Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono socdemai – vėl moralės sargų akiratyje

Avatar

Paskelbta

data

Paskutinę pavasario dieną posėdžiavusi rajono Etikos komisija sprendė, ar rajono mero pavaduotojas K. Augulis ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas J. Pravilonis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.

J. Povilaičio vadovaujami etikos sargai vėl turėjo nagrinėti VTEK pavedimą pagal pateiktą pranešimą apie galimą rajono politikų įstatymo nuostatų nesilaikymą.
Ši istorija prasidėjo taip komiškai, kaip ir pats K. Augulis vykdo savo mero pavaduotojo pareigas. Medžiodamas bebrą, vicemeras nuklydo į svetimus plotus, o ten, jo turimo rango nepabūgę, kito būrelio medžiotojai iškvietė aplinkosaugininkus. Medžiotas bebras tikriausiai gyvena ir iki šiol be didesnių rūpesčių, ko nepasakysi apie šleivoką medžiotoją. Nežinia, gal kokia taurelė ar senatvė sutrukdė jam tai padaryti, tačiau tikrai aišku, kad pedagogo išsilavinimą turintis K. Augulis nesugeba tinkamai užpildyti deklaracijų. 9 skaičių būrelio kodą parašė, bet nesugebėjo tinkamai parašyti viso būrelio pavadinimo. Tik dalį. Todėl neabejotinai ir gyvūnams saugiau gyventi miškuose, kai toks medžiotojas, ir etikos komisija jį išteisino. Jos motyvas toks jau skystokas, kad neįtikintų pašaliečio. Bet aišku tik viena. Moralės sargams pakako konstatuoti, jog K. Augulis kaip koks pirmokėlis, nesugebėjęs įrašyti pilno medžiotojų būrelio pavadinimo į deklaraciją, nepažeidė įstatymo nuostatų. Manau, kad tokiu elgesiu jis daro gėdą ne tik esamam politikų luomui, bet ir buvusiam, gerokai garbingesniam, pedagogų.
Tuo tarpu kitam socdemui J. Praviloniui etiką saugantys politikai ir visuomenininkai buvo griežtesni. Kadangi jis laiku nedeklaravo, jog yra „Stumbro“ medžiotojų būrelio valdybos pirmininkas, J. Povilaičio vadovaujama komisija nusprendė, jog Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Šiuo metu jis, kaip ir buvęs LSDP Radviliškio skyriaus pirmininkas K. Augulis, atnaujino savo deklaracijas, kuriose paskelbta informacija ir tikslesnė, ir gausesnė.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi