Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajone naujas mokestis … už lietų !

Avatar

Paskelbta

data

Animaciniame  filme „Čipolino nuotykiai“ yra epizodas, kai gyventojams liepta mokėti už lietų. Radviliškio rajone tai tapo realybe – rajono Tarybos sprendimu kol kas verslininkai, o ateityje gal ir visi gyventojai, mokės už … lietų.
Sausio 28 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vykusiame susitikime su UAB „Radviliškio vanduo“ vadovais, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius iškėlė verslininkams bei gyventojams labai svarbų klausimą – mokestį už paviršinio vandens nuotekas, patuštinsiantį verslininkų kišenes.
Kam reikalingas šis mokestis?
Pasak „Radviliškio vandenų“ direktoriaus E. Barčkaus, šis mokestis buvo ir anksčiau, tik kur kas mažesnis – 4 centai už kubinį metrą vandens, tad Radviliškio mieste buvo surenkami tik 2-3 tūkst. eurų. Paviršinio vandens nuotekų tinklų priežiūrai ir plėtrai  reikia kasmet apie 80 tūkst. eurų, tad šis mokestis, nusprendus rajono Tarybai, buvo pakeltas iki 16 centų už kubinį metrą be PVM, o tai yra beveik  19,4 cento su PVM. Pasiteiravus keleto verslininkų, apie mokestį už lietų jie išgirdo pirmą kartą.
Beje, už paviršinio vandens nuotekas mokėti reikia tik juridiniams asmenims, pavyzdžiui, verslininkams, o privatiems asmenims kol kas mokėti nereikia. Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius klausė  UAB „Radviliškio vanduo“ atstovų, kuo skiriasi verslininko stogas nuo privataus  gyventojo stogo. Pasak vandentiekininkų, apmokestinti šiuo mokesčių gyventojų nenumato įstatymas ir už   paviršinio vandens nuotekas mokės tik juridiniai asmenys.

Kaip mokestis bus skaičiuojamas?
Pasak  UAB „Radviliškio vanduo“ vyr. inžinieriaus M. Gapšio, šis mokestis bus skaičiuojamas individualiai kiekvienam juridiniam asmeniui. Bus skaičiuojama, kokia stogo kvadratūra, ant kokios dangos nuteka vanduo – jeigu ant trinkelių, reikės mokėti daugiau, jeigu ant žolyno – mažiau.

Jeigu ant pastato nėra lietaus nuleidimo tinklų, vis tiek šį mokestį reikės mokėti, nes vanduo suteka į griovius, kurių pralaidas prižiūri  UAB „Radviliškio vanduo“. Tačiau, pasak M. Gapšio, jeigu verslininkas įrodys, kad vanduo suteka į jo individualų priešgaisrinį tvenkinį, mokėti nereikės.
Taip pat šis mokestis priklausys, kiek kritulių iškrito, – jeigu  vasara ar ruduo nelietingi, tai ir mokėti teks mažiau. Kaip pavyzdį svečiai pateikė Miškų urėdiją, kurios teritorija nėra maža – ši įmonė už paviršinio vandens nuotekas per metus sumokės apie 800 eurų.
„Mes ne labdaros organizacija“
Bendruomenės pirmininkui patikinus, kad šis naujas rajono valdančiųjų priimtas mokestis sukels didelį radviliškiečių verslininkų nepasitenkinimą, M. Gapšys atsakė, kad įmonė – ne labdaros organizacija. „Mes per metus už paviršinio vandens nuotekas gal ir surinksime 65 tūkst. eurų, o reikia 80, tad negalime kažko dovanoti. Savivaldybė skyrė  paviršinio vandens nuotekų tvarkymui skyrė dotaciją – tai kaip dovana, kiti rajonai seniai didesnius tarifus taiko“,- sakė vyr. inžinierius.
Kas „padovanojo“ verslininkams didesnį mokestį?

Kaip žinome, visi sprendimai apie mokesčių didinimą yra tvirtinami rajono Taryboje. Už sprendimą įvesti naują  paviršinio vandens tvarkymo mokestį, kurio kubo kaina 19,4 centų, balsavo  Tarybos nariai konservatoriai: Čepononis Antanas, Dišlė Skaidra, Grabauskas Andrius, Januševičienė Aldona, verslininkas Jurėnas Darius, Dočkus Kostas, Skarelienė Vida Stasė, Dainius Kęstutis, Staškūnienė Jolanta; „darbiečiai“: verslininkas Baublys Jurgis, Tarbūnienė Rima; visuomeninio komiteto narys  verslininkas Fergelis Algirdas, „valstiečiai“: ūkininkas Čapaitis Dalius, Zajančkauskas Sigitas; socialdemokratai: Ivanauskytė Eglė, Janulaitienė Vida, Pravilonis Jonas, Venckus Algirdas; liberalai: Ruseckas Algimantas, verslininkas Vaičiurgis Rimantas.
Dabar sąskaitas už lietų greitai gaus  rajono  verslininkai, ar bus įvestas toks mokestis ir gyventojams, informuosime skaitytojus vėliau.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Administracijos direktoriaus pavaduotojo byloje – pertrauka

Avatar

Paskelbta

data


Birželio 17 d.  Šiaulių apylinkės Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė baudžiamojoje byloje atidėjo bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Ernestą Mončauską apgaulingos apskaitos tvarkymu kaltinantis prokuroras Žydrūnas Kungys paprašė teismo leisti pateikti papildomus įrodymus atliekant proceso veiksmus. Tiesa, teismo nutartį galima skųsti per 7 dienas aukštesnės instancijos teismui.

Valstybinį kaltinimą palaikančiam prokurorui kilo pagrįstų abejonių dėl galimų kitų veikų, susijusių su Neformaliojo švietimo lėšų panaudojimu. Sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas E. Mončauskas teisme teigė, kad „yra visi parašai ir viskas suderinta su Savivaldybe“. Galime tik priminti, kad 2016 ir 2017 metais šis sporto klubas gavo didžiausias sumas iš Savivaldybės per NVŠ programas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019