Radviliškietis – automobilių lenktynių čempionas

Praeitų metų gruodžio 10 d. Kaune radviliškietis Marius Kemešys atsiėmė I vietos apdovanojimą už dalyvavimą Lietuvos „Time attack“ čempionate. Šis metinis apdovanojimas iškovotas street plus 3 klasės automobilių kategorijoje, kurioje radviliškietis Marius varžėsi su dar 18 dalyvių. Varžybos, kurių pasiekimai pelnė pirmąją vietą, vyko 2021 m. gegužės 9 d. ir 2021 m. liepos 31 d.

– Mariau, ar varžybose dalyvaujate vienas? Girdėjome, kad automobilių sportu domitės kartu su broliu?

– Mano brolis kol kas varžybose nedalyvauja. Žiedinėse lenktynėse kartais dalyvauju su kolega Deividu Sakalausku, su kuriuo šiais metais dalyvavome Pabaltijo šalių čempionate „Baltic Touring Car Championship“. Važiavome kelis etapus ir savo klasėje buvome pirmi.

– Tai esate pelnęs ir daugiau prizinių apdovanojimų?

– Praeitais metais Lietuvoje „Time attack“ čempionato bendroje metinėje įskaitoje užėmiau antrąją vietą, Taip pat esu daug apdovanojimų pelnęs iš slalomų, track‘ų.

– Kada pradėjote domėtis automobilių sportu?

– Automobilių sportu pradėjau domėtis maždaug prieš penkerius metus, o sėkmė pradėjo lankyti, praėjus dvejiems metams. Pradžioje pasisekė laimėti slalome, vėliau pradėjo sektis „Time attack“ čempionatuose.

– Kokie Jūsų ateities planai automobilių sporte?

– Šių metų tikslas – 1006 km varžybos Palangoje „Aurum 1006 km powered by Hankook“, vyksiančios 2022 m. liepos 13-16 d. Registracija į šį prestižinį automobilių sporto renginį Rytų Europos šalyse jau pradėta.

– Kas iš artimų žmonių Jus labiausiai palaiko, siekiant rezultatų?

– Mane ypatingai palaiko draugė Gerda, kuri kartu važiuoja į kiekvienas varžybas, visada paskatina dalyvauti, taip pat prie pasiekimų prisideda brolis. Mama taip pat džiaugiasi mano laimėjimais, kai grįžtu su taurėmis. Su pasiekimais sveikina draugai, giminės.

– Automobilių lenktynės  – rizikingas sportas dėl įvykių, kai gali būti smarkiai sugadintas automobilis, susižaloti lenktynininkas. Ar Jums pasitaikė tokių atvejų?

– Būna, kad pasitaiko sudėtingos oro sąlygos, būna ekstremalaus vairavimo, bet prie to, laikui bėgant, priprantama. Buvo taip, kad automobilis buvo apgadintas, tačiau ne taip, kad nepataisomai. Teko iš trasos išlėkti, kitas automobilis atsitrenkė į dureles. Buvo ir daugiau panašių situacijų, tačiau jos smarkiai neišgąsdino.

– Lenktynių trasoje važiuojate vienas, be šturmano?

– Dalyvauju žiedinėse lenktynėse, kur šturmanas neleidžiamas. Pabaltijo varžybose kas valandą galima keistis su kolega. Mes naudojamės ta galimybe su Deividu Sakalausku.

– Kuo daugiau užsiimate be automobilių sporto?

– Dviese su broliu užsiimame automobilių pardavimu, turime automobilių pardavimo aikštelę ir esame pasivadinę „Brolių auto“.

– Tai automobiliai Jūsų gyvenime užima didelę dalį. Galbūt jais domėjotės nuo vaikystės?

– Taip, tiesa, automobiliais domėjausi dar būdamas vaikas ir jau tada bandydavau lakstyti žvyrkeliais. Paskui darbas buvo susijęs su automobiliais. Kai labiau ėmiau domėtis automobilių techninėmis galimybėmis, sudomino ir automobilių sportas.

– Tai vairuotojo egzaminą išlaikėte iš pirmo karto?

– Taip, tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus B kategorijai išlaikiau iš pirmo karto. Turiu ir A kategorijos pažymėjimą.

 – Kiekvienas sportas turi savo kainą. Tai yra ir išlaidos. Ar brangus yra pomėgis dalyvauti automobilių lenktynėse?

– Manau, kad taip. Kiekvienoms automobilių varžyboms reikalingos naujos padangos. Automobilį iki lenktynių vietos reikia transportuoti. Kainuoja nakvynė, maistas, rėmėjai, mechanikai.

Ar lenktynėms skirtais automobiliais gatvėmis nevažinėjate? Kokie tai yra automobiliai?

  • Lenktynėms skirtais automobiliais paprastai nevažinėju. Lenktyniauju su dviem automobiliais – tai mano „BMW 330“ ir kolegos „Honda Civic“. Su BMW paprastai vykstu į „Time attack“ čempionatus, o „Honda“ skirtas Pabaltijo šalių čempionatams.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts