Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Politikai pasipiktinę savivaldybės administracija 

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 26 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Tarybos posėdis. Kaip dažniausiai būna pastaruoju metu, posėdis praėjo greitai ir ramiai, jokių diskusijų dėl svarstomų klausimų nekilo – juk komitetuose viskam buvo pritarta.

Rajono Taryboje – cenzūra

Įprastą ramybė sudrumstė tik keli nepaklusnūs politikai, uždavę „nepatogių“ klausimų. Tarybos narė Rima Tarbūnienė pasiteiravo, kodėl Tarybos nariai gauna administracijos atsakymus į paklausėjų raštus, o patys raštai ne visada persiunčiami. Negavę pačių raštų, rajono politikai negali susipažinti su jų turinių, o iš administracijos atsakymų ne visada galima net  numanyti, koks klausimas buvo užduotas rašte ar kokia problema keliama.

Atsakydamas į šį klausimą, vicemeras K. Augulis sakė, kad kiekvienam politikui siuntinėti pareiškėjų raštų nėra pagrindo – su jais Tarybos nariai susipažįsta per komitetų posėdžius ir ten juos gali nagrinėti. Beje, pasak vicemero, iš pareiškėjo A. M. administracija gauna laiškų kasdien ir ne po vieną, tad nemato reikalo visų jų persiųsti Tarybos nariams.

Kaip matome, Tarybos  pirmininkas yra cenzūros šalininkas ir nusprendžia, kuriuos pareiškėjų laiškus politikams verta persiųsti, o kurių – ne.

Pradėtas tyrimas dėl Sidabravo seniūno

Tarybos narys Jurgis Baublys teiravosi, ar vyksta tyrimas dėl Sidabravo seniūno etinio nusižengimo, nes šiuo klausimu atsiųstas administracijos paaiškinimas Tarybos narių netenkina. J. Baubliui buvo atsakyta, kad dėl Sidabravo seniūno V. Blužo girtumo darbo metu tyrimą pradėjo Vyriausybės tarnybos departamentas. Beje, Vyriausybės tarnybos departamentas tyrimą nurodė baigti iki vasario 6 d. ir „Radviliškio kraštas“ apie jo rezultatus būtinai informuos savo skaitytojus.

Festivalis Radviliškyje gali ir neįvykti

Tarybos posėdyje buvo pagarsintas rajono politikų kreipimasis į aukščiausias šalies institucijas. Šio kreipimosi esmė – pinigų prašymas miesto centrinės aikštės rekonstrukcijai.

2017 m. lėšų gauta iš kelių  priežiūros ir jos skirtos šalia aikštės esančių gatvių rekonstrukcijai, o pačiai aikštei rekonstruoti reikalingų 1,4 mln. eurų vyriausybė neskuba skirti. Kaip jau radviliškiečiai žino, meras net į Seimą pas Kultūros komiteto pirmininką R. Karbauskį vyko įrodinėti, kaip Radviliškiui mirtinai reikalingi pinigai aikštei rekonstruoti, kad 2018 m. čia galėtų vykti Europos žmonių festivalis.

Šis susitikimas pinigų neatnešė, tad į Seimo pirmininką, Premjerą, Vyriausybės bei Seimo narius nutarė kreiptis rajono Taryba raštu  „Dėl projekto, svarbaus visuomenei ir Lietuvos vardo garsinimui, įgyvendinimo“.

Beje, vyriausybė nutarė peržiūrėti visus VIP projektus, kuriems prašoma lėšų, ir įvertinti, ar jie tikrai reikalingi. Tad Europos žmonių festivalis Radviliškį gali ir aplenkti.

Radviliškiečiai stebisi, kodėl rajono politikai netaupė pinigų ir mokytis organizuoti panašų festivalį lėkė net į Prancūziją. Politikai nežvelgė į ateitį, manė, kad pinigų kaip visada pakankamai gaus iš neišsenkančios vyriausybės kišenės. Šiandien dėl rajono vadovų neįžvalgumo ir neūkiškumo turime suniokotą miesto aikštę ir tuščias kišenes rekonstrukcijai baigti.

 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

 

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019