Rajono socdemai – vėl moralės sargų akiratyje

Paskutinę pavasario dieną posėdžiavusi rajono Etikos komisija sprendė, ar rajono mero pavaduotojas K. Augulis ir Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas J. Pravilonis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų.

J. Povilaičio vadovaujami etikos sargai vėl turėjo nagrinėti VTEK pavedimą pagal pateiktą pranešimą apie galimą rajono politikų įstatymo nuostatų nesilaikymą.
Ši istorija prasidėjo taip komiškai, kaip ir pats K. Augulis vykdo savo mero pavaduotojo pareigas. Medžiodamas bebrą, vicemeras nuklydo į svetimus plotus, o ten, jo turimo rango nepabūgę, kito būrelio medžiotojai iškvietė aplinkosaugininkus. Medžiotas bebras tikriausiai gyvena ir iki šiol be didesnių rūpesčių, ko nepasakysi apie šleivoką medžiotoją. Nežinia, gal kokia taurelė ar senatvė sutrukdė jam tai padaryti, tačiau tikrai aišku, kad pedagogo išsilavinimą turintis K. Augulis nesugeba tinkamai užpildyti deklaracijų. 9 skaičių būrelio kodą parašė, bet nesugebėjo tinkamai parašyti viso būrelio pavadinimo. Tik dalį. Todėl neabejotinai ir gyvūnams saugiau gyventi miškuose, kai toks medžiotojas, ir etikos komisija jį išteisino. Jos motyvas toks jau skystokas, kad neįtikintų pašaliečio. Bet aišku tik viena. Moralės sargams pakako konstatuoti, jog K. Augulis kaip koks pirmokėlis, nesugebėjęs įrašyti pilno medžiotojų būrelio pavadinimo į deklaraciją, nepažeidė įstatymo nuostatų. Manau, kad tokiu elgesiu jis daro gėdą ne tik esamam politikų luomui, bet ir buvusiam, gerokai garbingesniam, pedagogų.
Tuo tarpu kitam socdemui J. Praviloniui etiką saugantys politikai ir visuomenininkai buvo griežtesni. Kadangi jis laiku nedeklaravo, jog yra „Stumbro“ medžiotojų būrelio valdybos pirmininkas, J. Povilaičio vadovaujama komisija nusprendė, jog Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Šiuo metu jis, kaip ir buvęs LSDP Radviliškio skyriaus pirmininkas K. Augulis, atnaujino savo deklaracijas, kuriose paskelbta informacija ir tikslesnė, ir gausesnė.

Marius Aleksiūnas

Total
0
Dalinasi
Related Posts