Pakiršinyje – pirmasis Lietuvoje Šaltibarščių čempionatas

Rugpjūčio 1 dieną smagiai praūžė pirmasis Lietuvoje Šaltibarščių čempionatas Pakiršinyje, suorganizuotas Pakiršinio bendruomenės ir Pakiršinyje įsikūrusio Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centro.

Į pirmąjį Lietuvoje šaltibarščių čempionatą  sugužėjo daug smalsuolių, taip pat dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai Vilma Aleknienė ir Gediminas Lipnevičius.

Nuo tradicinių rožinių su burokėliais iki baltų su varške – kokių tik nori šaltibarščių galėjai paragauti šiame čempionate, o juos gamino 13 įvairiausios sudėties (mišrių, vaikų, tik moterų, tik vyrų) komandų iš Radviliškio rajono.

Čempionate ragautojų teismui pristatytas net dvidešimt vienas labiausiai lietuvių mėgstamos vasaros sriubos receptas. Ragautojus viliojo subalansuoti vyrams, pomidorų, dilgėlių šaltibarščiai, pagaminti Radviliškio rajono diabeto klubo „Likimas“ komandos, šaltibarščiai su krienais iš Papušinio, Lietuvos vėliavos spalvų šaltibarščiai nuo Baisogalos bendruomenės.

Gražiausiai burokėlius – širdelės forma – pjaustė ir šaltibarščius su meile valgytojus vaišino Pociūnų bendruomenės šeimininkai. Sidabravo šeimininkai visus į savo kiemelį viliojo pasistatę karvę, tiesa, jų pačių rankomis pagamintą.

Tradicinių šaltibarščių kategorijoje pagrindinį čempionato apdovanojimą, įsteigtą Radviliškio rajono savivaldybės – du didžiulius puodus – gavo pirmojo ir vienintelio Lietuvoje organizuoto Šaltibarščių čempionato nugalėtojai Šeduvos bendruomenė, o jų suburta mažųjų šaltibarščių gamintojų komanda „Šeduvos kleckai“ tapo originaliausia komanda.

Kategorijoje „Šaltibarščiai kitaip“ nugalėtojais tapo keksiukais su šaltibarščių želė visus nustebinusi Vėriškių bendruomenės komanda.

Beveik visi šventės lankytojai fotografavosi su milžinišku mediniu šaukštu šaltibarščiams srėbti ir smalsiai apžiūrinėjo senųjų automobilių asociacijos „Retromobile“ senovinius automobilius, bet daugiausiai dėmesio sulaukė šio automobilių klubo pademonstruota triratė rožinė šaltibarščių mašina.

Pagal Radviliškio rajono savivaldybės informaciją

A. Žeromskio nuotr.

Total
1
Dalinasi
Related Posts