Rajono mokyklose – skandalingos Lytiškumo pamokos!

Netylant kalboms dėl moksleiviams įvestos įgūdžių ugdymo arba, kitaip tariant, lytiškumo mokymo pamokoms, sujudo ir mokinių tėveliai. Šios pamokos, kurios bus vedamos net ir pirmokėliams, sulaukė itin neigiamo atgarsio visuomenėje. Nusprendėme dėl jų organizavimo rajono mokyklose pasiteirauti rajono mero Kazimiero Račkauskio ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Laisvūno Vaičiūno.

Savivaldybės vadovai dėl nuogų genitalijų problemų nemato


Paaiškinimo, kas vyksta rajono mokyklose, kreipėmės į savivaldybę, vadovaujamą mero K. Račkauskio. Dėl mokyklose vykdomų lytiškumo ugdymo pamokų savo nuomonę išsakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas.

„Lytiškumo ugdymo pamokos bus organizuojamos nuo pirmos klasės, kiekvienoje klasėje bus vis kitos temos. Kas jas ves gali pasirinkti pati mokykla. VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ organizuojamus užsiėmimus teko stebėti Druskininkuose, man patiko lektorių profesionalumas. Užsiėmimai mokiniams buvo įdomūs, temos sudarytos iš pačių mokinių užduodamų jiems aktualių klausimų. Gal mums neįprasta, kad lektoriai kalba drąsiai, dalykiškai. Dėl lytiškumo pamokų skambino ir man kelios susirūpinusios mamos, teko raminti. Vaikai namuose gal ne visai teisingai papasakoja apie šias pamokas, kiti dar ką nors pagražina, taip ir perduodama iškreipta informacija, kelianti tėvams susirūpinimą“,- sakė vedėjas.

Prigautas dėl neveiklumo, meras problemą permetė Seimo nariui

Nusprendėme pasiteirauti ir mero K. Račkauskio, ką jis konkrečiai nuveikė dėl mokinių tėvelių keliamos problemos. Uždavėme šiuos klausimus:

1. Ar kreipėtės, gal planuojate kreiptis į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl šios programos sustabdymo? Jei ne, kodėl?

2. Ar jus pritariate, kad Lytiškumo pamokos būtų dėstomos pirmokams? Jei ne, kodėl nieko nedarote?

3. Kiek savivaldybė ar mokyklos gaus lėšų projektams(ui) dėl šios programos įgyvendinimo?

Kadangi meras iki redakcijos kreipimosi išvis nieko nedarė, gavęs redakcijos iškeltus klausimus meras tik po kelių dienų kreipėsi į Seimo narį A. Čepononį, permesdamas šią problemą kaip karštą bulvę jam ir pats jos nespręsdamas, nors ir penktokui aišku, kad čia Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kompetencija.

Mero atsakymą cituojame: „Šiais mokslo metais mokyklose atsirado naujas dalykas – Gyvenimo įgūdžių programa (GĮP). Viena iš aštuonių GĮP teminių sričių yra lytiškumo ugdymas. Į mokymo programas GĮP nusprendė įtraukti ne Radviliškio rajono savivaldybė, bet Švietimo ir mokslo ministerija ir tai padarė visos šalies mastu, o rajono savivaldybė ir jos vadovai neturi galios keisti mokymo programų. Kadangi visuomenėje kilo didelis susirūpinimas dėl Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose planuojamos įvesti Lytiškumo ugdymo programos, Radviliškio rajono savivaldybės meras raštu kreipėsi į Radviliškio rajone išrinktą Seimo narį Antaną Čepononį.“

Kitaip tariant, tegul sprendžia kiti, o savivaldybės vadovai kaip atskleidė merui pavaldus Švietimo skyriaus vedėjas L. Vaičiūnas miesto ir rajono mokyklose bus dėstomas lytiškumas net ir pirmokams!

Širvintų rajono merė kategoriškai stojo tėvelių pusėn

Kol Radviliškio rajono meras K. Račkauskis trypčioja vietoje, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė  informavo, kad, pasak jos, širvintiškių mokinių tėvai gali būti ramūs.
„Mūsų rajono mokyklose gyvenimo įgūdžiais nebus nei lytiniai santykiai tarp vienos lyties vaikų, nei oralinio sekso barjerinės plėvelės naudojimas. Širvintiškių mokinių tėvai gali būti ramūs“, – savo paskyroje tėvelius apramino merė.

Opozicijos lyderis reikalaus mero pasiaiškinimo

Dėl Lytiškumo pamokų pasiteiravome ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario, opozicijos lyderio Gedimino Lipnevičiaus. „Visiškai palaikau tėvelius. Kadangi ir pats turiu vaikų, man nesuprantama, kaip galima brukti pamokas apie lytiškumą, oralinio sekso ypatumus pradinių klasių mokiniams. Artėjančiame Tarybos posėdyje prašysime mero pasiaiškinimo, kodėl kiti rajonai stabdo Lytiškumo pamokas, o Radviliškio ne. Mano nuomone, Lytiškumo pamokų pirmokams tikrai neturi būti. Turi būti atsižvelgta į tėvų pageidavimus“, – sakė Tarybos narys.

Mokyklos vadovai iš mero jokių nurodymų negavo

Pasiteiravome ir mokyklų direktorių apie naujas Lytiškumo pamokas. Visi kalbinti švietimo įstaigų vadovai iš mero K. Račkauskio ar savivaldybės atstovų jokių nurodymų raštu stabdyti tokias pamokas nėra gavę.

Ši žinia iš mokyklų vadovų tikrai šokiravo. Faktai kalba patys už save. Kyla klausimas, kodėl meras viešoje erdvėje apsimeta kovotoju, nors yra priešingai?

Jūratė Labačiauskienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts