Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos komisija dirba iš peties

Avatar

Paskelbta

data

Etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis

 

Net neįpusėjusi Etikos komisijos kadencija yra pirmoji tokia darbinga Radviliškio istorijoje. Jai pirmininkauti buvo paskirtas rajone opozicijoje esantis „valstietis“ J. Povilaitis. Skundus rašė beveik kas norėjo: vieni skundė, kad politikas deklaravo ne tokį išsilavinimą, kiti skundė merą ir vicemerą neetišku elgesiu dėl jų elgesio su rinkėjais, tretiems užkliuvo Tarybos nario rūkymas neleistinoje vietoje ir t.t.

Suprantama, naujos pareigos patyrusiam politikos „vilkui“ J. Povilaičiui neturėtų sukelti didelių problemų, tačiau net ir jis pripažįsta, kad per pastaruosius metus buvo padaryta nemažai klaidų. Ne tik procedūrinių. Ne tik jo kaip pirmininko, bet ir visos komisijos. Ne paslaptis, kad šiemet jam teko du kartus Šiaulių apygardos teisme atstovauti komisijai ir bylinėtis su nepatenkintu pareiškėju bei pralaimėti bylą ir komisija buvo įpareigota rekomenduoti vietos politikams viešai atsiprašyti savo rinkėjo už neetišką elgesį. Bet net ir teismo sprendimai nebuvo pakankamai stiprus argumentas komisijai, įskaitant ir pirmininką J. Povilaitį, išsinagrinėti politikų elgesio kodeksą ir nuostatus, pagal kuriuos komisija dirba.

Neseniai Etikos komisija vėl gavo skundus dėl atostogų metu K. Augulio naudojimosi savivaldybės tarnybiniu automobiliu, dėl Tarybos narės S. Dišlės galimai neetiškos bei netinkamos veiklos darbo metu, kai savivaldybei priklausančioje įstaigoje dirbanti politikė užsiiminėja viešųjų ryšių akcijomis nešiodama po butus šakočius. Taip pat, galimai pakurstyti atvykusio savivaldybės mero A. Čepononio ir padrąsinti pačios direktorės A. Juškienės, Baisogalos PSPC medikų etikos komisija pateikė trečią skundą dėl  gydytojos Z. Rimkevičiūtės.

Prieš buvusius savo „politinius“ kolegas, buvęs vicemeras „valstietis“ J. Povilaitis nusprendė imtis ryžtingų veiksmų: rekomendavo komisijai nagrinėti K. Augulio ir S. Dišlės elgesį.

Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, gavusi asmens skundą, perėmė K. Augulio 5 eurų ir 71 cento „istorijos“ tyrimą į savo rankas. Kadangi skundas dėl Baisogaloje populiarios gydytojos yra ne komisijos kompetencijoje, visas galimas komisijos pirmininko „pyktis“ nukryps į galimai šakočių „prekyba“ užsiiminėjančia S. Dišlę, kuri dirba UAB „Radviliškio šiluma“ personalo ir abonentinio skyriaus vadove. Komisija, kaip ir jos pirmininkas J. Povilaitis, už uždarų durų posėdžiaudami nusprendė principingai pasielgti ir įvertinti, ar toks politikės elgesys nepažeidžia Valstybės politikų elgesio kodekse išvardintų principų. Žiniasklaidos atstovo ir vieno iš pareiškėjų „išvarymas“ iš posėdžių salės tampa norma.

Tačiau konservatorei S. Dišlei tikriausiai tai bus ir vėl ne motais. Ji juk nevykdo ankstesnio Etikos komisijos sprendimo, pagal kurį buvo įpareigota viešai atsiprašyti. Jai tai nėra tas autoritetas, kuriuo ji grindžia savo vertybines nuostatas, savo pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Ir buvusio koalicijos kolegos J. Povilaičio pagrūmojimai pirštu jos neįtikins. Tik įdomu, kodėl jaučiasi įsižeidusi dėl neva jos asmeniui adresuotos frazės „prostitutė“ ir reikalauja teisme moralinės žalos atlyginimo, bet nemato pagrindo suabejoti savo morale ar etikos vertybėmis dėl „vagystės“ iš „bendros“, tai yra mokesčių mokėtojų, kišenės? Juk gaudama atlyginimą iš savivaldybės įmonės, ji turėtų sąžiningai dirbti savo darbo vietoje, o ne vaikydamasi populiarumo dalinti šakočius.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019