Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos komisija dirba iš peties

Paskelbta

data

Etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis

 

Net neįpusėjusi Etikos komisijos kadencija yra pirmoji tokia darbinga Radviliškio istorijoje. Jai pirmininkauti buvo paskirtas rajone opozicijoje esantis „valstietis“ J. Povilaitis. Skundus rašė beveik kas norėjo: vieni skundė, kad politikas deklaravo ne tokį išsilavinimą, kiti skundė merą ir vicemerą neetišku elgesiu dėl jų elgesio su rinkėjais, tretiems užkliuvo Tarybos nario rūkymas neleistinoje vietoje ir t.t.

Suprantama, naujos pareigos patyrusiam politikos „vilkui“ J. Povilaičiui neturėtų sukelti didelių problemų, tačiau net ir jis pripažįsta, kad per pastaruosius metus buvo padaryta nemažai klaidų. Ne tik procedūrinių. Ne tik jo kaip pirmininko, bet ir visos komisijos. Ne paslaptis, kad šiemet jam teko du kartus Šiaulių apygardos teisme atstovauti komisijai ir bylinėtis su nepatenkintu pareiškėju bei pralaimėti bylą ir komisija buvo įpareigota rekomenduoti vietos politikams viešai atsiprašyti savo rinkėjo už neetišką elgesį. Bet net ir teismo sprendimai nebuvo pakankamai stiprus argumentas komisijai, įskaitant ir pirmininką J. Povilaitį, išsinagrinėti politikų elgesio kodeksą ir nuostatus, pagal kuriuos komisija dirba.

Neseniai Etikos komisija vėl gavo skundus dėl atostogų metu K. Augulio naudojimosi savivaldybės tarnybiniu automobiliu, dėl Tarybos narės S. Dišlės galimai neetiškos bei netinkamos veiklos darbo metu, kai savivaldybei priklausančioje įstaigoje dirbanti politikė užsiiminėja viešųjų ryšių akcijomis nešiodama po butus šakočius. Taip pat, galimai pakurstyti atvykusio savivaldybės mero A. Čepononio ir padrąsinti pačios direktorės A. Juškienės, Baisogalos PSPC medikų etikos komisija pateikė trečią skundą dėl  gydytojos Z. Rimkevičiūtės.

Prieš buvusius savo „politinius“ kolegas, buvęs vicemeras „valstietis“ J. Povilaitis nusprendė imtis ryžtingų veiksmų: rekomendavo komisijai nagrinėti K. Augulio ir S. Dišlės elgesį.

Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, gavusi asmens skundą, perėmė K. Augulio 5 eurų ir 71 cento „istorijos“ tyrimą į savo rankas. Kadangi skundas dėl Baisogaloje populiarios gydytojos yra ne komisijos kompetencijoje, visas galimas komisijos pirmininko „pyktis“ nukryps į galimai šakočių „prekyba“ užsiiminėjančia S. Dišlę, kuri dirba UAB „Radviliškio šiluma“ personalo ir abonentinio skyriaus vadove. Komisija, kaip ir jos pirmininkas J. Povilaitis, už uždarų durų posėdžiaudami nusprendė principingai pasielgti ir įvertinti, ar toks politikės elgesys nepažeidžia Valstybės politikų elgesio kodekse išvardintų principų. Žiniasklaidos atstovo ir vieno iš pareiškėjų „išvarymas“ iš posėdžių salės tampa norma.

Tačiau konservatorei S. Dišlei tikriausiai tai bus ir vėl ne motais. Ji juk nevykdo ankstesnio Etikos komisijos sprendimo, pagal kurį buvo įpareigota viešai atsiprašyti. Jai tai nėra tas autoritetas, kuriuo ji grindžia savo vertybines nuostatas, savo pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Ir buvusio koalicijos kolegos J. Povilaičio pagrūmojimai pirštu jos neįtikins. Tik įdomu, kodėl jaučiasi įsižeidusi dėl neva jos asmeniui adresuotos frazės „prostitutė“ ir reikalauja teisme moralinės žalos atlyginimo, bet nemato pagrindo suabejoti savo morale ar etikos vertybėmis dėl „vagystės“ iš „bendros“, tai yra mokesčių mokėtojų, kišenės? Juk gaudama atlyginimą iš savivaldybės įmonės, ji turėtų sąžiningai dirbti savo darbo vietoje, o ne vaikydamasi populiarumo dalinti šakočius.

Marius Aleksiūnas

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi