Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono gyventojams brangsta pirties malonumai

Avatar

Paskelbta

data

Nuo lapkričio 1 dienos Tarybos sprendimu rajono gyventojams brangsta pirties malonumai.
Padidinus pirties įkainius, savivaldybė per metus tikisi sutaupyti 12 tūkstančių eurų.

Pirties paslaugos pabrango  žymiai

Nuolapkričio 1 dienos taip vadinamieji bilietai į pirtį rajono gyventojams žymiai pabrango. Radviliškio miesto pirties, administruojamos „Radviliškio šilumos“, lankytojams už 1,5 valandos maudynes pirtyje  vietoje 3 eurų  dabar teks mokėti 4 eurus. Tiek pat mokės ir Šeduvos bei Baisogalos pirčių lankytojai.

Pakalniškių, Šiaulėnų bei Šaukoto pirčių lankytojai vietoje 2,50 euro nuo lapkričio 1 dienos mokės 3,50 euro.
Pirčių paslaugų brangimo rekordininkė – Aukštelkuose esanti pirtis. Šioje pirtyje  norintieji išsimaudyti bei pasikaitinti vietoje 2,50 euro mokės 5 eurus.

Aukštelkų  pirtis seniūnijai nuostolinga – pajamų per metus gauta 11 tūkstančių eurų, o jos išlaikymui reikėjo daugiau nei 43 tūkstančių eurų. Kad pirtis nebūtų uždaryta ir veiktų,  Aukštelkų pirties lankytojai sutiko su dvigubu įkainio pakėlimu, nunešė net raštą merui. Pasak Aukštelkų seniūnijos seniūnės A.Kubilinksienės, šioje pirtyje lankosi tikrieji „pirtininkai“, atvykstantys iš Radviliškio ir net Šiaulių.

Lengvatos  taip pat brango

Lankymasis pirtyje pabrango vaikams iki 12 metų bei socialiai remtiniems asmenims. Jeigu Radviliškio, Baisogalos ir Šeduvos pirtyse  lengvatas gaunantieji  maudėsi sumokėję 2 eurus, nuo šiol mokės 2,50 euro. Kitose pirtyse, kur maudynių kaina buvo 1,5 euro, dabar socialiai remtini asmenys bei vaikai iki 12 metų turės taip pat mokėti 2,50 euro.

Pirtys rajono biudžetui nuostolingos


Jau ne kartą įvairiuose pasitarimuose buvo kalbėta, kad pirtys rajono biudžetui nuostolingos ir kai kuriose seniūnijose jas reikia apskritai uždaryti (kai kur jau uždarytos). Pirčių nuostoliai dengiami iš rajono biudžeto lėšų ir per trejus metus jie siekė 107 tūkstančius eurų.

Atsižvelgus į pateiktas faktines išlaidas, Šeduvos pirties patirtiems nuostoliams kompensuoti buvo skirta iki 5410 eurų per metus – anksčiau buvo skiriama 6371 euras, o Baisogalos pirčiai -iki 3 330 eurų per metus – anksčiau buvo skiriami 4344 eurai.

Atdarius baseiną su SPA galbūt pirčių lankytojų Radviliškyje  bei Aukštelkuose sumažės – dalį jų gali pavilioti trys baseino pirtys. Tačiau, kaip sako prisiekę „pirtininkai“, pirtis – ne tik maudynės, bet ir tradicija, pasidalinimas nuogirdomis bei diskusijos apie „karščiausius“ įvykius.

„Radviliškio krašto“ informacija


.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi