Socialiniai tinklai

Aktualijos

Radviliškyje kuriozas – savivaldybė prisiima turtą, kurio nėra

Paskelbta

data

Gegužės 27 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje vienas iš klausimų buvo nuomos sutarties su UAB „Baisogalos bioenergija“ nutraukimas dėl bendrovei nebereikalingo turto. Atrodytų, jog nieko keisto – bendrovei turtas nebereikalingas, ji nebenori jo nuomotis ir grąžina savivaldybei. Tik yra vienas „bet“ – šio  UAB „Baisogalos bioenergija“ nebereikalingo turto jau nebėra…

Turtas dingo įgyvendinus projektą

Pasak šio projekto rengėjų, pastačius  Baisogalos miestelyje vandens valyklą ir iki galo įgyvendinus projektą, UAB „Radviliškio vanduo“ jam nebereikalingą turtą jau likvidavo, tik dabar,  nutraukus nuomos sutartį, šis jau nebeegzistuojantis turtas bus  atiduotas savivaldybės žinion ir kitu žingsniu likviduotas.

Tokia painiava komitetų posėdžiuose  sukėlė nemažai klausimų Tarybos nariams bei  merui V. Simeliui.

„Nuomoti turtą, kurio nebėra, nelogiška. Be to, kaip UAB „Radviliškio vanduo“ galėjo sunaikinti išnuomotą turtą?“- sakė Tarybos narys Gediminas Lipnevičius.

„Kažkoks kratinys, kodėl nepadaroma turto inventorizacija?“- kolegai pritarė Tarybos narys Jurgis Baublys.

„Aš dabar pasimečiau – šiuo sprendimu prisiimame turtą, kurio nėra. Mes dabar esame pastatyti prieš faktą – prisiimame nesamą turtą, o vėliau jį nurašysime“,- sprendimo rengėjų parengta raizgalyne stebėjosi ir meras.
Šį sprendimą pristačiusi konservatoriaus A. Grabausko žmona Agnė Grabauskienė taip ir nesugebėjo  aiškiai paaiškinti, kodėl UAB „Baisogalos bioenergija“ perduoda turtą, kurio nėra, o savivaldybė prisiima tik dokumentus.

Klausimą dėl šio sprendimo nelogiškumo Tarybos posėdyje iškėlė Tarybos narys G. Lipnevičius. „Šis sprendimas kelia daugiau klausimų, nei yra atsakymų. Paaiškėjo, jog turto, dėl kurio nutraukiame nuomos sutartį, apskritai nėra. Prisiiminėjame turtus, kurių nėra“,- sakė Tarybos narys.

O  radviliškiečius informuojame, už tai, kad savivaldybė prisiimtų turtą, kurio net nėra, balsavo konservatoriai ir „valstiečiai“, o juos palaikė socialdemokratai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi