UAB „Fur Farm LT“ audinių fermoje Pavartyčių kaime situacija stabili

Gruodžio 31 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje paskelbta skelbti savivaldybės lygio ekstremalioji situacija dėl UAB „Fur Farm LT“ (Pavartyčių kaime, Šeduvos miesto seniūnijoje) laikomoms audinėms nustatyto SARS-COV-2 (COVID-19).

Pasak Romualdo Žukausko, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjo, šiuo metu situacija COVID-19 židiniu tapusiame Radviliškio r. Pavartyčiuose įsikūrusiame audinių ūkyje kontroliuojama, stabili, gyvūnų kritimų skaičius padidėjęs ne nuo COVID-19 ligos, o susijęs su žema aplinkos temperatūra, kuri daugiausiai paveikė plazmocitoze užsikrėtusias audines.

Pavartyčių kaime įsikūrusiame ūkyje, kuriame laikomi įmonėms UAB „Fur Farm LT“ priklausantys kailiniai žvėreliai (audinės), nuo 2020 m. gruodžio 31 d. dėl COVID-19 ligos nugaišo ir (ar) nugaišinta 268 audinės. Šių gyvūnų gaišinimas vykdomas tik suderinus veiksmus su VMVT Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus veterinarijos specialistais. Šiuo metu kas vieną-dvi savaites ligai stebėti iš ūkio atrenkama po kelis audinių mėginius COVID-19 tyrimams. Nuo protrūkio pradžios Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje ištirtas 101 mėginys, nustatyta 11 Covid-19 ligos atvejų. Pasak R. Žukausko, į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją sausio 19 d. išvežtų paskutinių penkių nugaišintų audinių mėginių tyrimų rezultatų dar laukiama. Kad greičiau būtų nustatyti COVID-19 užsikrėtusius gyvūnus, įmonės veterinarijos gydytojas papildomai atlieka audinių kraujo mėginių tyrimus dėl COVID-19 greitaisiais testais. Paskutiniu laiku taikant šį tyrimo metodą teigiamų COVID-19 atvejų nėra nustatyta. Šiame ūkyje auginama šiek tiek daugiau nei 54 tūkst. audinių.

Pasak Loretos Stirblienės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėjos, Pavartyčiuose padidėjusio sergamumo COVID-19 liga nėra, COVID-19 nebeserga nė vienas minėtoje fermoje dirbantis asmuo, naujų COVID-19 ligos atvejų nefiksuota nuo gruodžio 30 d.

SARS-CoV-2 viruso paveikto audinių ūkio veikla trečią savaitę yra apribota: draudžiamas bet koks gyvūnų, pašarų ar kitų gyvūninių produktų išvežimas, ribojamas asmenų patekimas į ūkį. Audinių gaišenos, taip pat ir kailiams užmigdytos audinės arba iš jų gauti kailiai laikomi atskiruose šaldikliuose ūkio teritorijoje iki bus likviduota liga ir priimtas atskiras sprendimas dėl tolesnio kailių realizavimo ar apdirbimo.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts