl Sidabravo seniūno etinio nusižengimo, nes šiuo klausimu atsiųstas administracijos paaiškinimas Tarybos narių netenkina. J. Baubliui buvo atsakyta, kad dėl Sidabravo seniūno V. Blužo girtumo darbo metu tyrimą pradėjo Vyriausybės tarnybos departamentas. Beje, Vyriausybės tarnybos departamentas tyrimą nurodė baigti iki vasario 6 d. ir „Radviliškio kraštas“ apie jo rezultatus būtinai informuos savo skaitytojus.

Festivalis Radviliškyje gali ir neįvykti

Tarybos posėdyje buvo pagarsintas rajono politikų kreipimasis į aukščiausias šalies institucijas. Šio kreipimosi esmė – pinigų prašymas miesto centrinės aikštės rekonstrukcijai.

2017 m. lėšų gauta iš kelių  priežiūros ir jos skirtos šalia aikštės esančių gatvių rekonstrukcijai, o pačiai aikštei rekonstruoti reikalingų 1,4 mln. eurų vyriausybė neskuba skirti. Kaip jau radviliškiečiai žino, meras net į Seimą pas Kultūros komiteto pirmininką R. Karbauskį vyko įrodinėti, kaip Radviliškiui mirtinai reikalingi pinigai aikštei rekonstruoti, kad 2018 m. čia galėtų vykti Europos žmonių festivalis.

Šis susitikimas pinigų neatnešė, tad į Seimo pirmininką, Premjerą, Vyriausybės bei Seimo narius nutarė kreiptis rajono Taryba raštu  „Dėl projekto, svarbaus visuomenei ir Lietuvos vardo garsinimui, įgyvendinimo“.

Beje, vyriausybė nutarė peržiūrėti visus VIP projektus, kuriems prašoma lėšų, ir įvertinti, ar jie tikrai reikalingi. Tad Europos žmonių festivalis Radviliškį gali ir aplenkti.

Radviliškiečiai stebisi, kodėl rajono politikai netaupė pinigų ir mokytis organizuoti panašų festivalį lėkė net į Prancūziją. Politikai nežvelgė į ateitį, manė, kad pinigų kaip visada pakankamai gaus iš neišsenkančios vyriausybės kišenės. Šiandien dėl rajono vadovų neįžvalgumo ir neūkiškumo turime suniokotą miesto aikštę ir tuščias kišenes rekonstrukcijai baigti.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi