Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Politikai pasipiktinę savivaldybės administracija 

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Tarybos posėdis. Kaip dažniausiai būna pastaruoju metu, posėdis praėjo greitai ir ramiai, jokių diskusijų dėl svarstomų klausimų nekilo – juk komitetuose viskam buvo pritarta.

Rajono Taryboje – cenzūra

Įprastą ramybė sudrumstė tik keli nepaklusnūs politikai, uždavę „nepatogių“ klausimų. Tarybos narė Rima Tarbūnienė pasiteiravo, kodėl Tarybos nariai gauna administracijos atsakymus į paklausėjų raštus, o patys raštai ne visada persiunčiami. Negavę pačių raštų, rajono politikai negali susipažinti su jų turinių, o iš administracijos atsakymų ne visada galima net  numanyti, koks klausimas buvo užduotas rašte ar kokia problema keliama.

Atsakydamas į šį klausimą, vicemeras K. Augulis sakė, kad kiekvienam politikui siuntinėti pareiškėjų raštų nėra pagrindo – su jais Tarybos nariai susipažįsta per komitetų posėdžius ir ten juos gali nagrinėti. Beje, pasak vicemero, iš pareiškėjo A. M. administracija gauna laiškų kasdien ir ne po vieną, tad nemato reikalo visų jų persiųsti Tarybos nariams.

Kaip matome, Tarybos  pirmininkas yra cenzūros šalininkas ir nusprendžia, kuriuos pareiškėjų laiškus politikams verta persiųsti, o kurių – ne.

Pradėtas tyrimas dėl Sidabravo seniūno

Tarybos narys Jurgis Baublys teiravosi, ar vyksta tyrimas dėl Sidabravo seniūno etinio nusižengimo, nes šiuo klausimu atsiųstas administracijos paaiškinimas Tarybos narių netenkina. J. Baubliui buvo atsakyta, kad dėl Sidabravo seniūno V. Blužo girtumo darbo metu tyrimą pradėjo Vyriausybės tarnybos departamentas. Beje, Vyriausybės tarnybos departamentas tyrimą nurodė baigti iki vasario 6 d. ir „Radviliškio kraštas“ apie jo rezultatus būtinai informuos savo skaitytojus.

Festivalis Radviliškyje gali ir neįvykti

Tarybos posėdyje buvo pagarsintas rajono politikų kreipimasis į aukščiausias šalies institucijas. Šio kreipimosi esmė – pinigų prašymas miesto centrinės aikštės rekonstrukcijai.

2017 m. lėšų gauta iš kelių  priežiūros ir jos skirtos šalia aikštės esančių gatvių rekonstrukcijai, o pačiai aikštei rekonstruoti reikalingų 1,4 mln. eurų vyriausybė neskuba skirti. Kaip jau radviliškiečiai žino, meras net į Seimą pas Kultūros komiteto pirmininką R. Karbauskį vyko įrodinėti, kaip Radviliškiui mirtinai reikalingi pinigai aikštei rekonstruoti, kad 2018 m. čia galėtų vykti Europos žmonių festivalis.

Šis susitikimas pinigų neatnešė, tad į Seimo pirmininką, Premjerą, Vyriausybės bei Seimo narius nutarė kreiptis rajono Taryba raštu  „Dėl projekto, svarbaus visuomenei ir Lietuvos vardo garsinimui, įgyvendinimo“.

Beje, vyriausybė nutarė peržiūrėti visus VIP projektus, kuriems prašoma lėšų, ir įvertinti, ar jie tikrai reikalingi. Tad Europos žmonių festivalis Radviliškį gali ir aplenkti.

Radviliškiečiai stebisi, kodėl rajono politikai netaupė pinigų ir mokytis organizuoti panašų festivalį lėkė net į Prancūziją. Politikai nežvelgė į ateitį, manė, kad pinigų kaip visada pakankamai gaus iš neišsenkančios vyriausybės kišenės. Šiandien dėl rajono vadovų neįžvalgumo ir neūkiškumo turime suniokotą miesto aikštę ir tuščias kišenes rekonstrukcijai baigti.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi