Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Etikos komisija dirba iš peties

Avatar

Paskelbta

data

Etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis

 

Net neįpusėjusi Etikos komisijos kadencija yra pirmoji tokia darbinga Radviliškio istorijoje. Jai pirmininkauti buvo paskirtas rajone opozicijoje esantis „valstietis“ J. Povilaitis. Skundus rašė beveik kas norėjo: vieni skundė, kad politikas deklaravo ne tokį išsilavinimą, kiti skundė merą ir vicemerą neetišku elgesiu dėl jų elgesio su rinkėjais, tretiems užkliuvo Tarybos nario rūkymas neleistinoje vietoje ir t.t.

Suprantama, naujos pareigos patyrusiam politikos „vilkui“ J. Povilaičiui neturėtų sukelti didelių problemų, tačiau net ir jis pripažįsta, kad per pastaruosius metus buvo padaryta nemažai klaidų. Ne tik procedūrinių. Ne tik jo kaip pirmininko, bet ir visos komisijos. Ne paslaptis, kad šiemet jam teko du kartus Šiaulių apygardos teisme atstovauti komisijai ir bylinėtis su nepatenkintu pareiškėju bei pralaimėti bylą ir komisija buvo įpareigota rekomenduoti vietos politikams viešai atsiprašyti savo rinkėjo už neetišką elgesį. Bet net ir teismo sprendimai nebuvo pakankamai stiprus argumentas komisijai, įskaitant ir pirmininką J. Povilaitį, išsinagrinėti politikų elgesio kodeksą ir nuostatus, pagal kuriuos komisija dirba.

Neseniai Etikos komisija vėl gavo skundus dėl atostogų metu K. Augulio naudojimosi savivaldybės tarnybiniu automobiliu, dėl Tarybos narės S. Dišlės galimai neetiškos bei netinkamos veiklos darbo metu, kai savivaldybei priklausančioje įstaigoje dirbanti politikė užsiiminėja viešųjų ryšių akcijomis nešiodama po butus šakočius. Taip pat, galimai pakurstyti atvykusio savivaldybės mero A. Čepononio ir padrąsinti pačios direktorės A. Juškienės, Baisogalos PSPC medikų etikos komisija pateikė trečią skundą dėl  gydytojos Z. Rimkevičiūtės.

Prieš buvusius savo „politinius“ kolegas, buvęs vicemeras „valstietis“ J. Povilaitis nusprendė imtis ryžtingų veiksmų: rekomendavo komisijai nagrinėti K. Augulio ir S. Dišlės elgesį.

Bet Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, gavusi asmens skundą, perėmė K. Augulio 5 eurų ir 71 cento „istorijos“ tyrimą į savo rankas. Kadangi skundas dėl Baisogaloje populiarios gydytojos yra ne komisijos kompetencijoje, visas galimas komisijos pirmininko „pyktis“ nukryps į galimai šakočių „prekyba“ užsiiminėjančia S. Dišlę, kuri dirba UAB „Radviliškio šiluma“ personalo ir abonentinio skyriaus vadove. Komisija, kaip ir jos pirmininkas J. Povilaitis, už uždarų durų posėdžiaudami nusprendė principingai pasielgti ir įvertinti, ar toks politikės elgesys nepažeidžia Valstybės politikų elgesio kodekse išvardintų principų. Žiniasklaidos atstovo ir vieno iš pareiškėjų „išvarymas“ iš posėdžių salės tampa norma.

Tačiau konservatorei S. Dišlei tikriausiai tai bus ir vėl ne motais. Ji juk nevykdo ankstesnio Etikos komisijos sprendimo, pagal kurį buvo įpareigota viešai atsiprašyti. Jai tai nėra tas autoritetas, kuriuo ji grindžia savo vertybines nuostatas, savo pasaulėžiūrą ir pasaulėjautą. Ir buvusio koalicijos kolegos J. Povilaičio pagrūmojimai pirštu jos neįtikins. Tik įdomu, kodėl jaučiasi įsižeidusi dėl neva jos asmeniui adresuotos frazės „prostitutė“ ir reikalauja teisme moralinės žalos atlyginimo, bet nemato pagrindo suabejoti savo morale ar etikos vertybėmis dėl „vagystės“ iš „bendros“, tai yra mokesčių mokėtojų, kišenės? Juk gaudama atlyginimą iš savivaldybės įmonės, ji turėtų sąžiningai dirbti savo darbo vietoje, o ne vaikydamasi populiarumo dalinti šakočius.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi